PerusSuomalaiset

Anonyymi-ap

Voitti vaalit...

19

1141

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Toivottavasti näin.

    • Anonyymi

      Isontalon Antti menee eduskuntaan

    • Anonyymi

      Jussi paita kuuluu Etelä-Pohjanmaalla!

    • Anonyymi

      Antti Kangas, ps, eduskuntaan Sievistä! Hienoa!

    • Anonyymi

      Ei voittanut persut, mut tuli kakkoseksi ja Sievistä oma edustaja Antti Kangas. Onnea.

    • Anonyymi

      On se ihanaa ettei tarvitse kieriä myötähapeässä. Olisiko myyjä pyytänyt puheenvuoroa eduskunnassa, kun ei ole paljon pukahtanut kaupassakaan?

      • Anonyymi

        Voi sua. Tunnetko Antin hyvinkin? Epäilenpä, että hänellä olisi varaa palkata vaikka kuinka monta ammattilaista vaatteiden ostoon. Enkä tiedä, että hän ois koskaan jäänyt ns. "tuppisuuksi".


    • Anonyymi

      Toivottavasti PS pääsee hallitukseen ja tarttuu tuulivoimarakentamiseen: Pohjois-Pohjanmaalle EI enää lisää tuulivoimaa. Tuulivoimalat lähellä asutusta ovat typerää ilmastopolitiikkaa. Onneksi Nivalassa ei ole tuulivoimaloita. Ihana keidas Kalajokilaaksossa.

      • Anonyymi

        Nivalaan muuttaa paljon ihmisiä tuulivoimaa pakoon. Väkiluku on ollut jo nousussa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Nivalaan muuttaa paljon ihmisiä tuulivoimaa pakoon. Väkiluku on ollut jo nousussa.

        Mitäs vikaa tuulivoimassa on? Puhdasta energiaa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Mitäs vikaa tuulivoimassa on? Puhdasta energiaa.

        Eihän tuulivoimassa sinänsä mitään vikaa ole, mutta ne helvetin vemputtimet on niin vitun rumannäköisiä perinteisessä maalaismaisemassa.
        Esimerkiksi Haapajärvellä vonkasivat vemputtimet lähes tulkoon torin laitaan. Siinä vonkuvat ja kitisevät.


      • Anonyymi

        Ihana skeidan hajukin kohta taas leijailee pelloilta nenuun.


    • Anonyymi

      Antti Kangas puhuu vain oman arvoisilleen ihmisille ei heille joita Antti katsoo alta kulmiensa.

    • Anonyymi

      Näköjään tuo antti kangas pääsi eduskuntaan. Jätti eläinlääkärille laskut maksamatta joka on tätini. Hyi

      • Anonyymi

        Jospa hänellä nyt ois sen verran täpäkkää, että hoitaisi velat pois.


    • Anonyymi

      keskisarja ei viime aikoina kovin hyviä kommentteja jakanu ku esim opiskelijoista sano jottain ja sitte otti kantaa alkoholipolitiikkaa-aiheesee.

      • Anonyymi

        siis tämä historioitsija joka liittyi persuihin.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        siis tämä historioitsija joka liittyi persuihin.

        Trumpin puutarhatontuksi nimitetty facebookissa.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Trumpin puutarhatontuksi nimitetty facebookissa.

        persuaatteessa on hyvää mut on huonoakin ja näen itseni kannalta riskialtista heitä äänestää ja vihreät aatteessa sama juttu että mahdollisuus mut myös uhka(esim ruokaturva vois vaarantua jos jotkut vihreät sortuisi vihreään populismiin). populismi on nykyajan trendi eli ikäänkuin ihmiset vauhkoontuu siitä ja äänestää populistisia puolueita. Populismia voi olla missä tahansa puolueesa, mut persuissa ehkä eniten. Mut kuten sanoin , on niillä hyviäkin kannanottoja, mut kokonaisuus kai ratkaisee eniten mun vaakakupissa joten en siksi koskaan tuu äänestään heitä. eniten persuissa epäilyttää se, että voi olla mahdollisesti vaarallinen talousoikeistopuolue. Pidän maltillisempaa oikeistopuoluetta kokoomusta paljon parempana vaihtoehtona suomelle kuin persuja. Kokoomuksen, SDP;n ja keskustan ja maltillisten vihreiden kanssa ei oo mul ollu koskaan mittään ongelmia. Eikä taija olla ongelmia myöskään RKP;n ja liike nyt puolueiden kanssa. mut on suomessa myös sitten semmosia pienpuolueita joista osa voi olla mahdollisesti vaarallisia.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet hirvein ihminen kenet olen tavannut.

      Olet järkyttävä.
      Ikävä
      258
      5386
    2. Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin?

      Kamalaa! Ketä tappoi vanhempansa Huittisissa? Ketkä tapettiin? Shokki!
      Huittinen
      57
      2660
    3. Haluan sua ihan vtullisen paljon

      Kokonaan ja seksuaalisesti. Pää räjähtää kohta
      Ikävä
      86
      2337
    4. Martina on käynyt puhumassa viisauksia

      Iltalehden artikkelissa Martinan viisaudet.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      404
      1607
    5. Ajattelen sinua iltaisin, aamulla, päivittäin

      Ehkä siinä jo pientä vinkkiä. Oot jäänyt pahasti mieleen. Sun katse on niin syvä ja oot niin lempeä. Hyvä olla sun kanss
      Ihastuminen
      103
      1337
    6. SDP:läinen lähettiläs Titta Maja-Luoto RAIVOAA lähetystössä -?

      SDP:n puolueen Maja-Luoto on Portugalissa noussut Median otsikoihin, koska RAIVOAA työntekijöille ja pitää Heitä lähinnä
      Yhteiskunta
      29
      1153
    7. Mitä alkoholijuomaa on myyty sekä Linda Lampeniuksen että Matti Nykäsen nimellä? Testaa tietosi!

      Mikähän alkoholijuoma se mahtoi olla…? Tule pelaamaan kivaa Testerin Juomavisaa! Kuinka monta saat oikein? Tästä pääse
      Juomat
      10
      1109
    8. Voiko vauva uskoa ?

      Lohkoissa väitetään ettei vauva voi uskoa. Tässä näet vauvan uskon. https://youtube.com/shorts/QhFbPSdjpnA?si=Zb2BCRST9
      Helluntailaisuus
      257
      971
    9. Sinkkujen lapset ja kesäloman pituus

      Tuli mieleeni kysyä oletteko huolissanne lasten ja nuorten tulevaisuudesta, tai siitä mitä he nyt joutuvat kokemaan yhte
      Sinkut
      180
      937
    10. Haapaveen nähtävyys?

      Se teidän "suihkulähde" on ylittänyt uutiskynnöksen Suomen rajojen ulkopuolella Sveitsissä. Se näytettiin paikallisten u
      Haapavesi
      41
      883
    Aihe