Oikeusturva

Anonyymi-ap

Miten Haapavedellä tuetaan yrittäjyyttä? Tämän kysymyksen ääreen jouduin 2008 kun niin työ/kuin kotorauhaa häirittiin. Veinkö asiaa poliisille .Kyllä ja sieltä oli pöyristyttävä kannanotto. Asiaa kyllä selvensi se, että poliisi/t ei olleet virka velvollisuuden ajan tasalla.(haapaveden korpilakiko kyseessä?)Ääni nauha työpaikalalta tunnisti kävijän. Kävin kuunteluttamassa nauhan polisilla (IN)25.9.2008 iltapäivällä Polisin reaktio oli pöyristyttävä/ jopa oikeusturvaa alentava. Samana päivänä kotona nauhalta kuului nuoren miehen/pojan ääni "mitä se poliisi sanoi" .Kysynkin,että käyttääkö poliisi rikolliseen toimintaan henkilöitä joilla ei ole kykyä arvioida mikä on oikein. Tein asiasta valituksen AVI:N ja asia lähetettiin poliisihallintovirastoon. Selvitys poliisihallitukseen oli vääristynyt ja valheellinen.
Mainittakoon, että toinen poliisi (ei Haapaveden) myönsi että kuka ollut kävijä. Kaikesta huolimatta toivon poliselle siunausta.

1

244

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Muovikassikartelli

        Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
        Talousrikokset
        32
        2088
      2. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

        Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
        Maailman menoa
        46
        1705
      3. Hallintooikeus..

        "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
        Pyhäjärvi
        112
        1476
      4. Olen rakastunut

        varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
        Ikävä
        104
        1226
      5. Ootko A-nainen vielä vihainen?

        Siitä että en uskaltanut kohdata itseäni silloin kun olit kukassa? Olen tajunnut että tein tosi tökerösti sua kohtaan ja
        Ikävä
        104
        1024
      6. Jos se joskus oli molemminpuolista

        niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
        Ikävä
        76
        968
      7. Mikä on kaivattusi

        ammatti?
        Ikävä
        59
        855
      8. Teit yllättävän siirron

        Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
        Ikävä
        31
        792
      9. Laita nyt se viesti

        Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
        Ikävä
        52
        779
      10. Kaipaatko nainen

        Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
        Ikävä
        101
        733
      Aihe