Äänestäminen

Anonyymi-ap

Kannustan kaikkia romanikulttuurissa olevia äänestämään omien arvojen mukaista ehdokasta tai sitä lähellä olevaa. Yhteiskunta- aktiivisuus kuuluu romanikulttuuriin., ulkopuoliset voivat sitä yhteisöä hyljeksiä, muttä yhteisössä pitää olla aktiivisuutta että se on elinvoimanen. Romanin eikä minkään muun etnisyyden ei tarvi todistaa ihmisyyttään enempää. Ihmisarvo on minun arvojeni mukaan Hitlerillä kun Putinilla, mä inhimillisessä ominaisuudessani tuomitsen totta kai, mutta kuka on nämä kansojen käskijöiksi edes hetkeks aikaa päästäny? Hitler minä ja Putin olemme viimeisellä tuomiolla ja meidät tuomitaan tekojemme jälkeen jissemme ole armahdettuja syntisiä.

2

133

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Haagissa pitkään on jatkunut oikeudenkäynnit natsi-saksan ajoista. "En minä ois tehny, mutta käskettiin". Herra anna varjelusta oikeudenmukaisessa lainsäädännössä, ettemme sitä oman korvavaikkumme mukaan toisin muuttelis.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4487
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1227
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1032
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      85
      921
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      856
    9. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      852
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      826
    Aihe