Sähköperämoottorit verolle!

Sähköperämoottorit suurenee koko ajan, tehoa tulee lisää.
Ehdotankin että kaikki sähköperämoottorit veron piiriin.
Itse kun en tuollaisilla vatkaimilla järvellä enkä merellä liiku.
Mulla on vanha Terhi 10hp
7109
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ehdotitko sinä myös koiran- paskaveroa ? Mikä puolue ? En taida äänestää sinua.

Äänestä
  • Se on tyhjäntoimittajien puolue

    Äänestä

  • Enhän minä ollut edes ehdokkaana. Olisin kyllä voinut lähteä Persuihin mutta ajattelin etteivät huoli kun mulla on 4 vuoden kakku istutus ihan äskettäin taposta.

    Äänestä

Mulla suzyki 2 hevosvoimaa. Sillä pääsee aivan tarpeeksi nopeasti

Äänestä

Jos ei kykene soutamalla etenemään järvellä, niin kannattaa pysyä maissa. Miehet menevät jopa merten yli soutaen!

Äänestä
  • Niin varmaan, heti kun rannasta pääsevät niin kauas ettei enää näe niin tulee joku isompi alus ja vie lähes koko Atlantin yli. Rakot saa kyllä käsiin kun tumputtaa pari päivää ahkerasti.

    Äänestä

Kohta tulee airovero.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sähköperämoottorit suurenee koko ajan, tehoa tulee lisää.
Ehdotankin että kaikki sähköperämoottorit veron piiriin.
Itse kun en tuollaisilla vatkaimilla järvellä enkä merellä liiku.
Mulla on vanha Terhi 10hp

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu