Ahdistus ja lääke siihen

Anonyymi-ap

Porno ja masturbointi vie ajan kanssa kierteeseen ja sitoo ihmisen ajan, ajattelun ja voisiko sanoa koko elämän. Masturbointia voi tulla tavaksi tehdä päivässä 2-3 kertaa. Olen jutellut myös ihmisen kanssa jotka masturboivat päivässä jopa 5 kertaa.

Eihän edes normaalissa m+n suhteessa elettäessä erotiikaa ole tavallisesti suhteen alussa kuin 1-2 kertaa päivässä. Mutta se rauhoituu kyllä ajan kanssa ja voi vieläpä aika nopeastikin.

Masturbointi on sikäli varallista, että se ajan kanssa tyydytyksen saaminen vie aina uusiin, kovempiin, erilaisiin ja poikkeaviin seksityyppeihin. Silloin kuvaan astuu usein joko homo tai lesboporno. Ja jos muutos tapahtuu pornopuolella niin se vie myös usein muutokseen petipuolella. Eli mennään suhteeseen tai kokeillaan seksiä oman sukupuolen kanssa.

Kun tilastoja tutkitaan niin koko ajan masturbointi vain voimistaa asemaansa ihmisen elämässä ja voi murtaa mielenterveyden. Ja varsinkin kun poiketaan pois m-n asetelmasta.

Pornoriippuvuus on sikäli kohtalokasta ja vaarallista että siihen yhdistyy usein masturbointi seurauksineen.

Itse olen sitä mieltä, että avioliitossa olevilla sekä aviomiehellä että -vaimolla on velvollisuus tyydyttää aviopuolisonsa erotiikan tarve. Jos ei tätä ajattelua ole avioon mentäessä niin silloin ei toimita mennä avioon, saati avoon.

Itse olen kyllä sitä mieltä, että apua masturbointiin ym. löytyy Raamatusta. Tässä todiste siitä....

USA:ssa on tehty tutkimus Raamatun lukemisen ja sen määrän vaikutuksesta ihmisen elämään.

Tutkimukseen osallistui 40 000 ihmistä.

Raamatun lukukerrat viikossa ja sen vaikutus

1. Lukukertoja 1-2 kert/vk
- tulokset mitättömiä

2. Lukukertoja 3 kert/vk
- tapahtui pieni sydämen syke

3. Lukukertoja 4 kert/vk.
- merkittävä vaikutus lukijan elämässä tapahtui. Tuli suuri muutos ja seuraavat asiat vähenivät:

VÄHENTYMINEN

- yksinäisyys väheni 30%:lla 40 000sta
- ongelmat vihan kanssa 32%lla
- katkeruus ihmissuhteissa 40%lla
- alkoholismi 57%lla
- hengellisen pysähtyneisyyden tunne
60%:lla
- aikuisviihteen katsominen 61%lla
- uhkapelit ja avioliiton ulkopuoliset
suhteet vähenivät

Eli Raamattu on lääke kaikkeen !

1

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kannattaa lukea Raamattua.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      104
      6684
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      370
      6264
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      3123
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      111
      2604
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      2256
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1814
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1673
    8. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      34
      1395
    9. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1350
    10. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1237
    Aihe