Kävelyä pitkiä kaupunkia, hmmmmm.
Onko ollut pitkässä kaupungissa kävelyllä.
Australian pääkaupunkikin on saanut uuden nimen Camberra.
On kyseessä yksi sana tai lyhyt lause, niin ei vaan onnistu Aitolehdeltä, joka opiskelee kandiksi englanniksi.
Kokakuu ja söö, söö 😂
Onko ollut pitkässä kaupungissa kävelyllä.
Australian pääkaupunkikin on saanut uuden nimen Camberra.
On kyseessä yksi sana tai lyhyt lause, niin ei vaan onnistu Aitolehdeltä, joka opiskelee kandiksi englanniksi.
Kokakuu ja söö, söö 😂
Vastaukset 36
Vanhimmat
Martina Martina missä on se Martina
Martina Martina missä on se Martina
Jo näkyy kävely ei voi olla kukaan muu
Kävelyllä siellä se Martina on
Kävelyllä siellä se Mmartina on
Kävelyllä siellä se Martina on
Ausseissa ei voi olla kukaan muu
kävelyllä siellä se Matina on
Martin jalka.Martina kädet.Martina huulet.Martina hiukset.Martina otsa .Martina takapuoli.Martina rinnat.Martina olet öin aamuin illoin ja joka minuutti aina mielessäni.
Hevoset ja lehmät laitumella kans viskoo takapuolta ja jalkojaan, kun pääsevät kesä laitumille nauttii auringosta 🤗.
Symppis seksikäs vahva persoona on aikuinen kaunis nainen Martina Aitolehti 🌹.Sen huomaa kyllä täälläkin ja häntä muistetaan kokoajan uusilla aloituksilla .
Martina kävelyllä siellä. Ei voi olla totta ei hän ,ehkä näit vain sittenkin hänet päivä unilla.
Martinaa seurataan kuin olisi hyvin tärkeä henkilö ja vaikutusvaltainen virkaa tekevä henkilö. On aivan käsittämätöntä miten jotkut jaksaa ja tuhlaavat aikaansa ,jonkun henkilön melkein joka askeleen ja hänen tekemiset hyvin tarkkaan.
Ei päiväunilla vaan kävelyllä. Etkö osaa lukea
Matina Ausseissa 😆.
Kohtahan se jo joutuu tuleen sieltä "miljonäärin" luota koti-Suomeen koiraa kusettamaan.
No ei se ainakaan vie mielenkiintoa pois henkilöstä, on vain hyvä asia kun hänet pidetään näin hyvin palstoilla ja sehän vain tuo lisää mielenkiintoa yhteistyökumppaneiden kanssa 👍.Joten töitä tulee tällä naisella riittämään .
Koska on Suomen kansan virallinen narri. Kansa tarvii huvitusta.
Onhan sillä Martinalla voimaa ihan helvetisti, siihen se sitten jääkin, kun äly ei päätä pakota.
Typerykset huutavat kilpaa "Älä ruoki trollia!" ja itse suuna päänä jatkavat aamusta iltaan aloituksia Martinasta. Nyt ovat todella "nokkelia" olevinaan kirjoittamalla puutaheinää kenkurunpaskaa otsikosta riippumatta. Voi, voi! 🥴🤕🦘💩 Köyhää on!
Voi voi voi sentään mutta kun Martina 👌.
Martinan vaivaisen luu 🤗.
AUTS....
No mikäs se Australian pääkaupunki alottajan mielestä on?
CANBERRA
Martina ei kykene kirjoittamaan edes yhtä lausetta ilman virhettä.
Entä sitten, miten se sinun elämään vaikuttaa.
Onhan se säälittävää Martinalle !
Australian pääkaupunki on Canberra. Ei Camberra.
Oli se oikeinkin kirjoitettuna instassa.
Sepä hyvä, että oli oikeinkin kirjoitettu.
Ja väärin kirjoitettu. Keskimäärin hyvin.
Kyllä täälläkin näkee paljon kirjoitusvirheitä.😆
Ei varmasti ollut !
Martina oli kirjoittanut Camberra !
Kun kertoi puolimaratonista niin siinä lukee Camberra mutta kyllä myöhemmin toisessa postauksessa lukee Canberra. Kai sitä nyt ihmisillä silmät on päässä ettei kannattaisi valheita suoltaa. Eikö sinulla ole kun et tuota näe? Mitä todennäköisemmin se lausutaan camperra.
Monet somettajat käyttää aivan tehostekeinona tuollaista että kirjoitetaan kuten lausutaan, esim. "A´m bäk" tai vastaavia. Itseasiassa aika useinkin käyttävät.
Luepa uudestaan niin oli oikein kirjoitettu isoilla kirjaimilla
Wau joku sana oikeinkin kirjoitettu 🤭
Alottajalla taitaa olla lukihärö👍
Siis tarkoitat, että Martinalla on paha lukihäiriö !
Aloittajalla on häiriö omassa päässään!!
Mutta kun Martina, Martinan kädet, Martinan jalat, Martinan miehet....
Mutta kun Martina...
On muuten hieno ilma ulkona, taidankin lähteä iltalenkille...
Joo, tosi hyvä idea. Kandee mennä kävelylle kokeileen vieläkö meri on jäässä siellä hienostokaupunginosassa. 🤭
Eikä haittaa vaikka jää pettääkin.... 😆
Olisi upeaa nähdä kun Martina kävelisi tiukassa vartalossaan pitkin katuja hopeasaappaat jalassa. Ai että!
Tuohon tarvitaan jo hyvää mielikuvitusta🤭
Sitä kyllä riittää täällä palstalla kommentoivilla.