Niin, oletan että niitä oli sullakin, mutta onko nyt jo ohi?
Onko sulla jo tunteet viilennyt mies?
39
128
Vastaukset
- Eihän tätä minulta kysytty, mutta ei ne varmaan kokonaan ole pois menneet. 
- AnonyymiOn. Kunhan jännite säilyy. - AnonyymiMiten voi säilyä, jos tunteet on viilennyt? En ymmärrä. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Miten voi säilyä, jos tunteet on viilennyt? En ymmärrä. Kerropa se. On kylmä ja lämminverisiä. Lämminverisillä tunteiden ailahtelut aiheuttaa sekoilua. Kylmäverisistä taas ei aisti välttämättä muuta kuin kiinnostuksen. 
 Pidä sitä virtana.
 Sitten on taas jännite. Se joko säilyy tai ei. Jännitteellä pystyy pelaamaan taas virtaa eri tavalla. Justiinsa itsekin opettelen.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Kerropa se. On kylmä ja lämminverisiä. Lämminverisillä tunteiden ailahtelut aiheuttaa sekoilua. Kylmäverisistä taas ei aisti välttämättä muuta kuin kiinnostuksen. 
 Pidä sitä virtana.
 Sitten on taas jännite. Se joko säilyy tai ei. Jännitteellä pystyy pelaamaan taas virtaa eri tavalla. Justiinsa itsekin opettelen.🙄🙄🙄 aa, nyt ymmärrän mitä teet. Aika loukkaavaa. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:🙄🙄🙄 aa, nyt ymmärrän mitä teet. Aika loukkaavaa. Pallot tuli sivusta, ei aloittajalta eikä siis tuolta kysyjältäkään. Minä en ymmärtänyt tuosta mitään enkä suostu että mun suulla niin väitettiin. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:🙄🙄🙄 aa, nyt ymmärrän mitä teet. Aika loukkaavaa. Ei se sitä ole. Naistenlehdet opettaa vääränlaisia negaatioita miehistä. Jos kaikki on pelkkää alkuräjähdystä, mitä täältä jää jäljelle. Se on kaaos-teoriaa. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ei se sitä ole. Naistenlehdet opettaa vääränlaisia negaatioita miehistä. Jos kaikki on pelkkää alkuräjähdystä, mitä täältä jää jäljelle. Se on kaaos-teoriaa. Sieltä naisen kaaoksesta pitää muovailla asioita. Te ootte vain puolittaisia ilman miestä. You know? :) 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ei se sitä ole. Naistenlehdet opettaa vääränlaisia negaatioita miehistä. Jos kaikki on pelkkää alkuräjähdystä, mitä täältä jää jäljelle. Se on kaaos-teoriaa. En mä lue naistenlehtiä. Tuo on puhdasta pelaamista mitä harrastat. Loukkaavaa. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Sieltä naisen kaaoksesta pitää muovailla asioita. Te ootte vain puolittaisia ilman miestä. You know? :) Nämä on sivusta kaikki. Saatte koko palstan kaverukset. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:En mä lue naistenlehtiä. Tuo on puhdasta pelaamista mitä harrastat. Loukkaavaa. Tunteella vai logiikalla? 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Tunteella vai logiikalla? Molemman on lihaksia. Itku on "vain" hikeä siinä tapauksessa. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Molemman on lihaksia. Itku on "vain" hikeä siinä tapauksessa. Kirjoittelet yksin. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Kirjoittelet yksin. En myönnä. Nostan älykkyysosamäärää. 
 Niin,
 ja kiitos.
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:En myönnä. Nostan älykkyysosamäärää. 
 Niin,
 ja kiitos.Mitään hajua miten paljon neroja Pietari kasvattaa? Ja Suomi on tämän palstan varassa... 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Tunteella vai logiikalla? Molemmilla. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Mitään hajua miten paljon neroja Pietari kasvattaa? Ja Suomi on tämän palstan varassa... Venäläiset ei ikinä ostanut huijauspuolta markkinataloudesta. Itse ne sen keksi meidän vaivaksi. Syöttävät kyllä mielellään kyseistä ilmiötä. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Mitään hajua miten paljon neroja Pietari kasvattaa? Ja Suomi on tämän palstan varassa... Ei varmana ole, tämä on ihan vaan keskustelupalsta eikä mikään operaatiokeskus 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Kirjoittelet yksin. Terävä havainto- mies todellakin kirjoittelee tätä päättymätöntä proosaa yksin 
 
