Oletteko saaneet terveydenhoitopalveluita kuten Posan aikana.
PoSa vielä toimi, mutta nyt on kaikki retuperällä.
Mitä mieltä hyvinvointialueesta
14
1110
Vastaukset
- Anonyymi
Aika surkealla jamalla on.
Kai tämäkin vähä palvelu viedään pois.
Maaseudun alasajoa! - Anonyymi
Tyytyväinen olen. Pistäytykääpä isossa kaupungissa ja arvostelkaa sitten palveluista. Totta on, että asiantuntevuus on isoissa keskuksissa.
- Anonyymi
Täällä ei ole edes lääkäriä kuin " joskus ja jouluna".
Niin kuin ap. totesi, kaikki on sekaisin. Kukaan ei tiedä mistään mitään. Ei oelkästään terveydenhuolto vaan myös vanhuspalvelu, omaishoito ym.
Kyllä oli keskeneräunen tuo niiden hyvinvointialueen suunnittelu.
- Anonyymi
Säästetään nyt vaan niistä palveluista reippaasti, tarvitseehan valtava hallintokoneisto korvauksensa ja uusia pomojakin voisi palkata.
- Anonyymi
Täysin pilalla kaikki.
- Anonyymi
Ei ole, alkkilassa on erinomainen terveyden ja sairaanhoito.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei ole, alkkilassa on erinomainen terveyden ja sairaanhoito.
Kuka on tämä henkilö, joka jatkuvasti vetää keskusteluun Alkkilan. Ei täällä sellaista kylää olekaan. Jos kyseessä on joku, jolla on mielenterveysongelmia, asian voi ymmärtää, ei muuten.
Kun pysyttäisiin asiassa, keskustelut sujuisivat. Nämä ihmeelliset ’heitot’ pilaavat järjellisen keskustelun.
- Anonyymi
HYVINVOINTIPALVELUT on taattu johtajille , superpalkat mutta työntekijöitä ei ole eikä saada,ensi kesä kaaosta ja suljettuja ovia.
- Anonyymi
Miksi ihmeessä hyvin toimiva järjestelmä piti hajoittaa.
Kyllä PoSa hoiti hyvin terveydenhoitopalvelut, vanhuspalvelut ym. Nyt kaikki aivan retuperällä. Kukaan ei tiedä mistään mitään kun kysyy.
Jos on soittopyyntö ei soiteta, reseptien uusiminen takkuaa. Omaishoitajat aivan onnettomassa asemassa. Terveyskeskuksesta ei saa apua kun tarvitsee. Sinne ei edes pääse puhelimella. Omaa ambulanssia ei ole Karviassa, sekin tulee jos tulee. Miten kotipalvelu toimii? Tulevatko nekin kankaanpäästä ?
Kukaan ei siellä hyvinvointipalveluiden päätyäjistä varmaan ymmärrä tätä välimatkaa mitkä karvian peruloilta on verikokeeseen Kankaanpäähän.
Nyt niillä Karvialaisilla valtuutetuilla jotka hoitavat karvian terveyspalveluista on näytön paikka pitää terveyskeskus ja palvelut yhtä hyvänä kuin PoSan aikana. Ei auta paljoa käännellä takkiaan.
Miksi Karvian kunta ei hanki karviaan yksityistä lääkäriä ja yksityisiä lääkäripalveluita?
Asiakashan ne käyntinsä maksaa. - Anonyymi
kun tulee vanhaksi tulee sairauksia ja kuolee
- Anonyymi
Joku nyky valtuutetusta totesi, palvelut vain pyörien päälle. Niin taitaa käydä, kiitos hvalueen.
Sekös vasta tulee halvaksi kun taksit ajaa asiakkaita ties mihin maan kolkkaan. Onko pieni tuloisilla edes varaa. - Anonyymi
Pitäisköhän Tarjan ja kumppanien miettiä muutakin kun katsomoon ja nevalylyn pitkospuita ja retkeilyä viruniguraan
- Anonyymi
Tarjalla ja muilla Savannille asiaa kun taiteilija poistui
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.932168Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n452132Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501855Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861271
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311100Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men581048- 68969
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910