Sulaketaulu. Pitääkö se vaihtaa. Kävi renoalta edustaja ja sanoi että kannattaa vaihtaa. Hinta olisi 5000 e
Sulaketaulu
15
348
Vastaukset
- Anonyymi
Sulaketaulua ei ole tarvetta vaihtaa.
- Anonyymi
Nää on taas näitä keksittyjä remontteja, joissa huijataan asiakasta ja väitetään, että on pakko vaihtaa ja tyhmiä koijataan. Ei tarvitse vaihtaa.
- Anonyymi
Lestojen jotka kiertävät kulkukaupalla, huijaustarjouksiin ei pidä erehtyä haksahtamaan.
- Anonyymi
Myös tämä aloituksen aihe on turha, koska tulee seuraava ?
- Anonyymi
Huomenna 😁😁😁😁😁😁😁
- Anonyymi
Mukle sanottiin että banhan yulppakeskukaennpohja on asbestia ja sen ourkuu MAKSAA 1ooo e
Muun työn lisäksi
- Anonyymi
Vaihdat sen nyt tikkatauluunetrei tarvitse enää näitä samoja trollauksia tänne aloittaa.
- Anonyymi
Mikä on sulaketaulu? Miksi sinulla on jossain taulussa sulakkeita?
- Anonyymi
Hyvä hinta. Ota pari kolme taulua kun halvalla saa.
- Anonyymi
Ja tauluhan on hyvä lahjakin esim sukulaisen 50v juhliin.
Ei kannata vaihtaa. Itse en vaihtaisi edes laajemman sähköremontin yhteydessä, ellei keskus olisi kunnoltaan huono tai remontoitava keskus normaalia OK-talo keskusta suurempi. Monella on usko, mitä kaupparatsut käyttää hyväksi, että gG-varokkeet (vanhat tulppasulakkeet) olisivat jotenkin huonoja. Näinhän ei todellakaan ole. Ne ovat sähköteknisessä mielessä monessa kohtaa parempia kuin johdonsuoja-automaatit.
Jos esimerkiksi talon 0-luokan (maadoittamattomat) pistorasiat ja niiden kaapelointi päätettäisiin uusia, niin laittaisin tarvittavat vikavirtasuojat keskuksen viereen moduulikoteloon. Vikavirtasuojien hinnat ovat nykyään jo kohtuullisen halpoja noin 30€ kappale.
t sähköinssi- Anonyymi
Kyllä ehdottomasti kannattaa, jos haluaa sponsoroida kusettavia lestafirmoja
- Anonyymi
Minasti uudet din kiko keskukset liian ahtaita ja sekavia . Vaesinkin jos se in samalla lämmityskeskus ja on jotain lisä ohjauksiakin,
Säilytä tulpakesku ja lissää ulkoiset udet suojaukset- Anonyymi
Kannata säilytä vanha kesku mall tulpa. Tai laita uus ja otta amatimiees tekemmä!
- Anonyymi
Mitä vielä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033772Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii582362Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912276- 462170
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321511Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131277Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 651107
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211083