Korona! Minne se jäi?

Piti tulla uutta varianttimuotoa koronastakin mutta koko koronauutisointi loppui jo tammikuussa! Mitä .ittua?
Onko sitä koronaa vai ei! Vai vieko uutisoinnin ns paremmat aiheet kuten Unkrainan sota ym ?
9118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Super- Sanna perui koronan jotta kansalaiset pääsee demareita äänestämään...

Äänestä
  • 🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

    ❤️ ­­N­y­­­m­f­­­o­m­­a­­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17800387P

    🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞

    Äänestä

Lieksan persut käy hitaalla kun eivät tiedä, että useampi varinttimuoto on ollut ja on liikkeellä. Ja yhä edelleen ihmiset sairastuvat koronaan, lieksalaisiakin. Kun rokotekattavuus on suuri, on korona oireetkin lievempiä.

Äänestä

2000-luvun alun globalisaatiota vastustavissa mielenosoituksissa nähtiin valkohaalarisia mielenosoittajia, mutta heillä ei ole suoraa yhteyttä nykyisiin, koronakriittisiin valkohaalareihin.

Koronatilanteen rauhoituttua Suomen valkohaalarit siirtyivät muihin aiheisiin, kuten Naton, sähkömarkkinoiden keinottelun, kansainvälisen pandemiasopimuksen vastustamiseen. Valkohaalarit ovat jalkautuneet kunnantalojen luo istuntojen aikana useilla paikkakunnilla viime vuosina.

Äänestä

Ainahan flunsaa on ollut ja tulee olemaan jatkossakin. Turhalla öyhötyksellä ihmiset saatiin ottamaan rokoteet ja nyt ollaan huuli pyöreenä miksi ukkoa ja akkaa kaatuu kuin heinää. Äkkikuolemat lisääntyneet tolkuttomasti. Näitä ei ollut tässä mitta kaavassa ennen tätä tuttua ja turvallista cocktailia.

Äänestä

Joko päivä lehdissa lukee ihmisiä kuolee ympäri maailmaa, ei ole vaikea arvata syytä :C

Äänestä

Ihmisiä kuolee rokotteisiin kuin kärpäsiä.

Äänestä
  • Venäjä propakandaa myrkkypiikit ym. natsiksi haukkuminen.
    Olkaa persut huoleti, Venäjä on julkisesti luvannut vapauttaa veljensä naapurimaista heti kun Ukrainan operaatio on käyty. Lieksan persut pääsee vapauteen ja persukurvarikin on onnellinen.

    Äänestä

Nohynek kääntänyt kelkkansa täysin mitään koronarokotteita ei olisi pitänyt ottaa ollenkaan. Eiköhän Kiurukin ym asiaa tuntevat kohta ryhdy muuttamaan sanomisiaan rokotteiden asioiden suhteen

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Piti tulla uutta varianttimuotoa koronastakin mutta koko koronauutisointi loppui jo tammikuussa! Mitä .ittua?
Onko sitä koronaa vai ei! Vai vieko uutisoinnin ns paremmat aiheet kuten Unkrainan sota ym ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu