että naisvihaajat nostavat myrskyn. Naisvihan lähde on äärioikealla.
https://www.is.fi/viihde/art-2000009504548.html
https://www.is.fi/viihde/art-2000009504548.html
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 98
Vanhimmat
Pääministeri antautuu kiihkeään tanssiin laulaja Olavi Uusivirran kanssa, joka suutelee Marinia nälkäisesti kaulalle. Myöhemmin tästä hetkestä tulee julki uusi video julki, joten Marinin biletyskohu ottaa uusia kierroksia.
Sannan turvallisuudesta vastaavat turvamiehet päivystävät uskollisesti yökerhossa aina viiteen saakka.
Marin itse kertoo kävelleensä aamuviideltä ravintolasta ulkona odottavaan autoon. Auto vei hänet hänen kaupunkiasunnolleen. Marin kertoi myöhemmin heränneensä aikaisin ylös, ilman krapulaa.
No on suuri asia tapahtunut sinun pienessä maailmassasi.
Et vissiin ole koskaan ollut nykyaikaisissa juhlissa kun et edes tiedä miten nykyisin tanssitaan. Valssin aika on kuule mennyttä elämää jossa miehet menivät ” ykslykkyystä” salin päästä päähän.
Joten hehkuttele nyt toisten yksityisellä videoilla kunnes saat jotain uutta taas myllyysi jauhettavaksi.
Nyky ihmiselle nämä videot ei tee elämään niin kiehtovaa kuvaa kun sinulle. Että katselepa nyt muutama kerta päivässä videota että saat jonkinlaisen tyydytyksen sairaisiin mielikuvituksiasi. Ei ole pelkoa että Purra tanssii, joten seuraa omiasi . Hyvää video iltaa sinulle netissä
Sannan turvallisuudesta vastaavat turvamiehet päivystävät uskollisesti yökerhossa aina viiteen saakka.
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17813753V
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
Alkoiko se imettää suorassa lähetyksessä miesystäväänsä?
vanhaa puolialastonta nainen jossain keskustelussa
se olisi pitänyt poistaa televisiosta koska lapset saattaa pelätä paljastelijaa
Mä tavasin kahteen kertaan tuon linkin, mutta missä siinä oli tuo "lähde äärioikealla"?
Täällä on kaksi häirikköä erilaisia
P Mikkelistä joka ei vain tiedä ja seuraa ampparia ilman taustojen ymmärrystä
tekee tätä osin tiedottomasti
Sitten on tämä tietoinenvalhepukki
valehtele vademaripskiainen joka väärentelee tuloksia numeroita
asioita .... vedoten siihen ettei kukaan tarkista eli
EI KANNATA LUKEA puhumattakaan KAHTEEN KERTAAN senpuperruksia JA MIETTIÄ sen väitteitä ajanhaaskuuta se on tietoista huijaamista
eikä vastata ellei käytössä ole konevastausta copypasteena. TÄMÄ PSKIAINEN ON MYÖS PERUSSUOMALAISET PALSTALLA HÄIRIKÖIMÄSSÄ en tiedä luuleeko se että tällä on jotain poliittista tai äänestysmerkitystä mutta se pilaa nämä molemmat palstat
se on selvä
NAISVIHA ON SITÄ ETTÄ PÖNTTÖJEN MIELESTÄ ETTÄ
Purra hakkasi kevyesti Marinin äänissä
samoin
Sari Essayah paikallisesti
ylitti kaikki arviot
eli demareista tuli vanhojen ukkojen puolue niin kuin ennenkin naisvihainen laurilylyjen (tampere) joukko
Kristillisdemokraattien puheenjohtaja Sari Essayah toi leijonanosan KD:n kannatuksen noususta omalla huimalla vaalituloksellaan. Savo-Karjalassa KD:n kannatus on nyt kovinta koko maassa, 9,8 prosenttia.
Naisvihan lähde on äärioikealla. Äärioikeisto maalitti hallituksen naisia
jatkuvasti. Se pantiin merkille ulkomaillakin.
Jotkut miehet. Ja miestoimittajat ja kateelliset naiset.
Heiltä sitä vihajuttua on tullut ja tulee.
Että tällaiseen maailmaan l i s ä ä lapsia.
Kenties juuri näiden lapset hilluvat puukkojen kanssa. Lapset.
Beng
Ikävä kyllä sinulle, mutta tuntemani useat naiset olivat aluksi innoissaan Marinista, mutta loppua kohden, innostus lopahti. Miksiköhän?Useat tunsivat suoranaista myötähäpeää muijan käytöksestä. Nyt vaaleissa siirtyivät äänestämään Riikka Purraa ps. Huomasithan, kuka oli äänikuningaTAR? Eli onko kyseessä naisviha? Ei suinkaan kultaseni.
Älä sinäkään yritä tyrkyttää tyhmää naisvihaasi. Muija itse sikaili, ihan itse munasi itsensä ja teki vielä virka-asunnostakin oikein bordellin. Kana-aivo saa syyttää ihan itseään. Kaiken lisäksi oli vaarallinen tälle maalle, todella vaarallinen. Sanoisin maanpetturiksi. Se ämmä on mirlisairad
Ihan niin sitä mitä aikuiset edellä tekee lapset perässä.
Ämmä raukoilla on ollut netissä kiihkeä ” vaalityö” kuka pahiten mustamaalaa omaa sukupuoltaan.
Kateus on paha tauti, ja kun sen vielä näyttää noin selvästi kun nämä ” emännät” niin huomaa miten yksinkertaisesti he asioita käsittelevät.
Eikös sen pitänyt olla ”vanhuus ja viisaus ” vaan ei näytä siltä •yksikin näsäviisas päivystää silmä tarkkana jos sais aihetta piruilla jotenkin, ja ainahan nämä jotain löytää jauhettavaksi.
Miehet taas jotka vielä elävät siinä luulossa että sana” mies ” kelpaa että olisi eduskunnassa, mutta kun ne ei edes ole mitään miehiä edes , vanhan ajan mittapuilla mitattuna.
Koska ennen miehet lukivat juorulehtiä ? Eivät olisi siihen alentuneet edes , nykyään miehet lukee niitä ja uskovat kaiken mitä kirjoitetaan, onhan se ” lehdessä” niin on totta,
Niin että jälkikasvu se jatkaa perinteitä samoilla konsteilla, kas kun eivät muusta tiedä
Mistäs myötähäpeää siinä kärsitään on jos joku viettää vapaa aikansa ja yhdessä ystävien kanssa laulavat ja tanssivat.
Vai onko suomen naiset niin takapajulla vielä että arvostellaan sellaista mikä on nuorempien ihmisten tapa juhlia.
Ja liioitellaan kovasti kertomaa
Ei muualla masilmassa tälläiset jutut Ole edes kirjoittamisen arvoisia, mutta juoru media kirjoittaa Juuri sitä mitä tietää näiden moraalin vartioiden odottavan kas kun ns miehetkin lukee nykyisin juorulehtiä eivätkä kyken sollaamaan totuutta valheesta jännää hommaa aikuisilta ihmisiltä joilla ei Ole omaa systeemiä päässä että juorumedia elää näiden kustannuksella. Hyvää tulee sano entinen Akka kun nappasi miestään turpiin
Naisviha loistaa Riikka Purran vastaisissa vihakirjoituksissa.
Häntä on saanut vapaasti S24-foorumeilla nimitellä ja solvata.
Taustalla, naisia kivittämässä: rkp- ja demarinaiset.
Setalaiset itsehän tosin kieltävät olevansa naisia. Miehiäkään. Isiä. Äitejä.
Biletys on tärkeämpää.
Riikka Purra on nainen siinä missä joku toinenkin, kun katsotaan se tosiasia että yksityiselämä ja työelämä erotetaan toisistaan.
En usko että kukaan nainen haukkuu häntä hänen yksityiselämänsä perusteella kuten Mariinia on haukuttu. Sitten on eri asia jos politiikasta kritisöimään oli se sitten mies tai nainen jolla on eri mielipide kun sillä joka kritisöi. Siis jättää pitäisi henkilövaino, politiikassa on asiat jotka riitelevät ei ihmiset. Eri aatteet asioista saavat joskus aikaan kiihkeän keskustelun ja jåailloin näkee että juntit menee henkilökohtaisuuksiin .
