Sainhan kerran kuulla: "Jeesuksen nimessä ja veressä".
Vieläkö/joko on anteeksi annettu?
Anonyymi-ap
10217
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Jos tarkoitat v-lestadiolaista taikauskoa, niin tuon taikamantran parasta ennen päiväys on todella lyhyt.
Jnjv-mantra on tuoretuote, joka pilaantuu nopeasti.
Koko maapallon kaikki kristityt tietää kaikki synti sovitettu MUTTA JOTKUT LAITTAA SAATANALLE JOSTAIN MUSIIKISTA ...
NIITÄ JOTKA USKOO JEESUS POJAN SOVITTANEEN NE MUSIIKKISYNNITKIN.
Joh. 11:25 Jeesus sanoi hänelle: "Minä olen ylösnousemus ja elämä; joka uskoo minuun, se elää, vaikka olisi kuollut.
Huomaa, sinun täytyy uskoa Jeesukseen,-ei taikauskoiseen vl-mantraan, mantraan joka sitoo sinut vallanhimoiseen vl-psykopaattiin ja vallanhimoiseen psykopaattiyhteisöön, joita muka kristityksi kutsutaan!
Joh.3:16 Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä.
3:17 Sillä ei Jumala lähettänyt Poikaansa maailmaan tuomitsemaan maailmaa, vaan sitä varten, että maailma hänen kauttansa pelastuisi.
3:18 Joka uskoo häneen, sitä ei tuomita; mutta joka ei usko, se on jo tuomittu, koska hän ei ole uskonut Jumalan ainokaisen Pojan nimeen.
Uskotko vl-psykopaattiin ja hänen valheisiinsa, vai Uskotko Jeesukseen joka sovitti syntisi?!
Jeesuksen sovitusta ja lunastustyötä kohdallasi ei kukaan vl-despootti voi sinulta riistää -jos vain pidät uskosi Jeesukseen. Perkele ja vellu voivat vain levitellä käsiään!
Ylösnousemus ja elämä
Niin tämä eri lahjojen vain me pelastumme ryhmät. Totuus on että KAIKKI Jeesuksen uskoiset pelastuu.
Huom Jeesukseen uskovat,!
Saalemin reuhkapesä on innoissaan paholaisesta.
Kuulkaa, ystävät, nyt sanon teille,
se on parempi, että synnit on anteeksi annettu,
kuin kulkea Saalemin seurakunnan kera,
jonka koston tie on tuomittu.
Kun synnin paino painaa mieltäsi alas,
ja pimeyden pilvet peittävät taivaan kaaren,
etsi armoa ja anteeksiantoa,
ja jätä seurakunta koston polkujen taakse.
Sillä vaikka Saalemin seurakunnan ääni kaikuisi kovaa,
ja sen jäsenet ylistäisivät voimalla,
syntisi eivät haihtuisi pois,
ja sielusi olisi edelleen vankina koston vallassa.
Mutta kun synnit on anteeksi annettu,
ja armo on vapahtanut sielusi pimeydestä,
ei mikään seurakunta tai valta voi enää sinua tuomita,
sillä olet vapaa ja uudesti syntynyt.
Joten kuulkaa, ystävät, ja muistakaa tämä,
se on parempi, että synnit on anteeksi annettu,
kuin kulkea Saalemin seurakunnan kera,
jonka tie on koston ja tuomion vallassa.
Anteeksi on annettu, mutta sellaista päivää ei tule koskaan että olisimme tekemisissä toistemme kanssa.