Sanokaa mulle joku aihe!!! Haluttaa kauheesti kirjoittaa, mut ei ole enään mitään ideoita!!
Tänne saa laittaa ideoita ja otan sitten niistä jonkun.. :)
SANOKAA JOKU AIHE!!
8
946
Vastaukset 8
- aihe
Kirjoita ihmisten perversioista
- Kuutamo
Haluaisin ideoita Harry Potter ficceihin... x]
- meni
Kuutamo kirjoitti:
Haluaisin ideoita Harry Potter ficceihin... x]
sitten poskelleen. eipä sitten mitään...
- Kannattaa lukea!
Muutamia tarinaideoita:
a) Nuori tietokonehakkeri (tyttö tai poika)
murtautuu ison pankin/yrityksen järjestelmään.
- siirtelee rahoja / jää kiini / haluaako
yritys asian julki? Mukaan sopivasti
ihmissuhteita.
b) Idols / elokuvatähti kilpailun taustakähmintää.
- näkökulma voi olla kenen vain mukana olijan,
peli on tuskin rehellistä, ihmisiä käytetään
hyväksi monella tavalla
c) nuori eläin- / luononsuojelija liittyy
järjestöön mutta huomaa että kyse onkin
monesta muusta asiasta kuin suojelusta
- ihmissuhteiden valtapeli, pr-voitot ym
d) henkilö hukkaa kännykän ja sillä soitetaan
pila / häirikkösoittoja numeroihin joita
puhelimen muistista löytyy, moni uskoo ja
puhelimen hukannut joutuu vaikeuksiin
e) henkilö näkee unen jossa pelastaa
vastakkaista sukupuolta olevan henkilön
onnettomuudesta ja he rakastuvat ja elävät
onnellisina loppuelämän, henkilö uskoo uneen
ja alkaa etsiä pelastettavaa henkilöa
laiminlyöden muun elämän - innokas lukija
Kirjota vähän vastaavanlainen kun toi Gred ja Feorge-ficci, mutta tee se Harryn nuoruudesta pari vuotta ennen Tylypahkaan menoa...
- Kuutamo
Tässä oli joitain.. Mutten aijo ehkä kirjoittaa... Ehkä kirjoitan ehkä en.. :) Sen näkee sitten.. :)
- Tyttö vaan
Kuutamo kirjoitti:
Tässä oli joitain.. Mutten aijo ehkä kirjoittaa... Ehkä kirjoitan ehkä en.. :) Sen näkee sitten.. :)
Ei vaan kirjoita mitä siellä oikeasti tapahtui. Sen jälkeen kun kamerat eivät enää surisseet.
- Pienentävä kiikari
Kuutamo kirjoitti:
Tässä oli joitain.. Mutten aijo ehkä kirjoittaa... Ehkä kirjoitan ehkä en.. :) Sen näkee sitten.. :)
Olipa kerran tyttö joka oli ihan kuutamolla! Hän odotti synkkää ja myrskyisää yötä että voisi alkaa kirjoittaa. Aihekkin oli häneltä hukkunut internettiin.
Eräänä iltana taivas pimeni lupaavasti ja tuuli ulisi savupiipusta joka oli katolla. Tyttö odotti sopivaa hetkeä mutta päivän leikit oli väsyttänyt hänet ja hän nukahti tietokoneensa ääreen ennen kuin myrsky ennätti alkaa. Arvaa harmittiko aamulla?
Parin päivän päästä sääennustus antoi taas paljoa lupaavan myrskyvaroituksen. Nyt tuulisi sekä maalla että merellä sekä järvillä että puutarhoissa sekä metsissä. Tyttö päätti pelata varman päälle että korttia ja laittoi kellon sekä teeveden päälle herättämään klo 3:30.
Kuinka ollakkaan kun kello soi ja tyttö heräsi oli myrsky katkaissut sähkölinjat ja sähköt eikä tietokone toiminut. Ei onnistunut nytkään. Arvaa harmittiko jälleen?
Kyseessä oli opettavainen tarina siitä kuinka tietokoneisiin ei voi luottaa eikä sähköönkään. Sen pituinen se (no on se vähän pitempi:))!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomi meni ihan itse sössimään peruskoulunsa
Nyt syytellään maahanmuuttoa, vaikka ihan itse lopetettiin vaatimaan oppilailta koulunkäynnin tarkoitus eli opiskelu ja2531063Tuli paha mieli miten kaikki meni meillä
Harmittaa myönnän sen, kun molemmilla oli selvästi toiveita ennen kuin sukset meni ristiin. Olen jäässä. 😔49880Miksi vanhusraiskaajaa ei ole palautettu?
Ukkola kysyy Rantaselta, vaikka perussuomalaiset ovat olleet hallituksessa kolme ja puolivuotta. Rantasen vastaus on "223832- 98831
- 69706
- 58664
- 100604
- 64566
Anni Ihamäki ja Ilkka-rakas vetivät tiukan rajan TTK:ssa: "Kyllä spekuloitiin"
Anni Ihamäki on naimissa Ilkka Ihamäen kanssa. Aviopuoliso tunnetaan myös nimellä Hovimuusikko Ilkka. Heillä on kaksi yh2531Rekkawelinehkä
Vitunvelin ehkä...miten rekka auto voi jatkaa pysähtymättä vaikka tappaa mopoilijan,tänään tapahtunut pmäelle vievällä 237509