Voi hyvänen aika.

Anonyymi-ap

Huvitti, kuin luin lehdestä, että Keuruun kokoomuksen ehdokas oli pettynyt tulokseensa eduskuntavaaleissa. Itsekin ehdokas arvelee, että puuttuukohan tunnettavuutta vai mikä meni pieleen, varmasti tunnettavuutta puutuu ja paljon muutakin, jos vaalikiertueen vankkurit kiertää Haapamäellä ja Pihlajavedellä ja Jämsässä. Miten kokoomus on kelpuuttanut eduskuntavaaleihin listoilleen henkilön, joka ei menestynyt edes maakuntavaaleissa niin miten sellaisella henkilöllä voisi olla mahdollisuuksia menestyä eduskuntavaaleissa. Läpimenon mahdollisuuksiin ei varmasti uskoneet muut, kun hän itse. Keuruun, Petäjäveden ja Multian pitäisi saada 1 sellainen ehdokas, joka "kelpaisi kaikille", että ihmiset yli puoluerajojen äänestäisivät häntä, niin läpimenoon olisi mahdollisuus. Oinonen on siitä hyvä esimerkki.

16

1492

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Aina ei voi voittaa..

      • Anonyymi

        😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍

        🍑 ­­N­y­­­m­­f­o­m­­a­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17809833v

        🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞


    • Anonyymi

      Olisko viime vuoden "markkinat" vaikuttaneet?

    • Anonyymi

      Hiljaista on kuin huopatossut tehtaalla?? Leuhkat ei menesty??

    • Anonyymi

      Miksi on tärkeätä saada edustaja omasta kylästä?
      Jos äänet keskitettäisiin Keuruullakin vihervassarille, niin se ei palvelisi kaupungin enemmistön etuja.
      Jos eduskuntaan valitaan yksi joka pitäjästä, niin siihen eivät 200 paikkaa edes riitä.
      Ja vielä - kukin näistä kyläpäälliköistä keskittyisi vain oman kylän asioihin ja isoista asioista päättäisivät virkamiehet.

      • Anonyymi

        Kaikki alueen ehdokkaat näyttävät SDP henkilöiltä?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kaikki alueen ehdokkaat näyttävät SDP henkilöiltä?

        Koska Keuruu poliitikkoineen äärivasemmistoa. Puolueet eivät innokkaita vahtimaan paikallispolitiikkaa. Puolueiden linjaukset toimivat jollain tapaa alue- ja etenkin valtakunnanpolitiikassa. Nyt oli valtakuntatason vaalit.


    • Anonyymi

      Harmittaahan se kun häviää vielä oman kylän äänissä persulle joka lähti viimemetreillä vasta kampanjaan mukaan!
      Vaalit on ihan jotain muuta kuin mitä ruotsalaisetkin ihmettelee
      miten joku harmaa pipopäinen....

    • Anonyymi

      Aloittaja haikailee Oinosen perään. Mitkä olikaan Oinosen saavutukset Keuruun seutukunnan hyväksi? Itselleni ei tule mieleen kuin iltapäivälehdissä kerrotut ei mairittelevat, saavutukset pelin politiikka ja puolustusvaliokunnan päätös puolustusvoimien säästökuurista, mikä annettiin puolustusministeriön ja puolustusvoimien virkamiesten tehtäväksi, jonka Oinonenkin hyväksyi. Tämän seurauksena Keuruun varuskunta lakkautettiin. Late levittää edelleen disinformaatiota, että jos hän ei olisi pudonnut eduskunnastsa, niin varuskunta olisi säilynyt.

      Kepulaiset yleisesti yrittävät, että kaikkien pitäisi keskittää äänet Kepulaiselle ehdokkaalle. Mitä se olisi näissäkään vaaleissa hydyttänyt, kun Kepu ilmoitti heti. etteivät lähde uuteen hallitukseen! Missäs sitä asioihin vaikutetaan, kuin hallituksessa? Esimerkki on lähellä tässä Kepun pystyssä pitämässä Vasemmistohallituksessa, joka sotki yhdessä kaudessa maan asiat.

