Miten Haapavedellä tuetaan yrittäjyyttä? Tämän kysymyksen ääreen jouduin 2008 kun niin työ/kuin kotorauhaa häirittiin. Veinkö asiaa poliisille .Kyllä ja sieltä oli pöyristyttävä kannanotto. Asiaa kyllä selvensi se, että poliisi/t ei olleet virka velvollisuuden ajan tasalla.(haapaveden korpilakiko kyseessä?)Ääni nauha työpaikalalta tunnisti kävijän. Kävin kuunteluttamassa nauhan polisilla (IN)25.9.2008 iltapäivällä Polisin reaktio oli pöyristyttävä/ jopa oikeusturvaa alentava. Samana päivänä kotona nauhalta kuului nuoren miehen/pojan ääni "mitä se poliisi sanoi" .Kysynkin,että käyttääkö poliisi rikolliseen toimintaan henkilöitä joilla ei ole kykyä arvioida mikä on oikein. Tein asiasta valituksen AVI:N ja asia lähetettiin poliisihallintovirastoon. Selvitys poliisihallitukseen oli vääristynyt ja valheellinen.
Mainittakoon, että toinen poliisi (ei Haapaveden) myönsi että kuka ollut kävijä. Kaikesta huolimatta toivon poliselle siunausta.
Oikeusturva
Anonyymi-ap
1
272
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4722090- 1631377
- 791253
- 951224
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku1881184- 1141157
- 101805
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.58776- 47753
En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58705