Oikeusturva

Anonyymi-ap

Miten Haapavedellä tuetaan yrittäjyyttä? Tämän kysymyksen ääreen jouduin 2008 kun niin työ/kuin kotorauhaa häirittiin. Veinkö asiaa poliisille .Kyllä ja sieltä oli pöyristyttävä kannanotto. Asiaa kyllä selvensi se, että poliisi/t ei olleet virka velvollisuuden ajan tasalla.(haapaveden korpilakiko kyseessä?)Ääni nauha työpaikalalta tunnisti kävijän. Kävin kuunteluttamassa nauhan polisilla (IN)25.9.2008 iltapäivällä Polisin reaktio oli pöyristyttävä/ jopa oikeusturvaa alentava. Samana päivänä kotona nauhalta kuului nuoren miehen/pojan ääni "mitä se poliisi sanoi" .Kysynkin,että käyttääkö poliisi rikolliseen toimintaan henkilöitä joilla ei ole kykyä arvioida mikä on oikein. Tein asiasta valituksen AVI:N ja asia lähetettiin poliisihallintovirastoon. Selvitys poliisihallitukseen oli vääristynyt ja valheellinen.
Mainittakoon, että toinen poliisi (ei Haapaveden) myönsi että kuka ollut kävijä. Kaikesta huolimatta toivon poliselle siunausta.

1

108

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

        kuka kaipaa ja ketä ?
        Ikävä
        82
        6345
      2. Useita puukotettu Tampereella

        Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
        Tampere
        289
        5440
      3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

        Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
        Puolanka
        98
        4131
      4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

        Suru vai suuri helpotus...
        Puolanka
        52
        2890
      5. Pieni häivähdys sinusta

        Olet niin totinen
        Ikävä
        26
        2832
      6. Koska näit kaivattusi viimeksi

        Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
        Ikävä
        120
        2083
      7. Meneeköhän sulla

        oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
        Ikävä
        47
        2030
      8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

        Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
        Ikävä
        99
        1767
      9. Tekiskö nainen mieli tavata...

        Viikonloppuna ja...?
        Ikävä
        72
        1291
      10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

        https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
        Maailman menoa
        159
        1151
      Aihe