päivä kun täällä käydään. Monen vuoden ajan toiveena on ollut elämisen rauha, ei ns. kerrontaa enää missään. Minkäänlaista kerrontaa ei olisi koskaan saanut aloittaa ilman lupaa, se on saanut pelkkää pahaa aikaan monella tapaa. Ns. teatteriesitys missä tahansa on vastenmielistä kuunnella ja kokea.
On viimeinen
Anonyymi-ap
494
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hyvä että olet vihdoinkin saanut mielenrauhan kun kykenet irtaantumaan palstasta. Ihmisten pitäisi lähestyä toisia vain positiivisissa aikeissa ja kynnys tähän pitäisi olla matala, niin silloin kaikki olisivat tyytyväisiä :).
Vihdon olet huommannut : Vain oikea elämä on jotain.Oikeaan elämän kuuluu oikeat ihmiset.Oikea päivä rytmi,ruoka rytmi ja uni rytmi.
Uskon sen, että kerronta on jättänyt jälkensä ja olen siitä pahoillani. Surullinen olin huomattuani. Jossain vaiheessa heräsi halu puolustaa. Ei saisi toista niin kohdella. Hiljainen vaientaminen toisaalla on vähintä mitä voin tehdä.
Täällä häly liikaa herkälle. Olisi ollut helpompi käsitellä asiaa toista kautta, jos siihen olisi annettu mahdollisuus siinä kohtaa kun alkoi tuntua, että ei saa otetta mistään. Sohlasin sen takia hetken aikaa pahasti väsyneenä ja olen pahoillani siitäkin. Alan vasta nyt käsittää mikä minussa on erityistä. Linkki on olemassa tietyllä tavalla halusi tai ei, niin kuin varmaan käynyt selväksi. Sen avulla tänne pirun palstalle alunperinkin, vaikka ei ensin ymmärtänyt yhtään, että miksi.
Miten ilmoittaa, jos tulee liian lähelle? Olosuhteiden pakosta melko lähellä käytävä välillä ja muille tärkeille vaikea sanoa aina ei selittämättä miksi.
Kaikki joiden nimi on tiedossa on pudotettu pois jo vuosia sitten. Yhdelläkään sellaisella ei ole lupaa lähestyä millään tavalla!! Ei koskaan!! He muistuttavat aina sellaisista vuosista jotka olisivat saaneet jäädä kokematta. Töissäkin aina muistutetaan ha se saa voimaan pahoin ja stressioireet tulevat esille välittömästi!