      • Anonyymi

        Älkää alueen henkilöt pyrkikö ikinä enää Arkadian mäelle,?? Eduskunta ei ole teidän paikka??


    • Anonyymi

      Koikkaloikkalainen edustaa Kokoomuksen vihreää siipeä. Ei kiitos.

    • Anonyymi

      Äänestin Kokoomusta. Mutta en todellakaan tätä henkilöä. Enkä tule äänestämään.

      Jos ei saa edes kesämarkkinoita järjestettyä Koronan jälkeen, kun joka paikassa muualla kansaa oli kesällä markkinat täynnä. Ei kyllä kannata edes harkita vaativampia pestejä.

      Ja voiko nolompaa olla, että Keuruun yrittäjien puheenjohtaja valitaan Keuruun yrittäjien vuoden yrittäjäksi... Ja millä näytöillä Ylipäätään.

      Peilin eteen voi mennä miettimään miksi ääniä ei tule.

      • Anonyymi

        Kansan luottamus pitää ansaita jos meinaa pärjätä, näissä kisoissa.
        Markkinoiden ryssiminen joo
        Sote on kirosana eläköityvän kansan suussa
        Olisin kyllä yllättyneen tyytyväinen noinkin isoon ääni saaliiseen


      • Anonyymi

        Olen täsmälleen samaa mieltä.


    • Anonyymi

      Kun ympäröi itsensä sellaisilla ihmisillä, jotka vain hehkuttavat kuinka viisas, kaunis ja upea oletkaan niin voi totuus hämärtyä. Viime kesän markkinoiden ryssiminen, raivokas Keulinkin puolustaminen ja turha itseriittoisuus taisivat olla suurimmat syyt vähäiseen äänimäärään.

      • Anonyymi

        Olihan ehdokkaan vaalikampaniassa jotain ainutkertaista ja ennennäkemätöntä. Ehdokas järjesti vaalitilaisuuden, jonka pääpuhuja ei ollutkaan paikalla, vaikka mainoksesta sai sen kuvan. Pääpuhujan höpistyä lyhyen ja mitään sanomattoman esityksensä videoyhteyden välityksellä seurasi paneelikeskustelu. Ehdokkaan ystäväpanelistit olivat pääsääntöisesti yrittäjäyhdistysystäviä ja yritystensä perijöitä, jotka paneelissa leveilivät perimiensä ja miljoonia euroja ehteiskunan tukija saaneiden yritystensä bisineksien erinomaisuuksilla, sekä saavutuksilla. Niiden loistossa ehdokas itsekkin yritti löytää jotain erinomaista kehuttavaa omasta hiirenhiljaisesta huopatossutehtaastaan. Kukaan panelisti perijä ei tietenkään älynnyt huomauttaa, että bisineksiensä erinomaisuus, jolla elvistelivät, oli lähes täysin edellisten sukupolvien aikaansaannoksia. Hatunnosto kuitenkin niille edellisille sukupolville. Miljoonien yhteiskunan avustuksista huolimatta, painajaisunia ja synkkiä aamuja on yrityspolulla varmuudella ollut.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      143
      5998
    2. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      154
      3009
    3. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      428
      3003
    4. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      26
      2324
    5. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      20
      2171
    6. Ikuiset kaipaajat

      Miksette vaan mene sen kaipauksen kohteen luokse ja puhu sille suoraan? Mitä järkeä on kaipailla jotain puolituttua vuo
      Ikävä
      68
      1671
    7. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      78
      1517
    8. Veronmaksajat kustantavat yrittäjien eläkkeitä jo yli 500 miljoonalla

      Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota. Aktiivisen "yrittämisen" maksattaa yritystukina yhteiskunnalla, ja vieläpä
      Yrittäjyys
      14
      1204
    9. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1122
    10. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      53
      1050
    Aihe