Muhkeat ravivoitot suuntasivat ruotslaiselle, lieksalaiselle (3-hengen porukalle) sekä helsinkiläiselle!
https://www.is.fi/ravit/art-2000009510428.html
https://www.is.fi/ravit/art-2000009510428.html
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onnea lieksalaiselle ravivoittajalle.
Solvallan pääsiäiskierrokselle oli kerätty jackpotia usean kierroksen ajan, ja ylimääräistä rahaa oli jaossa yli 3 miljoonaa euroa. Täysosumien kesken jaettiin reilut 6,3 miljoonaa euroa.
Siitä kaksi kolmasosaa kahmivat suomalaispelaajat. Lieksalainen nettipelaaja jakoi 73,50 euroa maksaneen systeeminsä Veikkauksen nettipelissä kolmeen osaan ja piti osuuksista yhden itse. Hänen osuudekseen 2 158 305 euron voitosta tuli 719 435 euroa.
Vielä paremmin kävi asikkalalaiselle nettipelaajalle, joka osti kaksi muuta osuutta netistä ja voitti 49 euron sijoituksella 1 438 870 euroa.
Toisen täysosumarivin laati helsinkiläinen nettipelaaja, jonka voitto oli 2 147 038 euroa. Veikkaus ei kertonut systeemistä tuoreeltaan yksityiskohtaisia tietoja, mutta ruotsalaisen Aftonbladetin trav365.se-sivuston mukaan se oli hieman halvempi kuin lieksalaispelaajan systeemi ja laadittu kahden varman varaan.
Aftonbladetin mukaan kolmas voittosysteemi oli 96 kruunun eli vajaan 10 euron hintainen ns. Harry Boy -pikapeli yhdellä varmalla.
Puutarhalla pompitaan korkeuksiin..