Vaalit on ohi

Anonyymi-ap

Voisko ne naaman kuvat kerätä jo niistä sähköpylväistä pois . Yleensä se joka tuo kerää poiskin.

9

270

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ei voi.

    • Anonyymi

      Joo hymynaamat voi viedä pääsiäiskokkoon, naamat nyreissään

    • Anonyymi

      Ropon naama tulee näkymään vielä viikkoja. Viime vaaleissa, kun oli mukana, kuvat patsasteli vielä kuukauden päivät vaaleista.
      Silti oletan, että Lindemanin kuvat lähtee pois tolpista, kun tulee riittävän kova myrsky ja repii ne irti.

      • Anonyymi

        Missä vihreät on? Tulee luontokato kun pudonnut vaalumainos estää nurmikon kasvun.


      • Anonyymi

        Niin kuin tiesin, ehdokkaiden lärviä tien vieressä ei näy enään kun vasureita ja tietenkin se Lindemanne, eipä ole yllätys.


    • Anonyymi

      Palkalla tulee ihmisten pärjätä. Yritykset haluavat varmasti sitä, että voivat maksaa pienempää palkkaa ja ihmiset joutuvat turvautumaan tukiin. Kun yrityksen palkkakulut pienenevät, niin voitot paranevat. Yrityksillä kun ei ole mitään yhteiskunnallisia velvoitteita, vaan heidän tehtävä on maksimoida voitot, jotta omistajat ovat tyytyväisiä. Kokoomus ajaakin yritysmaailman etuja ja usein yksityistämistä.

      Miten tämä sitten liittyy vaalimainoksiin, niin ei paljon mitenkään.

      • Anonyymi

        Niin tai oikeastaan ei yhtään mihinkään.


      • Anonyymi

        Palkat pienenee, yrittäjän tulo pienenee. Verot pienenee ja yrittäjien ja maatalouden tuet pienenee. Kaikki häviää


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      93
      2168
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      45
      2122
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1855
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1271
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1151
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1100
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      57
      1043
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      959
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      285
      910
    Aihe