luopuu SDP:n puheenjohtajuudesta. Mitä ajatuksia herättää?
Karoliinan idoli Sanna Marin
Anonyymi-ap
12161
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 121
Vanhimmat
Sanna valmistautuu Sdp:n ehdokkaana pressavaaleihin!
Voi olla mahdollista.
🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17812244V
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Mistä ihmeen karoliinadta selität oletko tuona hahmona esiintyvä ätmi itse? Toisekseen onhan se luovaa niputtaa tällainen poliittinen ulottuvuus omaan roskapostailuun
Ätmi sitä ätmi tätä. Millainen ätmi se siellä oikein ätmeilee? Miksi missään ei ole mitään muuta kuin ätmejä ja minkä takia olet ätmi?
Rahaa on jakanut tuttavilleen jo yli 40 miljardia. Eipä jäänyt korjaamaan vahinkojaan. Tyypillinen punikki. Ryästää toisilta!
Sähän allekirjoitit adressin Sanna Marinin erosta PM
Paikalta ja nyt on kauhee juttu että se eroaa SDP:n puheenjohtajan paikaltaan
Jaa 😂 Mihinkä sä tuon väitteen perustat? 😂
Taitaa olla aika moni täällä niin tyhmiä että äänesti persuja. Kohta huomaavat ettei olisi kannattanut kun alkaa tuet pienenemään.
Nuin hyviä, että joun juhlatsuhveet sen takia. Narsku väistyy. Narsku narskun tuntee karoliina ja sanna on narskuja
No eikö hän päätynytkin siihen puuhaan yllättäen ja puoliväkisin? Näin ainakin muistelen, että ei se hänen oma valintansa ollut, vaan Rinne joutui sivuun. Sinällään siis ihan ymmärrettävä valinta.
Oli hyvä kun tippui.
T:lyhytfleda
Sä oletkin persu 😂 Ilmankos et ymmärtänyt Randomin huumoria 😂
Joo Sanna on todella kaunis nainen. Olisin minäkin hapan 😅
Ennen sanottiin, että "kun mauri on työnsä tehnyt, mauri saa mennä." Kuinka hyvin Sanna on työstään palkittu?
Suosion huipulla kannattaa luopua valokeilasta ajoissa. Yleensä jos puolue häviää vaalit, uusi nokkamies valitaan suosion uudelleen nostattamiseksi. Ei siinä sen kummempia.
Niin, SDP:n kannatushan nousi eduskuntavaaleissa, mikä on hyvin harvinaista pääministeripuolueelle Suomessa.
Miten niin? Eikös pääministeri valita voittajapuolueesta?
Niinpä. Yleensä hallituksessa olleet menettää kannatustaan.
Sannalle on parempi ja korkeampi pesti tiedossa. Odottakaahan vain💩
Sanokaa kakkiksen tietäneen😄💩
PASKANMAKU LÄHTEE SUUSTA.
Sä voit mennä sinne rajalle mamuja vahtimaan. Saat ilmaisen menolipun. Ole hyvä.
Sanna Marin on WEF:n juutalaismafiajärjestön globalismi-uusi maailmanjärjestys hyvävelijärjestön sätkynukke.
Oikeasti älynlahjat ei ihan tuonne riitä
https://yle.fi/a/3-11902107
Saatpa nähdä😄💩
Hörhöjen juttuja. Ehkä pää selvenee, kun on Koksu-Persujen hallituksen jälkeen sopeutettu persaukiseen elämään persusteellisesti
Nuori nainen ei jaksa raataa kiittämättömien eteen vuosikaupalla. Hänhän voi vaikka tehdä lapsen umpinaisille malliksi.
Eikä kannata ryvettyä hallituksesa missä persut sotkee asioita ja rokottaa köyhiä ja eläkeläisiä.
Täysin samaa mieltä. En olis Marinina jäänyt tuota suolistusta katsomaan, jos olisin yrittänyt saada aikaan tasaisempaa tulonjakoa ja parempaa maata kaikille.
