Ahdistus ja lääke siihen

Anonyymi-ap

Porno ja masturbointi vie ajan kanssa kierteeseen ja sitoo ihmisen ajan, ajattelun ja voisiko sanoa koko elämän. Masturbointia voi tulla tavaksi tehdä päivässä 2-3 kertaa. Olen jutellut myös ihmisen kanssa jotka masturboivat päivässä jopa 5 kertaa.

Eihän edes normaalissa m+n suhteessa elettäessä erotiikaa ole tavallisesti suhteen alussa kuin 1-2 kertaa päivässä. Mutta se rauhoituu kyllä ajan kanssa ja voi vieläpä aika nopeastikin.

Masturbointi on sikäli varallista, että se ajan kanssa tyydytyksen saaminen vie aina uusiin, kovempiin, erilaisiin ja poikkeaviin seksityyppeihin. Silloin kuvaan astuu usein joko homo tai lesboporno. Ja jos muutos tapahtuu pornopuolella niin se vie myös usein muutokseen petipuolella. Eli mennään suhteeseen tai kokeillaan seksiä oman sukupuolen kanssa.

Kun tilastoja tutkitaan niin koko ajan masturbointi vain voimistaa asemaansa ihmisen elämässä ja voi murtaa mielenterveyden. Ja varsinkin kun poiketaan pois m-n asetelmasta.

Pornoriippuvuus on sikäli kohtalokasta ja vaarallista että siihen yhdistyy usein masturbointi seurauksineen.

Itse olen sitä mieltä, että avioliitossa olevilla sekä aviomiehellä että -vaimolla on velvollisuus tyydyttää aviopuolisonsa erotiikan tarve. Jos ei tätä ajattelua ole avioon mentäessä niin silloin ei toimita mennä avioon, saati avoon.

Itse olen kyllä sitä mieltä, että apua masturbointiin ym. löytyy Raamatusta. Tässä todiste siitä....

USA:ssa on tehty tutkimus Raamatun lukemisen ja sen määrän vaikutuksesta ihmisen elämään.

Tutkimukseen osallistui 40 000 ihmistä.

Raamatun lukukerrat viikossa ja sen vaikutus

1. Lukukertoja 1-2 kert/vk
- tulokset mitättömiä

2. Lukukertoja 3 kert/vk
- tapahtui pieni sydämen syke

3. Lukukertoja 4 kert/vk.
- merkittävä vaikutus lukijan elämässä tapahtui. Tuli suuri muutos ja seuraavat asiat vähenivät:

VÄHENTYMINEN

- yksinäisyys väheni 30%:lla 40 000sta
- ongelmat vihan kanssa 32%lla
- katkeruus ihmissuhteissa 40%lla
- alkoholismi 57%lla
- hengellisen pysähtyneisyyden tunne
60%:lla
- aikuisviihteen katsominen 61%lla
- uhkapelit ja avioliiton ulkopuoliset
suhteet vähenivät

Eli Raamattu on lääke kaikkeen !

1

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa lukea Raamattua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      136
      6228
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      57
      4396
    3. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      28
      2888
    4. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      59
      2871
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1885
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1544
    7. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      27
      1456
    8. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      37
      1447
    9. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      31
      1261
    10. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      1161
    Aihe