Lyhyesti, huomisesta 22.5.05 alkaen rupean elämässäni pyörittämään hieman eri kuvioita. Alkoholi ei ole enään osa sitä. Tuntuu, että nyt onnistun.
No niin
Raittiusmies
4308
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mutta huomista ei ikinä ole. On vaan nyt.
Hienoa jos olet päätöksen tehnyt. Ainakin itse olen nyt pysynyt jo jonkin aikaa AA:n avulla raittiina, ja sitä suosittelen lämpimästi sinullekin.
Itselläni alkoi alkoholi pyörittämään liikaa viikonloppujani ja joskus maistui viikollakin, joten päätin hankkiutua eroon mokomasta litkusta. Yhdeksän kuukautta on kulunut raittiina ja kuusi kiloa myös hävinnyt jonnekin, kaikin puolin hyvä olo, joten hyvin menee tällä hetkellä. Suosittelen!
Tänään se rupeama alkoi, eilen oli viimeinen rokuli päivä. Itselleni alkoholi oli aine, joka sekoitti vahvasti pään, tiedätte mitä tarkoitan... Väkivaltaa, valehtelua jne.