Avoimesti rasistinen ihminen saa varautua arvosteluun.
Eiköhän se biletys ole mennyt päähän ja kunnolla teikäläiselle. Sano yksikin tavallinen ihminen joka ei juhli joskus, nyt ei tietenkään ole kysymys uskovaisista, heillä ne juhlat on toista luokkaa kun hengestä saavat hurmion ja kaatuilevat päät kolahtaneet lattiaan
Kerro sinä yksikin tavallinen ihminen Marinin lisäksi, joka juhlii työaikanaan?
Niillä, jotka eivät ole bilettäneet, on takanaan elämätöntä ja hymytöntä elämää.
Kaikissa maissa juhlitaan.
Mexicossa vainajien päivänä hautuumaalla on hurjat menot; vähän kuin meidän vappu...
Beng
Äärioikeiston keinot on ala-arvoiset ja onneksi niillä ei saavuteta
tavoitetta. Omaa mainettaan vain tahraavat lisää
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0df6edf3-cd47-487f-92f3-be878a3d629a
Siitähän vasta feministit älämölön olisivat nostaneet jos joku mies olisi kehunut Hannan asuvalintaa.
Feministi on pahimpia toisia naisia kohtaan.
PS:n naisvihakirja
https://yle.fi/a/3-11395718
Kyse on homoseksuaalisesta kirjoittajasta joka ei pysynyt neutraalina
suhteissaan naisiin
ei niinkään ps-puolueesta
JOHTAVA ASIAMIES ON PERSUHOMOJEN PUHEENJOHTAJA Sebu Tynkkynen
homoseksuaalien oikeuksien ja turvallisuuden ajaja, matukehitysmalaisten homovastaisten
vastustaja
OULU ON PERUSSUOMALAINEN nykyisin hänen ansiostaan
Persujen hallitsee kolme peruspiirrettä, sysimusta kateus, sysimusta kateus ja sysimusta kateus.
Persuja hallitsee myrkyllinen sysimusta kateus.
Se kateus paistaa sdp kannattajan " kommenteista" selvimmin!
Rannalle jääneen ruikutusta, ei juuri muuta.
12:16
Kuuletteko te muut ruikutusta.
Minä en.
Toiveajattelua tuo harhaisuus.
Beng
Tuosta kolmesta tulikin mieleeni: Eikö demaritkin jääneet kolmannelle sijalle vaaleissa?
Liekö ruikutusta vai mitä naisvihaa, kun konttorirotaksi arvostellaan naista, vai olisiko sitä kuuluisaa kateutta.
13:51
Ei.
Hei, kyse on tasa-arvosta.
Miten monta kertaa joku täällä dissasi Marinia kassaneitipuheillaan (silti kaikki kunnia kassatyöntekijöille).
Veetuileeko ko. kirjoittaja kassoille.
Beng
Ihan niin ja Sannakin on käynyt koulut hyvillä tuloksilla, mutta se jätetään sanomatta, sitä se tekee kun toisten källääminen on ainut asia mitä näille on kotoa annettu elämää varten.
Joo. Mutta saivat 3 paikkaa lisää. Hihhih.
Beng
Wau, olet oppinut palstalta jotakin. Aiemmin kerroit, että ne sai kaksi lisäpaikkaa.
Ei kuule demarit noin pinnallisesti ajattele tietävät hyvin miten politiikka toimii
16:34
Oletko porkkana?
Beng
Äärioikeisto pilasi Suomen maineen tasa-arvoisena maana.
Mainetta on vaikea korjata.
Paha kello soi pidempään ja kovempaa kuin hyvä kello.
Tämä on juuri sen demaripskaisen sönkötystä ei kannata haaskata aikaansa
demarinointi = marinin poistaminen
Demarinoinnin jälkeen sdp on vanhojen laurilylyjen äijien puolue kuten ennenkin
Purran nuoret valtasivat eduskuntaa
https://www.ess.fi/uutissuomalainen/5840039
Perussuomalaiset näytti jälleen ottaneen somen parhaiten haltuun – nuoret Joakim Vigelius ja Miko Bergbom keräsivät molemmat yli 10 000 ääntä
12:14
Valikoiva näkö?
Nuoria miehiähän on ehdolla puheenjohtajaksi.
Beng
Miten kukaan nainen voi kuulua puolueeseen, jossa naisia halveksutaan ?
No, muuttumalla itse samanlaiseksi !
Tämän päivän PS on Purran luomus hän ei vain kuulu puolueeseen vaan on muokannut sen kuvakseen
käsittämätön ura kun 2019 hän oli PSn toimiston virkailija
Ja Leena Meri on varapuheenjohtaja
Jos Tavio ei suostu oikeusministeriksi Leena Meri alkaa
PURRAN PS ON AIVAN ERILAINEN KUIN SOININ ISKULAUSE-PS
jokainen hakkaa omat puunsa ... jne
Eivät tiedä paremmin niitä kiihkovihaajia on netissäkin pää Auki joka päivä asioista joista ei tiedetä mitään.
Pilkkaamaan ovat vanhat ämmätkin alentuneet ja niiden lapset jatkaa perintöä jos niillä nyt sattuu olemaan edes lapsia ,
Niin että sillee
Häkkänen sopii oikeusministeriksi.
Beng
Eikö "vanhat ämmät" ole loukkaava ilmaisu?
Ja vielä, äärioikestoon nousi Äiti, äiti mun kaverit nauroivat sinulle ! Miksi ? Kun sinä olet uusnatsi.
Äiti kuka oli Hitler, sellanen satu-setä...meneppäs leikkii nukeilla.
Psykologia on todistanut, että naiset, jotka vihaava muita naisia inhoavat itseään,
he kokevat epäonnistuneensa naisena, vaikka eivät sitä itse oivalla.
On helpompi vihata muita naisia kuin epäonnistunutta itseään.
Ihan totta tuo se nähdään psykiatriassakin usein, niillä on Aina jotain ilkeä sanomista toisista ihmisistä ja jos joku on saavuttanut jotain elämässään niin ollaan nokkimassa.
Usein asuvat yksin ja ovat tyytymättömiä omaan peilikuvaansakkin , ja sen Kyllä ymmärtääkin.
Omasta mielestään ovat välkkyjä olevinaan, vaan vanhuus tekee ne ainostaan vieläkin ilkeämmiksi, kun ei Ole partneria vierellä enää haukuttavana.
Niin että itseviha on totaali näillä naisilla
Toista se on niillä jolla on oma elämä eikä tartte muiden elämään puuttua
eli feministejähän he
Psykologia on todistanut
tyypillinen sossupskiaisen heitto
Pyskologia on todistanut että sossupskiainen on adhd-tautinen
14:22
Sinun pätevyytesi on mennyt wc-pytystä alas kymmeniä vuosia sitten - vanhus!
Beng
Sinä taas nainen räksyttää naiselle..
Minä ei räksytä, minä olla asialinjalla. Eikö te ymmärrä.
Beng
Pikkusieluisen kommentti. Siinä sinulla onkin kova työ, kun palstalaisten jokaiseen
KIROTUSvirheeseen vi---ilet.
tässä on toinen juntti penk mutta siitäkin
pyskologia on todistanut että tautia löytyy
12:24
Kerro nyt ihmeessä lähde, mistä tuollaisen oksennuksen löysit.
Tuo teksti on väite, ei tieto.
Kuka täällä vihasta kirjoittaa?
13:36
Ja mikäs psykiatri se sinä olet.
Kovin olet luuloja ja vihaa täynnä.
20:13
Kerro nyt ihmeessä, mitä tautia?
Ei ole koskaan ollut kuppaa eikä hyppykuppaa. Sinulla?
Beng
Ai, että naurattaa. Tuo kirjoitus. Et osaa kirjoittaa edes suomenkieltä, joten tuskin olet avannut ainoaakaan psykan kirjaa.
Rumahan se onkin :D
Purran muokkaava puolue näyttää voimansa
NELJÄ PERUSSUOMALAISTA NAISTA SAI VAALIPIIRINSÄ SUURIMMAN ÄÄNISAALIIN
Tässäkin näette tuon kuusipäädemarin häiriköintipuuhat
kirjoittaa puuta heinää naisten halventamisessa puolueessa, jossa
puheenjohtaja on koko maan ääniharavanainen ja luonut puolueen
uuden ilmeen ja kaikkiaan NELJÄ naista on vaalipiirinsä ykkösiä äänikuningattarina
Kirjoittelut kuusipäädemarille onkin pelkää höröä päästä ja perustuu siihen
ettei kukaan viitsisi tarkistaa sen valehteluja vaan mennään eteenpäin ja häirikkövalehtelut jatkuvat päivästä toiseen
ehkä paras taktiikka älykääpiön suhteen on olla lukematta ja vastaamatta
ellei ole muuta syytä kuin valmis konevastaus tms
näin se homma kuusipäädemarin kanssa etenee valehtelussa
Äänet uusnatsi puolue johtajalle äärioikeistolaisilta, kukaan sivitynyt ei antanut ääntä Äiti uusnatsille, en oikein miellä Äiti ihmistä rasistiksi.
Naiset pystyvät olemaan hyvin ilkeitä toisia kohtaa.
PS sihteeri Luukkaselta häijyn ruma riman alitus tuumasi politiikkaradio toimittaja Tapio Pajunen.
tässä on se pskiaisdemari juuri nyt
eli tämä pikkupaskiainen odottaa
että alkaisin työstää jotain pajusta hänen älykääpiöjuttujensa tahtiin
kuusipäisen raivoajan humppää humpappaa humpappaa humpaaa
hulluaviedään humpappaa
hyvä näin
PS-pulueeseen ei mene muut kuin rasistit.
Sinä tässä raivoat, missä persun hyvyys ilmenee.
Ei, pulut ovat huonoja menemään...
uusnatsi
puolue
johtaja
uusnatsi puolue
uusnatsi puolue johtaja
uusnatsipuolue
uusnatsi puoluejohtaja
uusnatsipuoluejohtaja
.............
PS on.
Sinustakin näkee jo tekstistäsi mihin jengiin kuulut.
Puolueen "Äiti" ja sen muut naiset on rasisteja siinä missä miehetkin.
Ei kukaan normaali ihmisarvoja kunnioittava mene PS:ään.
Näkeehän sen täällä palstallakin, miten naiset äksyilee toisilleen.
Eihän täällä miehiä ole kirjoittamassa, paitsi DW joskus.
Kiukutteluksi meni koska se oma ihailun kohde ja idoli jäi "rannalle ruikuttamaan" vaaleissa.
Noh,",kaikki loppuu aikanaan, akkain marina ei milloinkaan"
(vanha kiinalainen sananviisaus)
Ja miten aloitus liittyy vaaleihin?
Mikä on Kiinan puhutuin kieli? Yhtä Kiinan kieltä kun ei ole olemassa.
Ihanko totta? Vautsi vaude,,oletpa sinä nokkela,,taidat olla sellaine " sivistynyt suvaiseva"
Meidän on jokatapauksessa jokaisen ymmärrettävä, että nuoret ovat astuneet ruoriin ja vievät maata eteenpäin omalla tavallaan, vaikka kuinka täällä kiukutellaan ja mustamaalataan erityisesti naisjohtajaa/johtajia. Niin se on aina ollut ja niin se tulee aina olemaan vanahat on siirretty sivuun hyväksytään se tai ei. Hatun nosto nuoruudelle tekevät hyvää työtä. Myös nuoret miehet ovat tekeviä. Taaksepäin ei voi elää vaan eteenpäin askeleet vie.
"Hatun nosto nuoruudelle tekevät hyvää työtä."
Sama sakoitus nuorissa on kuin iäkkäämmissä.
Toiset on fiksuja, toiset on persuja.
Minä olen persu ja työllistän vieläkin eläkkeellä yli 30 henkilöä. (; portin takana on jono, olen kyllä myymässä yritystäni. Vaimo työllistää 12 henkilöä.
Lapsetkin työllistää, mutta en yritä kertoa määriä.
Ja tämä on sitten tositarina...
Joo. Kotihoidossa oleva täysavuton työllistää.....
Burra mestarin marionetti. Kannattajat puolueen marionetteja.
Ilmaisia aivopestyjä mestarin trolleja.
Kuitenkin kirjoitustaitoisia toisin kuin...
Ketkähän niitä marionetteja ja opetuslapsia ovat?
https://www.iltalehti.fi/villeranta/a/97d5973a-68a6-4ee3-a8c4-f71c3b8c8087#gallery
Huvittavaa,,,
Sama sekoitus nuorissa on kuin iäkkäämmissä.
Toiset on fiksuja, toiset on persuja.
WIIIIIIUUUUUUU kun koirapilli viheltää persun kannattaja alkaa trollauksen
Allah-ahon toiveitten mukaan.
Erikoinen ajatus tuo naisviha. En ole kyllä huomannu missään muualla kuin näillä ikäneitojen raivoamis-palstoilla?
Onhan esimerkiksi ps-puolueessa huomattavan paljon naisia, josta ei voi vetää muta johtopäätöstä kuin sen että nk. naisviha ontaas pelkkää puppua, ja selittelyä.
PS:n kannattaja on "sokea".
Mä haluan nähdä ensimmäisen klipin p.suomalaisten valtiovierailusta jossain maassa.
Höpö höpö, ei mitään naisvihaa ole tuossa asiassa.
Se nyt vaan on niin, että monelle naiselle ja miehelle on opetettu pukeutumaan tilaisuuden mukaan ja saahan sitä sitten ihmetellä, jos joku menee telkun asiaohjelmaan bilemekko päällä. :)
Lisään vielä, että toki pitää ymmärtää myös se, että joillain ihmisillä saattaa olla vain bileasuja.
"Vuonna 2014 Stubb sai lunta tupaan muun muassa siitä, että tämä saapui mediatilaisuuteen shortsit jalassa."
oliko tuokin naisvihaa?
17:46
Se oli huumorintajuttomuutta!
Beng
Huumorihan siitä puuttuu, jos ei ymmärrä nauraa sille, että mekon hihan "valuu".
Joo. Mä näin tivuusta haastattelun.
Harkittua julkisuushakua. Naisen kuva monta kertaa ip-lehdissä.
Katsojien aliarvioimista.
Siinä kans yks itseensä ihastunut tuntemattomuus.
Teinitouhua.
Ihan kuin olisi tullut jatkoilta studioon.
Beng
Mitä mieltä olette Sanomien irtisanotusta johtajasta? Taparattijuoppo vai soitettu cartijat kun mies lähti? Oliko veetumainen ja raivattiin veks? Yleensä puhuttelu, varoittelu ja hoitoonohjaus.
Kuva ip-lehdessä, missä mies vetelee pientä haitaria ja hymyilee on sellainen, minkä haluaisin julisteena seinälleni. Niin kaunis, vapautunut hymy!
Huomioita asiasta naisviha. Eniten mekkalaa pitävät ne eronneet tai leskeytyneet
kuten myös ne ikäneidot, joille avioliiton auvo ei ole koskaan avautunut?
Kuka naisia vihaa, ei kukaan, korkeintaan toinen naine syistä joita lie mahdotonta saada selville, voi olla vaikka ulkonäkö syynä.
Mutta kait tunnistat toisen naisen metkut? Niillä ei ole mitään merkitystä sinänsä, mutta voit 'nähdä toisen lävitse', mitä hakee.
Luulisi tämän tietotaidon olevan muillakin?
Mutta esim. Marin taas on niin suora, että keskittyy itse politiikkaan ilman mitään turhaa pröystäilyä ja krumeluuria.
Beng
Mies ehkä näkee samoin muista miehistä aitouden tai epäaitouden.
Joskushan tuttu mies voi varoittaa naista tämän miesystävästä, mutta viesti ei mene perille vaaleanpunaisten lasien lävitse kun nainen katsoo. No. Myöhemmin sitten. Sivustaseurannut olen.
"Mutta esim. Marin taas on niin suora, että keskittyy itse politiikkaan ilman mitään turhaa pröystäilyä ja krumeluuria."
Oisko ne vaaleanpunaiset lasit.....
En minä nyt naista vaaleanpunaisin lasein.
Mutta tuo iloinen haitaria soittava ex-toimittaja hymyilyttää....
Beng
PS-trolleille ohjelmaa https://fi.wikipedia.org/wiki/Kevät_koittaa_Hitlerille