Oletteko huomanneet eläinliikkeiden nostaneen rajusti eläinten ruokien hintoja? Esimerkiksi Nutrima-koiranruokasarjassa hinnat nousivat viime marraskuun alusta 10€/12kg säkki, ja nyt huhtikuun alusta alkaen 17€/säkki. Tätä nykyä 109,90€!!! nousua siis 27€ puolen vuoden sisällä. Lopettakaa ylihintaa pitävien ketjujen tukeminen.
Härskit hintojen korotukset!
Anonyymi-ap
3
436
Vastaukset
- Anonyymi
Tottakai nostaa kun maahantuoja ja valmistaja nostaa. Laaturuokaa 12-15 kg säkki niin myyjälle jää pari euroa, siinä on pieni yrittäjä kovilla, isot ketjut kyllä pärjää kun myyvät määrällisesti paljon enemmän.
- Anonyymi
Kyllä vain. Pedigreen 15 kilon kuivamuona maksoi kesällä 2023 ~20 euroa, nyt syyskuussa sama 35 euroa. Melkoinen indeksikorotus tuo 75%. Ahneella on P..kanen loppu!
Terveisin hopparin omistaja
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso245130Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait1614144Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani143537Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd
Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai673106- 892879
- 432703
Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa
Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl1522677Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist282483- 201725
"Sanna Marinin kirja floppasi", kertoo eräs median otsikko
"Miljardien tappio - Sanna Marin vaikenee", kertoo toinen otsikko. Marin ei siis siinä kirjassaan kerro sanallakaan For1221671