Tänne voi koota Paateron saavutuksia Kymenlaakson hyväksi....
Paatero...
Anonyymi-ap
35833
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Minä aloitan.
0
Kyllä. Nolla oli tuon ministerin suosikki numero jo peruskoulun yläluokilla...Näin ainakin on tällä palstalla aiemmin kerrottu.
Tulee muuten lyhyt lista tästä.
Nolla.
Miksi kotkalaiset ovat niin tyhmiä, että äänestävät tämän aina jatkokaudelle?
Se on kuitenkin paras täkäläisistä ehdokkaista.
No tuohan ei ollenkaan totta ja tiedät sen itsekin!
ei kotkalaiset vaan demarit
No, sehän on Sdp, n ongelma. Miksi eivät hae listoille jotain viksumpaa tilalle. Nyt Paatero heräs, kun vaalit tuli.
No, jo on Sdp, llä alhainen taso. Voiko enää alemmas tippua. Jos Sirpa Paatero on huippu??
Eivätpä äänestäneet enää. Myönnetään tosin, että olin itsekin yllättynyt siitä että ministeri tippui.
Omistajainohjaus taisi olla Sirpalle aivan liian iso pihvi pureskeltavaksi.Mut sitte pantiin "vappusatanen" Rinteen hallitus kumoon,niin Sirpalta pudotettiin omistajanohjaus samalla pois ja jäljelle jäi kuntaministerin pesti. Melko hiljasta piteli rva ministerillä sen jälkeen. Kyselytunneilla juuri ja juuri pysyi silmät auki. Pojot siitä!!
Saavutukset nolla ja oli vielä ministeri.
Nolo kiintiöministeri.
AUTS! sanoi punavihet suomi 24 mode.......
Mutta aisa edellä on totto yläkolu ja pyöre nolla.
Nyt hän on tehnyt toisn päin mutta miinuta ja mijoonia!!!!!
Kumma että eukko ei jo ymmärrä lähteä ......ja taas ei julkaista.....???????????
PUNAVIHER TOIMINTA LOPETETAAN!!!
Eipä meillä ole täällä muita ministerimittoja täyttävää, joten äänestämme Sirpan jatkoon.
Kyllä. Sirpa jatkoon
Herranjestas, muissa puolueissa löytyy x100 sirpaa parempia. Olette kaavoihin juuttuneita.
Ei kun töitä hakemaan 4 anomusta kuukaudessa että korvaukset pysyy
Juu, otetaan vaan kiinitö.....kumn ei itse tee mitään muuta kuin......loiset eivät ole SUOMALAISIJA!!!
KELA HOITAA::::::::::::::::nyt lopetetaan jokainen työt ja katsotaan miten punavihreät pärjää......kylmä,,,,,,nälkä.....
Olette oman navaympärillä kun ette ymmärrä minkä kiertääää mitäkin.....oksetavaa sakkia.....
MODET TEIDÄT TUNNISTETAAN.
Nollaministeri. Pian toivon mukaan entinen ministeri.
Toive toteutui. Hyvä että tippui ei pääse enempää sotkemaan isänmaan asioita.
Voi hyvänen aika sinua tänne kirjoittelija.Kyllä kirjoitustaitosi on aivan käsittämätön.Etkö ole käynyt edes alakoulua ? Toinen vaihtoehto on , että laitat sen korkin kiinni ja loppuelämäksesi !!
Täys 0 turhin ministeri, väsynyt, jäis jo kotiin lepäämään.
Huomenna taas äänestän Sirpaa.
Ei riittänyt sinun äänesi häntä eduskuntaan enää nostamaan.
Ei riittänyt ei, mutta ei tullut Eerolastakaan ministeriä.
Hän on. Ollut Antti Rinteen järjestämässä suojatyössä 4 vuotta. Kotkasta sais punainen väri vaihtua,
Samaa kastia mariinin ja tupuraisen kanssa.täysin tolloja kaikki
Samaa mieltä
Sunila? Sirpahan tuki ja tukee vihreää siirtymää kaikin voimin ministerinä ollessaan. No syillä on seurauksensa ja sen häntä ja muuta äärivihervasemmistoa äänestäneet saivat valitettavasti tuta.
Venäläisten kiinteistökauppojen edistäminen?
Venäläisten täysin vapaa maa-alueiden ja kiinteistöjen osto-oikeus ilman mitään kontrollia? Sitähän Paatero on ajanut, NATO:a vastustanut jne.
Hiljaista on ollut. Viimekin aikoina.
On tässäkin yksi saavutus: ei asetu enää ehdolle vaaleissa, mutta jatkaa sopeutumisrahan (3000e kuukaudessa) nostamista?