Tyhmästä päästä kärsii koko ruumis. Persut äänestivät tunteella ja raivolla, ei järjellä. Sitä se kouluttamattomuus tekee.
Tyylitajutonkin vielä,aina samoissa mustissa vermeissä kuleksii.On aina kun hautajaisiin menossa tai tulossa.
Tyypillinen pirihoro
Vaatteillahan ne pääministerin työt tehdään. Sitäpaitsi musta on tyylikäs valinta ympäristöön missä miehillä on mustat puvut.
Jos kutsukortissa lukee tumma puku (Mörk kostym, Mörk kavaj, Dark Suit, Business Suit, Lounge Suit), kyseessä on useimmiten arvokas tilaisuus, joka alkaa ennen iltakuutta. Esimerkiksi häät ovat tyypillisesti tällainen tilaisuus. Tumma puku on yksi yleisimmistä pukukoodeista ainakin suomalaisissa juhlissa, ja se käykin miehelle asuksi lähes kaikkiin tilaisuuksiin.
Kun pukukoodina on tumma puku, naisella ei tarvitse olla yllään mustaa tai tummaa pukua. Pikkumusta on kuitenkin varma valinta. Naisella voi olla yllään myös polvipituinen tai kokopitkä, juhlavaa kangasta oleva leninki, housupuku tai hame-jakkuyhdistelmä
Mietin mitä elukkaa marin kiilusilmine muistuttaa, niin vastaus on : sammakkoa, jolla on epätadaiset hampaat
😂😂👍
Purra on kuin närästyslääkemainos 👎😡
Se on harvinaisen kaunis nainen. Vittu joo ja yritti sullekin parempaa elämää. Mut antaa olla. Saat sitä mitä valitsit.
Viime vuoden syyskuussa puolestaan Fashion Finland valitsi Marinin vuoden muotivaikuttajaksi.
– On todella hienoa, että hän on aidosti kiinnostunut tyylistä ja vaatteiden voimasta, Fashion Finlandin liiketoimintajohtaja ja päätoimittaja Sami Sykkö sanoi tiedotteessa.
Marin on kaunis nuori nainen. Hoikka. Nuorista ja hoikistahan te ätmit tykkäätte? Miksi nyt yhtäkkiä ettekään? Täh häh? Koittakaa nyt päättää. 💩
Luuranko. Naisella pitää olla kurveja
Eikä mikään nuorikaan. Mullon naisystis 24v ja ite olen 40.
Niin yhtäkkiä onkin luuranko jolla pitää olla läskiä😄💩
Tai sitten parikymppinen vaikka ilmapallo kunhan on nuorisiinä teidän kriteerit. 💩hahhahhaa kun naurattaa💩
Kurvikas ja fläsä on kaks eri asiaa.
Ja eräät taas ei saa ketään, vaan ruikuttaa täällä netissä näköjään ;)
Juurikin näin. Hakkaa sinä jamppa edelleen tuppeen kyllä se siitä 😂😅
Hakatkaa te lämpimiksenne. Minun kun ei tarvii. 😄💩
Aaaaa. Sinä oot näitä katkeria rumia vanhoja piikoja 😂😂
Lallatilaa.. aivan sama mitä luulette. Marin on niin hot että voisin vaikka lesboksi alkaa😄💩
Kyllä hu ora hu oran tuntee! 😅😉
Mierluummin vaikka sitäkin kun katkera ätmi💩
Onnrksi ei tartte olla katkera kun on kumppani. Toisin kuin eräillä 🤗
Mitä kumppanillatekee kun on rakas perhe. 💩
Me ei naisyssen kanssa pentuja haluta kumpikaan. Kuka rääkyviä sinappikoneita sietää
Työttömät lökäpöksypersut arvostelemassa. Hädintuskin peruskoulu läpäisty.