- Joo, kyllä tässä nyt niin kävi. Mut kato kun mikään ei viilentynyt ku mitään ei ollukkaan. Tykkääminen on eriasia kun rakastaminen.. Pösilö 
- AnonyymiHyvin sanottu, mutta ei sitä usko kukaan jos niin sanoisin mutta muuta en voisi toivoakkaan 
- Anonyymitäällä ei ole viilentynyt mihinkään, ei edelleenkään. istuvat kuin tatti. voit yrittää lyödä vasten tunteitani ja minua, mutta et saa häädettyä niitä sillä tavalla pois. ne on mun omaisuutta ne tunteet ja ne saa toistaiseksi olla minussa. oon pahoillani, kun olen loukannut sinua. anteeksi. 
- AnonyymiValitettavasti en pysty siihen kanssasi kaiken sen jälkeen ja sitä ennen. Olen eri maailmasta. Sinä kyllä pärjäät ja saat mitä haet. T. M - Anonyymimutta kaikkea ei voi jättää näinkään. on asioita, jotka on selvitettävä. siihen oon pyytäny sua jo monta kertaa. liittyy tileihin. somessa kuin muualla. 
- AnonyymiAloitus ei liity sinuun eikä tuohon ystävääsi. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Aloitus ei liity sinuun eikä tuohon ystävääsi. mihin ystävääni???? kehen???? 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:mutta kaikkea ei voi jättää näinkään. on asioita, jotka on selvitettävä. siihen oon pyytäny sua jo monta kertaa. liittyy tileihin. somessa kuin muualla. nää ois ollu selvitettävä, kun tulee pakollisesti eteen jo aamulla. no, selvittäköön sitten muut näitä, kun en saa vastausta täältä. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:mihin ystävääni???? kehen???? Joka tunkee höpöttämään ja vastailemaan sanomatta ettei ole edellinen. Höpisijöitä olette. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:nää ois ollu selvitettävä, kun tulee pakollisesti eteen jo aamulla. no, selvittäköön sitten muut näitä, kun en saa vastausta täältä. Ei liity aloitukseen en edes harrasta mitään vtun facubookkeja. 
- AnonyymiAnonyymi kirjoitti:Ei liity aloitukseen en edes harrasta mitään vtun facubookkeja. heko ei mee ihan läpi tää juttu näine hyvineen. ei vaan mee. tässä on paljon enemmänkin taustalla, niin ei vain mene ihan heittämällä ohi tämä asia. vakava asia kyseessä. monta. eli ei varmana jää tähän, kun en sitten voi enää pysäyttääkään ja selvitettävä on joka tapauksessa, koska se mun tietoturva-asia plus muut. eihän se vaan jää tällä tavalla auki, koska se kuitenkin menee selvitykseen koko höskä. oon yhteydessä tätä kautta sit, kun tiedän enemmän tai joku on jotain muuta kautta, jos en minä. ehkei mun pidäkään itse olla, koska mähän en tee muuta kuin vain ootan, että asia selvitetään. ei ollut hyvä ratkaisu jättää avoimeksi tätä 
 
- Vaikkei rakkauden tunteita enää olisi, sillä ei ole väliä sillä olen edelleen kiitollinen sinulle ja se lämmittää sydäntäni, ja sen haluan jakaa kanssasi. Sillä minulle rakkaus on vain silmien päälle punoutuva harso, joka estää minua näkemästä aitoa sinua. 
- AnonyymiEi ole ja oletat oikein. Ei ohi sanan varsinaisessa merkityksessä, vaan ovat muuttaneet muotoaan. Tunteeni käyvät kokoajan matalalla kierroksella taustalla. Ne muistuttavat mutta eivät raiteilta vievällä tavalla, vaan kuin matalalla murahtelulla. Hassu juttu, edelleen tunnelukossa ja edelleen tunteet elossa. Ei pakkia, ei etenemistä. Pitkä pause. Toisaalta tyhjänpäiväinen vastaus. Kuin hänelle. - AnonyymiKuulostaa pahimmalta mahdolliselta vaihtoehdolta. Ei omaa kokemusta tosin. 
- AnonyymiIhan hyvä vastaus. Kivasti ainakin kirjoitettu. 
 
- AnonyymiEi tunteet ole viilenneet, ne roihuaa samalle H naiselle edelleen. Tv. K-mies - AnonyymiIhanista ihanin K mies. Rakastan sinua K miestä. 
 
- AnonyymiEn harrasta hautomista. 
- AnonyymiEi ole viilenneet. En usko, että ne koskaan viilenisivät täysin pois. Pinnan alla kytee kipinä. 
- AnonyymiOn viileet koko ajan. 
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliinYli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset8410241
- Pikkupersu osoitti olevansa hieman yksinkertainen"Heikosti älykkyystesteissä pärjänneistä lapsista tulee muita todennäköisemmin ennakkoluuloisia ja konservatiivisia", uu1328287
- Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti906037
- Jos on heikkolahjainen ja laiska koulupudokas, niin silloin äänestää vasemmistopuolueitanäin tämä on käytännössä aina mennyt. Jos ei älyä ole paljon suotu, niin ei silloin inssiksi opiskella, vaan päädytään604188
- Enää viisi yötä Sannan kirjaanIhan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut484075
- Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueitasillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi804040
- Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessäänmutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät503699
- Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntäKriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi653123
- Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L1133090
- Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliinja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali73087