Toistemme numeroita, sinä voit sen helposti selvittää kyllä. Minä en. Meillä on muu hiljentynyt yhteys kyllä, mutta sen yhteyden uudelleen elvyttämiseen on liian suuri kynnys. Henkinen yhteytemmekin on sammunut - en kuule sinua enää..😔💔
Meillä ei ole
Anonyymi-ap
34583
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 34
Vanhimmat
Pystyykö sitä muuta yhteyttä mitenkään elvyttämään?
Se on avoin, joten kyllä. Kumpi uskaltaa tehdä ratkaisevan siirron?
Vaikka oletkin nainen niin et voi tässä tapauksessa paeta sukupuolesi taakse vaan sinun on ymmärrettävä että sinulle kuuluu tilanteessamme olla seuraavan askeleen ottaja. Se voi olla hyvin pienikin, mutta jatkoaskel on tultava suunnastasi.
Onpas holhoavasti sanottu... Lapsellesiko puhut?
Mikä tilanne tässä on?
Jos tuntisit minua yhtään paremmin, tietäisit, että en ole sen tyyppinen ihminen, joka heittäytyy avuttomaksi prinsessaksi heti kun tilanne käy hankalaksi. Enkä suinkaan ole tyhmä. -sivusta
Mikä tilanne käy hankalaksi
Etkö ole huomannu kuinka itsekäs olet en tarkoita tätä pahalla haluisin että muuttuisit ja toi itsekkyys lähtis susta pois ehkä sen takia olen aina kadonnut että huomaisit ja miettisit minkä takia katoan sina mut et osaa miettiä mitä on tapahtunu ja miksi taas katosin
Enhän puhunutkaan avuttomaksi heittäytymisestä yleisellä tasolla vaan vanhakantaisuudesta etsityn tekosyyn keksimisestä, kun tilanne on pysähdyksissä. Tämä ei ole kahden satunnaisen ihmisen ensitutustuminen, joten miesten ja naisten välinen aloiteasetelma historiasta ei anna tähän mitään ohjetta.
Tiedän, ettei kyse ollut yleisestä tasosta. Koin loukkaavana sen, että edes oletit minun olevan ihminen, joka keksii tekosyitä ja "pakenee sukupuolensa taakse". Tai että olisin jotenkin niin tyhmä, etten ymmärrä päivänselvää asetelmaa yhteydenoton suhteen. Minä en pohdi sitä "kumpihan uskaltaa tehdä ratkaisevan siirron". Minä tiedän sen, että sinä et sitä voi tehdä.
Eiköhän sen pitäisi joka pohtii asiaa palstalla.
🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒
❤️ Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17819376L
🔞❤️❤️❤️❤️❤️🔞💋💋💋💋💋🔞
Elvyn kosketuksestasi.
Tulisit sitten lähemmäksi..
No mutta... Kuka on hukassa?
Hän on, vaikka ei uskoisi että niin mieleenpainuva voi kadota..
Ajattelin lähinnä jotain tunnisteita... Jos meinaan uskot hänen olevan tällä palstalla.
Kyllä minulla on kaikki yhteystiedot tallessa mitä matkan varrella olen puhelimeeni tallentanut. Olipa sitten kyseessä numero, johon olen yhteydessä säännöllisesti tai sitten sellainen, johon en ole ollut yhteydessä enää vuosiin.
Hänenkin kanssa henkinen yhteys tällä hetkellä on ollut katki jo pitkähkön aikaa. Mutta aina olen ajatellut, että kun vuosia kuluu, niin mistä sitä koskaan tietää, josko se yhteys vielä välillämme löytyisi, tavalla tai toisella.
m sivusta
Ketä kiinnostaa sä ja sun jutut???
Muun muassa sinua, kun kommentoit.
Alkaako nimesi M-kirjaimella? -sivusta
Naiselle vai miehelle?
Kohde on mies, aloittaja on nainen
En käy, täällä enää joka päivä. Yritän selvittää numerosi, tiedän kyllä mistä. mutta suurin kysymys on, oletko vapaa vai varattu..? Jos varattu, tämä on turhaa. Et ole kadonnut mielestäni mihinkään, ja tunne, yhteys on olemassa puoleltani. Tässä on nyt jotain erilaista kun koskaan aiemmin. Tämä tunne, kaipaus, ja jokapäiväiset ajatukset. Onko tässä nyt jotain elämää suuremmasta kyse, vai mistä. Tilanteesi, epävarmuus on yksi kysymys merkki nyt puoleltani.. Tiedät kyllä kuka
En ole varattu. Odotan jos soittaisit? Soittaisin ite sulle mutta en löydä sulle numeroa
Ja vielä edelliseen viestiin jatkoa.. Jos olet se ketä luulen, olit eilen kävellyt tuttua reittiä.. Katse maahan päin.. Läheinen ajoi ohi,tuli tänään puheeksi.. en ollut eilen liikenteessä. Kulje vaan reittiä, samaan aikaan. Odotan sinua, joka päivä. Niin kauvan että tulet vastaan, tänään tiistaina en ole liikenteessä. T. Tiedät kyllä kuka
Ainahan me voidaan kavereita olla ja nähdä ja soitella mut sekään ei sulle kelpaa haluisin puoleltani ettei sulla olis tylsää tai mitään mut kai mä sit sua kyllästytän älyttömän paljon kun aina välillä muutut ilkeäksi ja kiusaajaksi näin on monet kerrat tapahtunut
Miksi poistit mun numeron sitten
Peilaa omaa tilannettani ja surkuhupaisaa, etten ole edes ihan varma hänen tunteistaan, vain aavistus. Saisi edes tunnetilan molemmin puolin selväksi. Kyllä, ottaa puheeksi mutta tilanne tuntuu menneen umpisolmuun. Turhauttavan surullista.
Peilaa myös mun tilannetta, mutta jotain ärhäkkyyttä on ilmassa. ei mun puolelta vaan häneltä. miksi? siihen kun sais vastauksen, ni ois jo hyvä alku. ja vielä paremmalta näyttäis, kun kirjoittais mulle muistakin asioista suoraan minulle tai sitten vaikka tän palstan kautta, jos ei muuten voi. tietyillä tunnisteilla se sekin onnistuu, laittaa vaikka alkuun sellaisen sanan, mistä varmasti tietää, että se on tarkoitettu itselle. helppoa. tunnetilat .. niin .. nekin olisi hyvä puhua eikä vihjailla siellä täällä milloin milläkin tavalla, välillä ne tuntuu tulevan häneltäpäin negoina ja välillä melankolisina, välillä positiivisina, ja sitten seuraavassa hetkessä taas syyttelevinä jne. loputtomiin. ei vain voi lukea toisen ajatuksia eikä väkisinkään mennä toisen ajatustasolle, kun siihen ei ole lupaa. ei niin voi eikä saa tehdä. se olisi väärin. en siis lähde edes yrittämäänkään. tilanne on herkkä, käsinkosketeltavissa lähestulkoon, aistittavissa siis ja tunnen, että hänelläkin olisi tarvetta päästä kertomaan joitakin asioita, en kuitenkaan ole täysin varma siitä. se epävarmuus tuota seikkaa kohtaan johtuu juurikin niistä negoista ajatuksista, mitä häneltä virtaa. myös hänen oma epätietoisuutensa ja luottamuksen pula ovat esteinä. itselläni niitä ei ole, ne ovat yhä olemassa ja olen avoin hänelle, mikäli hän niin vain haluaa. tunnepuoli muutenkin itteni puolelta on yhä sama kuin ennenkin, ei ole mikään muuttanut niitä. ei vielä.
Minulla on sun numero vielä missä me viwstiteltiin myös niin ei tarvitse numeroita etsiä mä myös välitän susta
"sinä voit sen helposti selvittää kyllä. Minä en."
Miksi noin? Etkö pysty vai ...
Numeroa ei ole saatavilla.
Kysyt yhteisiltä tutuilt?