Miten olette selvinneet tekstiosasta? Se tuntuu valtavan raskaalta luettavalta. Ihan kuin tehty jollakin botilla, joka randomisti arpoo samantapaisia lauseita peräkkäin. Aina tekstiosa on se mikä lopettaa mielenkiinnon IOK:ta kohtaan. Harjoitukset tuntuvat helpommilta sekä ns. opettajan kirja. Haluaisin silti oppia tuon tekstiosan. Siispä millaisia kokemuksia teillä on tuosta - ja tuleeko tekstiosan ymmärtäminen joskus helpommaksi?
IOK:n lukeminen
Anonyymi-ap
3
450
Vastaukset
- Anonyymi
Joo, ei se ole helppo. Lue sitä vain vähän kerrassaan. Gary Renardin kirjoista saattaisi olla apua. Tai ehkä jostain opintopiiristä. Sitten on näitä jotka osaavat jo paljon, jotka ehkä voisivat auttaa, esim Harry Tuominen ja Kurssin suomentaja Pirkko Pelkonen.
- Anonyymi
Tästä Kenneth Wapnickin oppaasta olisi myös varmaan apua.
https://facimstore.org/products/journey-through-the-text-of-a-course-in-miracles-book - Anonyymi
Kirjoita tänne kohtia jotka koit vaikeaksi, Ehkä voimme pohtia niitä yhdessä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 334259
Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot1344047- 633695
- 873541
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans323524Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe643331- 812896
- 542825
- 252606
Korjaamo suositus
Vahva suositus Kumpulaisen korjaamolle vanhan 5-tien varrelta! Homma pelaa ja palvelu ykköslaatuista. Mukavaa kun tuli p142314