Puhutko itsestäsi
Osaa ne konahdella (amiskielellä)
Mitä Marin on tehnyt puolueen puheenjotajana? Mielestäni hän on ollut ainoastaan Suomen pääministeri, joka sotkeutui jatkuvasti pressan tontille.
Mitään osaamaton alkoholisti. Varmaan joku kauppa huolii osa-aikatöihin.
Onnistui se yhessä asiassa, nimittäin upottamaan Suomen megalomaaniseen talousahdinkoon!
Hienoa, että Marin on yliopisto-opiskelunsa aikana ollut kaupassa töissä. Hän ei ole ollut sossun tuilla kuten persut.
Kyllä ne sossun tuolla eläjät on n ee kereitä ja äh ly jä.
Ja niiden kannattajia on demarit ja sinä.
Juu sinä kuulut uunitettavaksi.
Näin. 👍
No sulla ilmeisesti varaa noin puhua, kun olet miljonääri 🤣
Miljoonaa ei oo, mutta sen verran hyvin menee, että on velaton iso omakotitalo, kaks autoa, kaks moottoripyörää, velattomia. Kesämökki ja vasta viime kesänä vaihdoin moottorivenettä. Säästöjäkin päässy tulemaan. En valita, hyvä työpaikka
Marinhan ei ole velaton ;)
Milläkähän rahoilla? Rikollisilla?💩
Jokainen punikki seinää vasten ja armolaukaus. Vuosi 1918 uusitaan
Konekiväärillä että menee nopeammin
Kuka oli nainen joka vei meidät natoon.
Jakomielitautiset Persut viedään normaalistikin hoitoon.
Sinimustaa pienpuolueen nostalgiaa selvästi
Tulette näkemään. Ei ole turha muija marin. Saisitte kiittää.💩
Ja tulette vielä kiittämäänkin kunhan aikuisiksi kasvatte💩
Täysin turha kasa 💩
Sitä on kahvin kanssa juhlittu, kun kävi hälle köpelösti
Sisällissodan syttyessä hän oisi ekana kiinni otettavana
Minä olen 42v ja siitä h u o r a s t a en muuta miekipidettäni koskaan
Pitääkö korvasta roikottaa kun alaastelaista pahantekiää joka jäi kii piipusta saunan takana yäk. Olet nillitäjä nilviäinen.
Sinut seinää vasten ja armolaukaus päähän
Tuo toinen on varmaan se sama idiootti, joka luulee Marinin vieneen homoystävänsä. Pokanneen pelkällä silmäniskulla sen käsikynkästä, niin et se sitä parkuu nyt tällä palstalla.
Mulla on ripuli kun percepano oli viimeksi
Älä matki. Hanki oma ikioma elämä💩
Minä olen kylläkin alkuperäinen 💩 sinä olet kopio
Hahhah🙈💩tötä se julkisuus teettää. Saa perskärpäsiä😁
Ps älä mulle ala💩
Äläkä koskaan enään minua kopioi jos tahdot autosi talosi tai veneesi säilyttää. Menikö perille💩
Mimä olen oikea 💩 mene feikki muualle
Upeaa, että 1918 vslkoset voitti ja punikit sai kyytiä. Harmi vain, että työ jäi kesken
Siinä vasta mallikansalaisen puhetta. Kai sinulla joku turvallisuuspalveluiden konsulttivirma ym sentään on? Valtiolle vaan laskutuksella rupeat tekemään kun on ”oikeat” arvot
Olen mitätön 💩 mutta larppaan täällä ketjussa
Minä 💩 haluan syötä sannan 💩 aa
Oikeen hyvää demarin ripulia 💩💩 olen onnekas
Lautaselta syön sannan 💩
Helvettiin menet. Hyvää matkaa.
