Huhtasaari lähdössä haastamaan Purraa puheenjohtajuudesta?

Purra on vähän liian vihreä ja liberaali monen persuäijän mielestä. Iskeekö Huhtasaari tähän heikkouteen ja kaappaa puolueen hallapersuilta?
21176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 21

Vanhimmat

Huhtasaari olisi kova vastus Purralle.

Äänestä
  • Pakoillut vastuitaan bryssänä. Ikääntyneen oloinen kalkkislyyli;)

    Äänestä

Huhtasaari puhdistaa Suomen kommunisteista, joita on tässä maassa melkein viisi miljoonaa.

Äänestä
  • Jäljelle jää ainoastaan tosipersut?

    Äänestä

  • Toisaalta Huhtasaari on Venäjä mielinen ja julkisesti kadehtii niitä jotka ajavat hyvillä autoilla esimerkiksi Porchella ajavia ei saisi olla.

    Äänestä

  • Anonyymi00010 kirjoitti:

    Toisaalta Huhtasaari on Venäjä mielinen ja julkisesti kadehtii niitä jotka ajavat hyvillä autoilla esimerkiksi Porchella ajavia ei saisi olla.

    Huhtasaarella olisi "komeaa" ajaa Moskwits merkkisellä henkilöautolla Brysselin kaduilla!

    Äänestä

Kuinkahan Kokoomuksessa suhtauduttaisiin ajatukseen hallituskumppanina, kun Laura kumminkin vaatisi littumaa-käsityksen virallistamista Suomessa?

Äänestä
  • Laura myös karkaisi ihailemansa Putinin kainaloon.

    Äänestä

Huhtasaari pysyköön lestissään. Nyt ei kaivata enää puolueiden sisäisiä nahisteluja, jotka heikentää niitä sisäisesti ja usein koituu myös kohtaloksi, kuten heille kävi viimeksi .

Äänestä
  • Totta ei riitä substanssi enää.

    Ei vaivautunut neljään vuoteen kuin pari kertaa lähetyksiin täällä Brysselistä.

    .Habituksesta päätellen kalorit maistuneet vaiko etanoli?

    Äänestä

Ulosteiden linkoamisesta tulee aivan loputon ulostemyrsky.

Äänestä

LIIAN SUOSITTU PUHEENJOHTAJA
(Toivottavasti Saku Timonen arvostaa sitä, että käytän hänen kirjoitustaan pohjana)

Vaalivalvojaisten tuottamassa laskelmissa Riikka Purra oli puolueiden nykyisistä puheenjohtajista suosituin vaihtoehto. Peräti 42 589 henkeä äänestäneistä antoi äänensä hänelle myös ylittäen edellisen pääministerin, ja vaalivalvojaisten tuloksena edellisen pääministerihallituksen puheenjohtaja Sanna Marin sai vain 34 600 ääntä.

Eilisen media-annista päätellen Purralla on liikaa kannatusta. Tässä koulukiusaajien luvatussa maassa on tapana ruveta ronkkimaan työssään menestyvän yksityiselämää ja ulkoista olemusta. Päivän aloitti Sannan sanalaiset, kirjoittamalla ettei Riikka ole yhtä kaunis ja edustava kuin Sanna, joka järjestää villejä bileitä, saunajatkoja ja alkoholin ryydittämiä illanistujaisia Kesärannassa. Asia herättää SDP:n sisällä kasvavaa tyytymättömyyttä.

Myöhemmin julkaistiin kirjoitus, jossa yritettiin tonkia äänikuningattaren historiaa. Arvio perustui Riikka Purran ulkoiseen olemukseen ja julkisuudessa olleisiin tietoihin hänen nuoruudestaan ja muista elämäntavoistaan, joissa ei ole mitään paheksuttavaa.

Kun kirjoittaja huomasi hävinneensä vastustajalle, niin hän siivosi kirjoituksen kokonaan pois ja yritti jatkaa muilla keinoin. Kukaan feministeistä ei onnitellut Purraa vaikka tämän äänisaalis oli poliittisesti paras tulos, minkä nainen on Suomessa saavuttanut.

Tässä kateellisten luvatussa maassa ei yksikään pää saa nousta muita korkeammalle, vaan onnistuja kiskotaan takaisin alas ja loataan perusteellisesti.
Kirjailija Heikki Turunen on joskus kuvannut tätä ilmiötä osuvasti: Pysy vain sittipörriäinen paskakikkareen alla.

1Äänestä
  • Riikka "kaikki saavat tulla Suomeen" Purra 😁

    Äänestä

  • Purra voisi vaihtaa sukunimensä Soiniksi. Hän on nimittäin kuin Timo Soinin naispuolinen versio.

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Purra voisi vaihtaa sukunimensä Soiniksi. Hän on nimittäin kuin Timo Soinin naispuolinen versio.

    Onko kukaan nähnyt Purraa ja Soinia ikinä samassa paikassa samaan aikaan? Ehkä Soini onkin vain Purra sumopainipuvussa?

    Äänestä

Hommalls ei huhtista saati sahuria arvosteta, vaikka ovat kantapersuja purraan verrattuna.

Äänestä

Jos on fiksu niin ei lähde haastamaan

Äänestä
  • Vasaraosaston lausunto?

    Äänestä

  • Ei ehdi nukkumaan, kopioin kopiokone kuumana käyden muiden tutkimustöitä omikseni...

    Äänestä

Huhtasaari kiihottaa persujen peruskannattajia, sitä todella yksinkertaista enemmistöä.

Äänestä
  • Huhtasaari on täydellinen populisti, jolla suu käy koko ajan mutta todellisuudessa hänelle ei ole mitään konkretiaa

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Purra on vähän liian vihreä ja liberaali monen persuäijän mielestä. Iskeekö Huhtasaari tähän heikkouteen ja kaappaa puolueen hallapersuilta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu