Sulaketaulu

Sulaketaulu. Pitääkö se vaihtaa. Kävi renoalta edustaja ja sanoi että kannattaa vaihtaa. Hinta olisi 5000 e
15439
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Sulaketaulua ei ole tarvetta vaihtaa.

Äänestä

Nää on taas näitä keksittyjä remontteja, joissa huijataan asiakasta ja väitetään, että on pakko vaihtaa ja tyhmiä koijataan. Ei tarvitse vaihtaa.

Äänestä

Lestojen jotka kiertävät kulkukaupalla, huijaustarjouksiin ei pidä erehtyä haksahtamaan.

Äänestä

Myös tämä aloituksen aihe on turha, koska tulee seuraava ?

Äänestä
  • Huomenna 😁😁😁😁😁😁😁

    Äänestä

  • Mukle sanottiin että banhan yulppakeskukaennpohja on asbestia ja sen ourkuu MAKSAA 1ooo e
    Muun työn lisäksi

    Äänestä

Vaihdat sen nyt tikkatauluunetrei tarvitse enää näitä samoja trollauksia tänne aloittaa.

Äänestä

Mikä on sulaketaulu? Miksi sinulla on jossain taulussa sulakkeita?

Äänestä

Hyvä hinta. Ota pari kolme taulua kun halvalla saa.

Äänestä
  • Ja tauluhan on hyvä lahjakin esim sukulaisen 50v juhliin.

    Äänestä

Ei kannata vaihtaa. Itse en vaihtaisi edes laajemman sähköremontin yhteydessä, ellei keskus olisi kunnoltaan huono tai remontoitava keskus normaalia OK-talo keskusta suurempi. Monella on usko, mitä kaupparatsut käyttää hyväksi, että gG-varokkeet (vanhat tulppasulakkeet) olisivat jotenkin huonoja. Näinhän ei todellakaan ole. Ne ovat sähköteknisessä mielessä monessa kohtaa parempia kuin johdonsuoja-automaatit.

Jos esimerkiksi talon 0-luokan (maadoittamattomat) pistorasiat ja niiden kaapelointi päätettäisiin uusia, niin laittaisin tarvittavat vikavirtasuojat keskuksen viereen moduulikoteloon. Vikavirtasuojien hinnat ovat nykyään jo kohtuullisen halpoja noin 30€ kappale.
t sähköinssi

Äänestä

Kyllä ehdottomasti kannattaa, jos haluaa sponsoroida kusettavia lestafirmoja

Äänestä

Minasti uudet din kiko keskukset liian ahtaita ja sekavia . Vaesinkin jos se in samalla lämmityskeskus ja on jotain lisä ohjauksiakin,

Säilytä tulpakesku ja lissää ulkoiset udet suojaukset

Äänestä
  • Kannata säilytä vanha kesku mall tulpa. Tai laita uus ja otta amatimiees tekemmä!

    Äänestä

Mitä vielä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Sulaketaulu. Pitääkö se vaihtaa. Kävi renoalta edustaja ja sanoi että kannattaa vaihtaa. Hinta olisi 5000 e

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu