osaanko ennustaa

Anonyymi-ap

Olen nyt muutamia satoja kertoja nähnyt unessani tapahtumia. jotka sitten ovat myöhemmin tapahtuneet. Esim. kuukausi sitten näin unta kuinka kaaduin kisoissa. Siitä kaksi päivää myöhemmin tajusin kisoissani, että olin kaatunut aivan samalla tavalla. Olen miettinyt, että olisinko voinut estää kaatumisen sen "enne"unen avulla. Toisena esimerkkinä, kun olin 15 vuotias olin alkanut seurustelemaan erään ihmisen kanssa. Näin yhtenä yönä unta, että pussasimme. Pyörittelin koko päivän tätä mielessäni, kunnes poikaystäväni kysyi haluisinko tulla rannalle ja siellä sitten pussasimme.
Haluaisin tietää olenko vain hullu vai pystynkö oikeasti näkemään tulevaisuuteen?

5

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin. Pelot ja toiveet tulevat uniimme ja sattumalla on iso rooli ihmisen mielessä.

    • Anonyymi

      Ehkä ei nyt ihan tuon pohjalta voi sanoa, useimmilla ihmisillä on vastaavanlaisia unikokemuksia.

    • Sinussa voi olla piilevä kyky.
      Itselllä oli nuorena kyky ennakoida tulevaa unien ja näkyjen kautta. Näillä tarkoitan esimerkiksi sitä, että katsoin taivaalle ja kuvittelun kahden lentokoneen törmäävän. Seuraavana päivänä uutisissa oli otsikko, jossa kerrottiin kahden lentokoneen törmänneen. Muitakin vastaavia tilanteita on ollut. Enneunia näin paljon.

      Kyky uinui 20-40 ikävuosien ajan. Nyt ne taas aktivoitui reilu vuosi sitten. Koitan nyt kanavoida korttien avulla itseäni. Tuntuu, että räjähdän jos en saa toteuttaa itseäni. Eli voithan kokeilla herätellä sitä taitoa jotenkin. Jos kortit ei ole sinun juttu, niin ilmaise taiteen kautta tai kanavoi musiikkiin. Mikä sinua kiinnostaa, missä olet luova?

      • Anonyymi

        Mielikuvitus ei ole selvänäkemistä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      167
      7457
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4228
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      3838
    4. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      151
      3235
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      2986
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      49
      2599
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2376
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      273
      2059
    9. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      55
      2015
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      1916
    Aihe