naisten hormonimuutokset saavat välillä aikaan aikamoisen tunnemyrskyn. Etenkin siihen aikaan kuukaudesta. Mieliala heittelee, on kipuja ja itkettää helposti. Ei ole puolustus, mutta välillä niissä tunnekuohuissa tulee sanottua asioita jotka harmittaa hirveästi. Niin kuin mä. Mies alkoi mököttää ja suuttui. Ja sinne meni ystävyys.
Tiesitkö mies, että
Anonyymi-ap
38664
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 38
Vanhimmat
Menkkarage ketsuppipullo😂
Noin mukavia tunteita menkaraivo aiheuttaa ;)
Mies on arvokas vain sodassa tai kuolleena
On muutenkin
Jassoo, millaiseen kulttiin kuulut?
Tiedän kyllä naisen ailahteluista, mutta silti, olihan se yllätys. Ja tosiaan, mökötin ja mökötin pitkään. Mutta onhan se niinkin, että loukkaantuminen on suhteessa rakastumisen määrään, ja minulla se kolahti tosi lujaa. En silti anna helpolla periksi, ja oikea rakkaus kestää tällaiset kolhut kyllä.
Se oli yllätys myös minulle. Oma käytökseni siis. Jos voisin tehdä jotain toisin tekisin. Mökötit pitkään, ja se sattui todella paljon. Jos en olisi ollut rakastunut, tuskin olisi tuntunut niin raskaalta. Sen huomaan nyt. Ehkä tiemme vielä kohtaa.
Et anna periksi lainkaan ukko.
Känkkäröinti sallittu kipuilun lievittämiseksi. Ei tarvitse puolustella.
Miehillä on sama aina kun kipee tai panon puutteessa.
Ei nuo kelpaa syyksi. Pitää olla muuten pösilö, tai sitten tosiaan on jokin stressaava asia päällä.
Kamelianaisella oli tarinassa valkoisen hattusulan paikalla aina punainen sulka vaikeina päivinä. Jospa naisille säädettäisiin pakollinen käsivarsinauha. Voisi olla myös puhelimeen ladattava punapassi. Miehillä voisi olla punavilkku puhelimessa. Aktivoituu aina kun punapassi on lähellä.
Tuttu juttu ✔
Aloitus ei ole kenenkään naisen kirjoittama. Mautonta
Ja kutsutte miehiä elukoiksi, naisethan niitä oiketa elukkoja ovat tunnemyrskyhormonien vietävänä. Ja sängyssä tajutkin lähtee naisilta. Miehet on loppujen lopuksi aika robotteja ja kauempana eläimistä.
Miesten elämässä andropaussi, testosteronituotannnon hiipuminen tuo vaikeaa:
Ns. Vanha, vanhentuva, vihainen mies - oireet.
Mörrimöykky. Puhumaton, jästipää, määräilevä, vallanhalu, kyynisyys, puhumattomuus. Eikä huvita kuin oma käsi tai porno, maksulliset.
Tahtoo pitää illuusiotaan yllä muinaisesta tasostaan. Ikäisensä ei haluta.
Voi saatana sentään. Teenainen
Miesvihaajafeministin kipuiluhoureita taas. Et kai oikeasti kuvittele, että joku mies voisi tuollaisen kanssa elää?
Niiiiiiin totta.
Tästä pitäi tehdä ajankohtaisohjelma joko esim
Perjantai-ilta -ohjelmaan tai MOT-jakso.
Tstula&Flinkkilä plus tämän alan tietäjäprofessorin tunnin luento olisi tarpeen kansanvalistuksen nimissä.
Olisi jo aika.
Teenainen pn transunainen eli mies.
Tiedoksi: kiroittelee paljon "muka-naisena".
Puolilöysä on noloa. Onhan se.
Samaa mieltä tästä peräkammarinpojan ”mensut tunteet öyh öyh- osastosta
Ja siksi pysyt kaukana minusta? Onpa reilua 🥺
Anna jokin vinkki niin kokeillaan vaikka sinisiä pillereitä.
B6 -vitamiini auttaa.
Toisilla tuollaista ja toisilla ei. Mulla eivät menkat vaikuta mihinkään muuhun, kuin että sattuu. Kun kipu on kurissa, niin kaikki jatkuu kuten aina muulloinkin.
Kyllä miehiäkin ahdistaa ja vatuttaa 24/7. Miehellä ei ole vaan varaa näyttää sitä koska jää yksin . Naisella taas on varaa käyttäytyä miten tahansa koska 700 miestä oven takana odottamassa puolisoksi pääsyä . Tähän se perustuu . Ei kukaan mies ole alistuva muuten kuin pakon edessä . Miehenkin tekisi mieli mäkättää joka asialle mitä puoliso tekee . Mut eipä ole varaa siihen. Pitää vaan kehua ja näytellä että kaikki on hyvin . Näin se elämä toimii . Ei miehillä ole mitään ihmisarvoa tässä maailmassa eikä varsinkaan tässä maassa. Jäteastian rooli lähinnä .
Minä todellakin arvostan miehiä, ja tottakai naisia, mutta kyllä miehillä minulla on erityinen paikka sydämessä (biologiaa)! Arvostan kaikkia ihmisiä, jotka ovat ihmisiä ihmiselle. Arvostan reiluutta, suoruutta, jota miehistä on yleensä rutkasti enemmän kuin naisilla (Tottahan poikkeuksia on). Suoruus ja reiluus jättää kaiken maailman turhan vetkutteluun käytetyn ajan ja energian muihin tärkeisiin asioihin, ja näin asiat rullaa eteenpäin. En ymmärrä sitä iän ikuista pohdintaa: " Kuka sano ja mitä, mutta mitä se mahtoi tarkoittaa vai tarkoittiko mitään.... "mutta huomasitko se oli aika omituinen... johon toinen vastaa: "Joo se oli tosi omituinen, ehkä se ei tarkoittanut sitä mitä se sanoi, olen "varma", että se tarkoitti sitä ja tätä:..... ja todellisuus laukkaa kauas itse asiasta. Ja näin "pohtija-porukka/juoruporukka sai tarvitsemansa päiväannoksensa. Sen pituinen se.
Puhu vaan omasta puolestasi, kaikki miehet eivät ole tuollaisia lapamatoja.
No tiedän tuon ei meidän ystävyys ole mihinkään kadonnut ollaan ystäviä edelleen
On se näköjään kadonnut. Ystävät ovat elämässä mukana ja kyselevät kuulumisia
Voi ja oih varattuako nyt saa sekö nyt harmittaa
Asioin eräässä kaupassa jossa on nätti nainen töissä, pitkän aikaa luulin että ovat kaksosia. Toinen erittäin ystävällinen ja toinen kiukutteli, kunnes selvisi että kyseessä on sama henkilö. Nyt tilanne on tasaantunut, näyttää kuin nainen ujostelisi. No eipä ole yhteystietoja joten se siitä.
Juttele ja kysy numeroa, helppo homma
Oisko työstressiä? Kaupassa on kova työtahti.
Oikea ystävyys säilyy ja pysyy ilman vaateita vaikka ei olisikaan yhteyksissä pitkään aikaan
Voiko miehinen mies ja naisellisen kaunis nainen olla pelkkiä ystäviä? Voi jos toinen tai molemmat rakastavat samaa sukupuolta. Muuten ei voi. m>n
En tiedä. Kyllä siinä oli vahvaa kiinnostusta myös lempimään. Lähelle, iholle, peiton alle
Totta.