Olen sieltä tulossa
Marxilaiset ei usko mihinkään, ne on ateisteja. Vuonna 1918 oli valkoiset ja usko vastaan punaiset piru t, niin se on yhä
Sieltä ei tulla enään yhtään mihinkään. Siellä olet ja pysyt. Olet itse tiesi valinnut. Ihan itse sinä olet tiesi valinnut. Tänne ei ole tulemista
Kommarit ei usko mihinkään kaikki demarit on myös ateisteja, eli älä editä uskovasi johonkin kun olet punikki 💩
Just tällaisia hörhöjä saan jokapaikassa perääni. Mikä minussa noita hörhöjä vetää?💩
Joku sanoi että valo vetää pimeyttä puoleensa . Voi niinkin olla. Mutta että jossain sulisivuillakin joku hörhö taas perässä niin .. joojoo. Ehkä ei saisi olla yhtään missään?💩
Minä olen alkuperäinen 💩 mene sinä väärä pois
Mutta en minä noita pelkää. Olin keikalla kun tuli mua jatkuvasti piirittämään. Sanoin jotain mitä nyt en sano,sanoi vaan että tuli niin paha olo että mitä sä teit,että pakko lähtä. Olin vaan että🤷♀️💩
Liiallisesta 💩 syönnistä voi tulla punatauti
Älä yritä larppaa mua 💩
Uskon vain sannan 💩 aan, joka on ruskeaa ja erittäin hyvää
Sanon kaikille "syökää 💩 aa" kannattaa!
No mä 💩 oon siis demari, ja rakastan sannan 💩 aa, oon aina sen sanonu
Mä siis fantasioin että sanna seisoo isin katon päällä ja mää ja punaset ritarit siel alla saahaan golden shower ja flying diarhoea päälle 💩💩
Tää muikkeli on niitä kuvakkeen frikkikäyttäjiä
Mä tiedän ip
Olette sairaita. Mutta olen yhtä seksikäs kun sanna marin. Ihana muidu. Ottaako pattiin vituttaakko? Kyllä muaki ,jos olisin te😄💩 hahahaha💩
Yksikään aito kakkishymiö ei lyttää naisia. Ei hauku .ei maalita,korkeintaan lataa takas,jos aidosti aihetta on. Aito kakkis tunnistetaan. Muut on jäljitteleviä itkipilli faneja💩
Niinhän ne kaikki sanoo. Ei täällä uskota ennen kun näkyy. Saahan sitä sanoo, vaikka siellä istuuki vanha rupsahtanu emakko. 😂😂💩
Juuri näin. Hyvä kakkis!👍
Bravooo!!
Mä oon aito kakkis 💩💩
Mitä saat iso mies siitä, että esität naista ja vastailet omiin vedätykseesi ja edes ns Tampereen turpiinit (kotikaupungin kotkotuksia ym) ei keksisi noin hönttiä juttua. Oletko muuten Marin fani vai vastapuoli tällä kertaa?
Syön sanna marin 💩 aa
Jatkossa käytän 💩 enemmän, et kaikki tietää että oon aito demari , se ainoo aito kakkis. Se upee 💩
Mä rakastan hirveesti sanna marinin 💩aa..
Hauskaa🙈💩😁😁😁! Ei haittaa yhtään.mutta jokainen tietää ettei aito kakkis tuollaista shittiä lataa. Aitoa kakkista vaan huvittaa😁💩 ai vittu mahaan sattuu😄😄😄
Tää on hauskaa! Siis mä oon oikea kakkis 💩 kaikki tietää tosiaan. 😂😅🙈, kyllä saa nauraa huhuh. No mun yks exä oli ihan Boratin näkönen, niikun matias mäkynen on! Sen viikset meni ihan 💩 kun se nuoli mua
Oi joi nyt känny kii jos jaksan nauraa huomennakin.😁💩pusut😘
Kyl tästä kakkis erottuu 💩
Matalapalkka-alan naiset- ryhtykää lakkoon minä tui tui tuen- säätää pakkolain vittuilun kera- palaa saman asiaan vaalien alla ja vihjaa joukkoirtisanomisista hyvää kevättä muistakaa äänestää strategisesti ja dollarihymy perään