Keskusta loppu

Liikkeet vähittäin loppuu. Rautaietiet on kymmenien kilometrein kaukana. Ihmiset asuu harvaan mutta ne muuttaa taajaan. Meneekö ne kaupunkeihin? Asunnot happanee käsiin. Hinnat alas vai ylös?
3115
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Keskustan loppu vääjäämäti lähenee åbout vuodessa kahdessa tulee haalituksen toimet vaikutus esiin. Hajaa asutus vastaan kaupungit jako kovenee.Edit

Äänestä
  • 🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒🍒

    💋 ­­N­­y­­m­­­f­­o­m­a­­a­­n­i -> https://ye.pe/finngirl21#178284802

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Vihoviimeinen temppu olisi ostaa asunto kuolevasta kylästä. Vuokralle korkeintaan, niin pääsee äkkiä pois ja voi sijoittaa nekin rahat johonkin, joka kasvaa oikeasti korkoa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Liikkeet vähittäin loppuu. Rautaietiet on kymmenien kilometrein kaukana. Ihmiset asuu harvaan mutta ne muuttaa taajaan. Meneekö ne kaupunkeihin? Asunnot happanee käsiin. Hinnat alas vai ylös?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu