Lopettaa tämä kirjoittelu, jos hän ei pidäkään minusta, niin saan taas hävetä kun olen mokannut. Niin monesti minua on vedätetty että en oikein helpolla usko että joku oikeasti pitäisi minusta siinämielessä. Jos kuitenkin tunne olisi molemminpuolinen niin ihan hyvän miehen saisi😏 ja minä saisin hyvän naisen? ☺️
Ehkä olis parasta
Anonyymi-ap
2194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Mies Miestä halajaa
Mies Miestä halajaa
Niinpä s kaipaa h
Menkää nyt helv... Homot! Onko se nykyaikana niin vaikea ymmärtää että mies voi kaivata naista vierelleen ja elämäänsä?
Niin onhan se suhteellisen helppoa kirjoittaa sanoja sanojen perään, käytännössä ehkä hankalampaa. Sitä, tätä ja tota.....
En kirjoita jos en oikeasti sitä tarkoita. Tosissani olen mutta niin epävarma menneiden takia.
Mitä menneisyydessä tapahtui?
Monta yritystä ja rahallisia vedätyksiä mitkä ei johtanut koskaan edes tapaamiseen. Olen menettänyt kasvoni yrittämällä löytää jonkun elämääni mutta siitä tehtiin vitsi paikkakunnalla vaikka minusta olen ihan oktavallinen mies. Paljon valheita ja pahaa selän takana.
Älä koskaan kosta menneitä uudelle. Näin menetin mahtavan miehen.
En minä mitään ole kostamassa, et ymmärtänyt oikein. Ehkä kaikki on tapahtunut siksi että olen liian kiltti eikä ole pahoja tapojakaan.
Hyvä mies olet ja ansaitset rakkauden. Muista rakastaa myös itseäsi, ja muista että sinä voit asettaa rajat, liian kiltti ei tarvitse olla.
Monelle on käynyt että tullut huijatuksi, et ole läheskään ainut. Se, että siitä tehty vitsi, kertoo niistä kyläläisistä negatiivista, ei sinusta.
Muista aina, että olet tärkeä ihminen, myös itsellesi, ja ole itseäsi kohtaan armollinen. Ansaitset rakkauden ja tulla rakastetuksi. ❤️
Jos vähänkin on sellainen tunne ettei toinen pidä niin silloin ei kannata jatkaa vaan purjehtia uusille vesille kohti auringonlaskua. Teet vain itsellesi kiusaa jos jämähdät sellaiseen ihmiseen joka ei välitä.
Tuntuu että pitää mutta olen ymmärtänyt väärin niin monesti tai on tahallaan vedätetty.
Mutta eikö se kannata varmistaa. Toisen tunteet.
Tietysti, olen häntä miettinyt jo kauan,se pelko vaan iskee aina kun pitäisi saada asiaan varmuus. Itse kun otan nämä asiat vakavasti ja tosissani yrittänyt löytää oikean loppuelämän puolison jonka kanssa perustaa perhe ja kaikki on vaan leikkinyt ja kusettanut niin ei perk uskalla vaikka kuin tuntuu niin hyvältä ja oikealta, en tiedä 😢
PUHUTAANKO TUNTEISTA?
Tuollaiset tunteet taitavat olla aika yleisiä alkuvaiheessa kun ei tunne kunnolla toista. Ja ihan molemmin puolisia.
Ei pidä heti luovuttaa kun epävarmuus iskee.
En ole luovuttamassa, en saa häntä mielestäni ja tuntuu hyvältä muutenkin mutta....ehkä se asia sitten hoituu luonnostaan kun taas tapaamme jos molemmat niin haluaa.
Hyvä , tsemppiä!
Eli onko tää sun kohde siis sua vedättäny ja satuttanut?
En usko, ei ole siihen mitään viitteitä ja itsestä tuntuu todella hyvältä olla lähellä,jutella. Siitä eteneminen vain on niin pirun vaikeaa..