Hellästi hyvää yötä (miehelle)

🤗😴🥱
joka ilta kun lamppu sammuu ja saapuu oikea yö. niin nukku-matti se nousee ja ovehen hiljaa lyö. on sillä on siniset tossut ja niillä se sipsuttaa. se hiipii ovesta sissään ja hyppää kaapin taa.
on sillä sinen takki ja sininen uninen vyö. ja unista jäätelön palaa, se pienillä hampailla syö. on sillä on sininen auto, ja sillä se ajelee. surrur surrur ja lähtee kohti sinistä unista maatapä
37168
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 37

Vanhimmat

Melkein ehdit laulaa tuon loppuun ennen kuin nukahdit!

Äänestä
  • En käynyt vielä nukkumaan, vaan oli kiire katsomaan Clint Eastwoodia!

    Äänestä

  • Anonyymi00009 kirjoitti:

    En käynyt vielä nukkumaan, vaan oli kiire katsomaan Clint Eastwoodia!

    Sinulla jäi sana kesken. Siihen viittasin.

    "lähtee kohti sinistä unista maatapä" 😴😴

    (Että kun huumori vain paranee, kun sitä selittää... 🥴)

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Sinulla jäi sana kesken. Siihen viittasin.

    "lähtee kohti sinistä unista maatapä" 😴😴

    (Että kun huumori vain paranee, kun sitä selittää... 🥴)

    Ymmärsin kyllä. Copy-Paste ei oikein onnistunut, kun kännyssä teksti hyppelee ees taas. Hauskasti kommentoit.

    Äänestä

  • 🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

    😋 ­N­­y­m­f­o­­m­­­a­a­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#178028208

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Kyl maar sul mies joku oidipaalinen juttu o

Äänestä
  • Kellehän miehelle sinä kirjoitat? Aloittaja ainakin on nainen (vieläkin). Kuinkahan monta kertaa olet näihin aloituksiini tullut höyryämään?

    Äänestä

Olipas hauska. Hyvää yötä. ☺️

Äänestä
  • Pikku kakkosen nukkumatti kiinnosti lapsia, kun siinä nukkumatti tuli eri kulkuneuvoilla heittämään sitä unihiekkaansa. Tämä laulu oli pikkukakkosesa samalla.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Pikku kakkosen nukkumatti kiinnosti lapsia, kun siinä nukkumatti tuli eri kulkuneuvoilla heittämään sitä unihiekkaansa. Tämä laulu oli pikkukakkosesa samalla.

    Minä muistan ne Nukkumatti animaatiot. Ne oli ihan parasta silloin. :)

    Äänestä

Kiitos ihana. Pusu niskaan. Nuku hyvin.

Äänestä
  • Kerran, kun kaivattu töissä seisoi selkäni takana ja metsästimme tähtiä kuvaruudulta niin kihelmöi niskassa ihan kuin olisi sitä pusua odottanut.

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Kerran, kun kaivattu töissä seisoi selkäni takana ja metsästimme tähtiä kuvaruudulta niin kihelmöi niskassa ihan kuin olisi sitä pusua odottanut.

    Taas tässä lukemassa tuota ihanaa muistoani! Huoh!

    Äänestä

Joka ilta kun nainen sammuu... jaa saapuu oikea yö, niin nukkumatilla se nousee ja reitehen hiljaa lyö

Äänestä

Hyvää yötä. Voisitko joskus laulaa tuon mulle tai mielummin hyräillä? Sillai sinisesti.

Äänestä
  • Mulla laulajan ura katkesi jo lapsuudessa, kun veljeni ristiäisissä pappi sanoi "kiitos riittää" ennenkuin eka säkeistö oli edes lopussa.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Mulla laulajan ura katkesi jo lapsuudessa, kun veljeni ristiäisissä pappi sanoi "kiitos riittää" ennenkuin eka säkeistö oli edes lopussa.

    Voit hiljaa hyräillä nuotin vierestä, ei haittaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00016 kirjoitti:

    Voit hiljaa hyräillä nuotin vierestä, ei haittaa.

    😅😅😅🎶🎵

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    😅😅😅🎶🎵

    Ei kun mun korvaani hyräilet 🎶😅

    Äänestä

Phyiihchchhhh hlvata

Äänestä
  • Äkillinen ripuli voi yllättää milloin tahansa ja lähes aina sen aiheuttajana ovat virukset tai bakteerit.

    Äänestä

Joka ilta painan pääni tyynyyn ja ajattelen että olisipa nainen vieressäni.

Äänestä
  • Aloittajalla sama miehestä!

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Aloittajalla sama miehestä!

    Julistan teidät tyynypariksi. Voitte nyt vaihtaa tyynyjä.

    Äänestä

Mie en oo Matti.😔
Mutta mil on Matti kukkarossa.😔

Kiva aloitus.😉

Äänestä
  • Monella on nykyisin loppukuusta matti kukkarossa, kun elinkustannukset on hilattu tappiin. Outoa, että kauppiaat käärii nyt isoja voittoja, vaikka muka kustannusten nousun takia hinnat ovat nousseet. Kauppiaslisä on tullut hintoihin. Eduskunta ei välitä, kun valtion kassaan tulee historiallisen suuret ALVit! Asiathan on isopakkaisten mielestä yksinkertaisia niinkuin se yksikin sanoi "Sehän on vain valintakysymys kun ostaa luomua" . Ei tajunnut ettei pienipalkkaiset voi valita.

    Äänestä

No oli kaunis veisu!

Äänestä
  • Ei ole mun tekemä vaan kopioitu netistä.

    Äänestä

Ällö laulu.

Äänestä
  • Ei ollut sulle. Täällä on aika paljon ällöä ja tyhmää, mutta en vaivaudu kommentoimaan kuin omassa aloituksessani.

    Äänestä

Kai laitat tuttelin tille tuukkuun?
Gugeli guu. Outoja nuo miehiä vauvoina pitävät.

Äänestä
  • Ai sulle tuli tutti ja vauvat mieleen miehestä. Söpösti hänelle vauvakieltäkin jokellat. No kukin taaplaa tyylillään. Mikäs siinä.

    Äänestä

Pikkumatilla se nousee kun viereen tulee se oikea. Naisalta ei matilta.

Äänestä
  • Ei pikkumatilla vaan nukkumatilla. Ajatusvirhe.

    Äänestä

  • Eikö sulla raukalla ole muuta mielessä julkisella palstalla?

    Äänestä

aivan, joku nukkumatti kiihottuneena .. nohuhhuh ..

Äänestä

...sinistä taloa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

🤗😴🥱
joka ilta kun lamppu sammuu ja saapuu oikea yö. niin nukku-matti se nousee ja ovehen hiljaa lyö. on sillä on siniset tossut ja niillä se sipsuttaa. se hiipii ovesta sissään ja hyppää kaapin taa.
on sillä sinen takki ja sininen uninen vyö. ja unista jäätelön palaa, se pienillä hampailla syö. on sillä on sininen auto, ja sillä se ajelee. surrur surrur ja lähtee kohti sinistä unista maatapä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu