Pyörä tilauksessa! Jeejee! Mutta, mistä lähteä metsästämään tallipaikkaa vuokralle Keski-Vantaalta, joo-o, ja tarvittaessa Länsi- tai Itä-Vantaa käy myös, jos kotikulmilta ei tilaa löydy.
Tallipaikka Keski-Vantaalta?
Jotta sade ei piiskaisi nam...
4310
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
itsekkin tallia vuoden päivät etsiskelin, mutta kun ei edes rahalla saa vuokrattua.
Sen verran niukasti niitä on. Moottoripyörä kanta on lisääntynyt 5 vuodessa yli 30%, et ei ole ihme että tallitila loppuu.
Ja missä säilytät moposi? Pitäisikö unohtaa moottoripyörät, jos asuu kerrostalossa, eikä ole tallia?
No ei pitäisi unohtaa. Hölmö. Parkkiruutu on paikka siihen asti, kunnes talli löytyy. Niin niitä säilyttää moni muukin. Pitäisikö unohtaa autot, jos satuu kerrostalossa, eikä ole tallia? Tai entäs tyttö-/poikaystävät, jos asuu vanhempien kanssa, eikä ole omaa kotia?
Etkö pelkää myöskään että se rikotaan/pöllitään/kaatuu myrskysäässä, jne..? Ei se kuitenkaan ole sama asia kuin auto, vaan enemmän kuin polkupyörä.