Peräsuoliarkeologi presidentiksi?

Anonyymi-ap

Miten on, Suomen kansa, halutaanko presidentiksi peräsuoliarkeologian professori, oman etelä amerikkalaisen kaivannon omistaja pekka?

iltalehti toitottaa kokoajan haavisto haavisto haavisto ja vaihtoehdoiksi annetaan yhtä surkeata porukkaa kuten joku olli rehn tai aaltola joista ei tiedetä oikein mitään.

Miten samalla savisella kädellä joka on upotettu kaivantoon, voi kätellä saudi arabian prinssiä jonka maassa kuuluisi heittää kaivanto ja kaivajat katolta alas?

Voiko "ensimmäisenä naisena" olla korkkarit jalassa eteläamerikkalainen rantapoika huulipunat naamassa ottamassa presidentinlinnassa vastaan ulkomaisia kuninkaaallisia?

Nyt jostain OIKEITA vaihtoehtoja esille kiitos.Pressanvaalit tuntuvat aina olevan samanlaisia, valitaan yksi jota hehkutetaan minimissään puoli vuotta ennen vaaleja parhaaksi vaihtoehdoksi, ja sitten annetaan umpisurkeita vaihtoehtoja joita kukaan ei halua, ja voila, presidentti on valittu "kansan tahdolla".

Nyt vaikuttaa äärimmäisen heikolta koko soppa.En usko kansan olevan niin suvaitsevaisia että linnaan päästetään saveen mieltyneitä verhoja valitsemaan.On pakollisesti äänestettävä sitä vastaan, ja vaihtoehtoina on pankkiirien kultapoika rehn, sekä joku killisilmäinen aaltola nevöhöörd.

24

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Haavisto on seuraava pressa ja homoja pelkäävät saa muuttaa Lappiin Äkäslombolon tuntureille.

      • Anonyymi

        😍😋😍😋😍😋😍😋😍

        😋 ­­N­­y­m­­f­o­­­m­­a­­­a­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17819327T

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      Ei, ei ei ja ei Haavistoa eikä Aaltolaa ,kiitos!!!!!!

      • Anonyymi

        No kukas sitten jos ei Aaltola? Sano nimi


    • Anonyymi

      Yritä tottua ajatukseen. Peräsuoliargeologista tulee seuraava presidentti. Ei ole parempia ehdokkaita.

      • Anonyymi

        Rektaali-arkeologian professori pekka on hieman kuin indiana jones,etelä amerikan aarteita kaivellaan ruoska viuhuen lierihattu päässä virne naamalla ja siinähän kaivelee, mutta kun siitä tulee julkinen asia joka edustaa koko Suomen kansaa, menee koko homma jari sillanpää osastolle eli on saatanan noloa.Koittaisi edes salailla asiaa kuten haloska joka meni naimisiin talkkarin kanssa vain jotta matonnuolenta puheet jäisivät pienemmälle, tai kuten barack obama (barry soetero) kenialainen homppo jonka poikaystävä michelle (mike de vaugh) edes esittää naista julkisesti.

        Jacinda ardern on kuvattu samoin videolle kuin "michelle" eli vehkeet heiluen kävelemässä lehdistötilaisuuteen.Hän on uuden seelannin suurihampainen pääministeri.


    • Anonyymi

      Mistäpä sen näistä muista ehdokkaista tietää kuinka ovat tykästyneitä sinne minne ei aurinko paista edes keväisin

    • Anonyymi

      Suomessa ei ole ollut kai koskaan ylioppilasta pressana. Mitenköhän monissa vanhoillisissa maissa suhtauduttaisiin Haavistoon vaimonsa kanssa?
      Tulisi mielenkiintoisia valtiovierailuja.

    • Anonyymi

      Eipäsjuupas aaltolasta tulisi hyvä presidentti. Tai sitten ei. Pää on jo nyt huomiosta sekaisin.

    • Anonyymi

      Aiheeseen liittyen haluaisin siteerata ystävääni jota kutsun tässä vaikka olaviksi. Olemme vain ystäviä. Mitään sopimatonta ei tapahtunut. Se kävi vain huulilla eikä luiskahtanut sisään.
      Kaikki epäilyt on siis aiheettomia. En ole mikään peräsuoliarkeologi.

    • Anonyymi

      Olishan se vähän outoa jos Haaviston puolisosta tulisi" ensimmäinen nainen",joka kulkisi rinnalla valtiovierailulla aina.Ei helevetti!tuo ei käy selekosen miehelle järkeen ollenkaan!

      • Anonyymi

        ei todella ole enään 2023 mitään "ensimmäistä naista", on nääs "ensimmäinen henkilö"

        jos sallit jatkaa: "esimies" = "esi henkilö" jne.


    • Anonyymi

      Timo Soini on nyt hyvin arvostettu valtamediassa.
      Huru-ukko Soini osaa kuulemma laittaa ihan ite housutkin jalkaan. Joskus eturauhasen aukko tulee takapuolelle, mutta eipähän housuun tulleet pökäleet jää housuihin haisemaan.
      Vessassakin hän käy yksin enimmäkseen, on niin itsenäinen.

      Hoho…hohohoho…Soini-Soini-Soini!!!!

    • Anonyymi

      Onko Persujen Sebastian Tynkkynen eri sarjan miehiä?

      • Anonyymi

        Tynkkynen ei ole pressaehdokkaana joten ei kuulu ketjun aiheeseen.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Tynkkynen ei ole pressaehdokkaana joten ei kuulu ketjun aiheeseen.

        HAHAHAHA. Täällähän keskustelut pystyvät siisteinä ja viisaina


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        HAHAHAHA. Täällähän keskustelut pystyvät siisteinä ja viisaina

        Siistit ja viisaat loistanee paremmilla areenoilla.


    • Anonyymi

      Todella hävytön otsake tälle ketjulle. En lue otsaketta enempää, mutta haluan ilmaista sen, että en tykkää tällaisesta.

      Muistatko virren 509, jossa sanotaan, että

      "Herra, auta aina,
      etten ketään paina,
      etten toisten taakkaa
      suuremmaksi tee."

      • Anonyymi

        Uskoisin että tarkoitus on herätellä väkeä mitä tapahtuu jos presidentiksi valitaan savikinnas.Uskomaton häpeä.
        Virsiä en muista,mutta sen tiedän että homoagenda jota joka puolella nyt ajetaan kuin käärmettä pyssyyn on sairasta, saatanan agendaa.Sen varjolla aikuiset miehet pukeutuu naisiksi ja hetkuttaa persettä lastentarhoissa.Se, kenen mielestä se on normaalia, on itse sairas ja tulisi kuljettaa pakkohoitoon.
        Kenenkään taakkaa ei suurenneta tällä, päinvastoin, taakka pienenee kun kansa herää siihen ettei tuo tyyppi ole presidenttinä koskaan Suomelle.


    • Anonyymi

      Aloittaja suuressa viisaudessaan haukkui kaikki kolme ketä on ehdokkaaksi ehdotettu. Yhtäkään ehdotusta ei nillittäjältä tullut itseltä.

      Ei taida oikein tuntea poliitikkoja tai politiikkaa sen verran että keksisi ehdostuksia. Mutta junttiörinää ja kaappihomon aloittajan tuskailua ja ällöttäviä fantasioita piisasi.

      Aloittaja: Vaikutat äärimmäisen homoseksuaalilta juntilta. Siksi sinulla on niin paha olla kun oot kaapissa. Oo vaan rohkeasti mikä oot sen sijaan että projisoit täällä. Meitä heteroita ei voisi vähempää kiinnostaa sinun tai Pekan tai kenenkään seksuaalisuus.

      • Anonyymi

        Tyypillinen vastaus saveen mieltyneeltä, koitetaan leimata kritiikin antaja samaan kastiin.

        Tajuatko, savipoika, että on vaikea antaa ehdotuksia kun ehdokkaina ei ole muut kuin nuo tällä hetkellä?

        Puolestani sinne voisi mennä vaikka mikki hiiri, kunhan ei ole saveen mieltynyt kuten sinä ja pekkasi.Jotain rajaa jumaliste Suomen maineen pilaamisellekin on oltava!


    • Anonyymi

      Dingo presidentiksi olisi huomattavasti parempi kuin suolikaivuri.

    • Anonyymi

      Pitää paikkaansa. Maailma on kulttuurellisesti paljon laajempi kuin kartta. Ei pohjoismaiden homo/lesbo suvatsevuus ulotu kuin 15 pros maailmasta. Suomen ei pidä lähteä opettamaan muuta maailmaa noissa jutuissa.

    • Anonyymi

      Totuushan on se että Haavisto olisi ollut paras mies tehtävään.
      Totuus on myös että Haavisto sai eniten ääniä.
      Totuus on sekin ettei kokoomus voinut pelata rehellisiä vaaleja, Saulin seuraajaksi piti saada kokoomus. Se tehtiin manipuloimalla.
      Niinistökin oli kokoomuslainen, ollut koko virkamieshistoriansa ajan, mutta presidentinvaalien alla irtautui kokoomuksesta muodollisesti, koska siihen aikaan kokoomus oli erittäin huonossa huudossa.
      Se oli taktinen veto, presidenttipeliä.
      En edes epäile, etteikö Niinistön kokoomus- taustajoukot olisi suorittaneet tätä Stubb nimistä väkisin-läpiajoa.
      Haavisto oli ääniharava, mutta kokoomus katkoi haravasta piikit.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Moikka rakas

      Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa
      Ikävä
      65
      17223
    2. Mitä tapahtunut

      Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?
      Kankaanpää
      42
      5042
    3. HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?

      https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa
      Maailman menoa
      301
      2803
    4. Gallup: kaivattusi syntymävuosi

      Minä vuonna kaipaamasi henkilö on syntynyt?
      Ikävä
      153
      2129
    5. Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa

      Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki
      Seinäjoki
      32
      1756
    6. Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan

      Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.
      Maailman menoa
      140
      1658
    7. Missäpäin,,,

      Lapuaa tapettu ihminen viime yönä ? Hurjaa touhua nykymeno täällä...
      Lapua
      20
      1647
    8. Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?

      Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon
      Maailman menoa
      408
      1591
    9. mahdollista, että olet ollut iltavuorossa

      Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k
      Ikävä
      11
      1387
    10. Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä

      Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E
      Ikävä
      12
      1347
    Aihe