Saksa laillistaa kannabiksen

Anonyymi-ap

Saksan hallitus aikoo nyt laillistaa kannabiksen kotikasvatuksen ja pienen määrän hallussapidon. Tämä päätös on kuitenkin niin "vesittynyt" alkuperäisestä sunnitelmista, jossa oli ideana sen ostamisen mahdollisuus kaupoista joilla olisi siihen lisenssi ( Vähän niinkuin Suomessa Alkon likkeet )

4

901

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Syyt tähän koko touhuun on se että kannabiksen laillistaminen on vastoin EU:n ja YK:n sopimuksia vastaan. YK:n huumesopimus 60 luvulta ei ole enää ajan mukainen. Eikä sen rikkomisella ole mitään seurauksia. Kanada laillisti kannabiksen mutta siitä ei YK tai niiden jäsenmaat mitenkään sanktioineet. Sama Uruguai:n kanssa.
      EU:n sopimukset ovat kanssa yhtä tyhjän kanssa. Hollannissa kannabis ei ole laillista, mutta sen saatavuus ja käyttö on erittäin helppoa.
      Minun mielestäni Saksan pitäisi vetää koko homma läpi niinkuin se oli alun pitäen suunniteltu. Mitä EU tekisi? Jäsenmaata ei voi EU:sta erottaa ja Saksa maksaa EU:n kassaan enemmän kuin he sieltä suoraan ottavat. Joten tukien lyhentäminen ei ole mikään sanktio.

      • Anonyymi

        🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑🍑

        ❤️ ­N­y­m­­­f­o­­m­­a­­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17820882E

        🔞💋❤️💋❤️💋🔞💋❤️💋❤️💋🔞


    • Anonyymi

      NE ON VIHREITÄ HUUMEVEIKKOJA.

    • Anonyymi

      Suomen pitäisi myös laillistaa kannabis koska...
      1) Saksalaiset ovat varmasti tutkineet hyödyt ja haitat kunnolla
      2) kannabis ei ole haitallisempaa kuin alkoholi. jotkut eivät voi juoda edes 1 olutta ilman että he jäävät koukkuun.
      3) huumetuomiot ovat haitallisempia kuin kannabiksen kohtuullinen käyttö aikuisena.
      4) kannabiksen laillistaminen lisää poliisien resursseja. poliisit voisivat käyttää vapautuneet resurssit esim. fentanyylin poistamiseen kadulta koska fentanyyli oikeasti tappaa ihmisiä.
      5) kannabiksesta voisi saada verotuloja
      6) jos kannabis olisi laillista niin kenenkään ei tarvitsisi ostaa tuotetta jonka koostumus tai laatu eivät ole hyviä. tämä vähentaisi haittoja, koska puhdas itse kasvatettu kannabis ei aiheuta merkittäviä haittoja. kadulta ostettuna siihen on voitu lisätä mm. hiuslakkaa tai muuta.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo räyhää: kansan on muututtava

      Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san
      Maailman menoa
      251
      3186
    2. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      19
      1780
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      23
      1453
    4. Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion

      Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu
      Ikävä
      138
      1312
    5. Et taida paljoa

      treffeillä käydä? 😆 mieheltä Naiselle
      Ikävä
      104
      1268
    6. Mikä tekee sen

      Vetovoiman kaivatussasi?
      Ikävä
      80
      1268
    7. Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta
      Kaste
      153
      1082
    8. Oikea kaste on syntisten kaste

      Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka
      Kaste
      58
      1045
    9. Harmittaako joku

      Harmittaako joku asia tai asiat, mitä on tapahtunut tai jäänyt tapahtumatta?
      Ikävä
      135
      982
    10. Upotuskaste on raamatullisin kaste

      Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.
      Kaste
      717
      967
    Aihe