Jotenkin naiivisti olin ajatellut

Että tunteet menisivät kriteereiden edelle, mutta ei se taida tosielämässä niin mennäkään.
2099
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Otit jonkun troIIin kommentin asiaksesi. Sehän oli tyhmä kommentti, luin just.

Äänestä
  • Ei välttämättä ollut trollin kommentti, vaikka ei olisi mun kaivatun kommenttikaan ollut. Eipä sillä silleen väliä.

    Äänestä

Siinä oli monta muutakin asiaa kuin vain kriteerit. Jos niistä asioista ei vaan pidä tai hyväksy niin ei silloin voi ajatella yhteistä elämää. Siis yhteistä.

Äänestä
  • Mistä asioista et pidä?

    Äänestä

Hies/hais osio pitäs olla kyllä.

Äänestä

Tuo riippuu ihmisestä ja myös niistä kriteereistä. Jotkin menevät tunteiden edelle ja joitdenkin todella olisi syytä mennäkin.

Äänestä
  • Tottakai tunteiden edelle pitääkin mennä myös järkeäkin. Monesti se tahtoo siinä alkuhuumassa unohtua. Aikahan sen näyttää, kun tutustuu toiseen kunnolla, onko ne kriteerit samankaltaiset molemmilla. Joistakin näkee jo päällepäin, ettei ne kriteerit täyty ja joidenkin kanssa joutuu hiomaan niitä särmiä, jotka ovat esteenä muuten niin hienolle suhteelle.

    Äänestä

Ole nätisti älä valehtele/keksi asioita se kantaa ystävyydenkin ystävyys katkeaa kun pelleksi rupeaa

Äänestä
  • En oo mielestäni pelle, jonkun mielestä varmaankin kuten kaikki.

    Äänestä

  • Sanohan yksikin asia, mitä oon valehdellu tai keksiny. Sano :) et löydä ensimmäistäkään, sillä oikeesti tää tässä puhuu täysin totta. Ei mulla täällä oo ystäviä, joiden kanssa mikään selkä katkeais. Ja ne ystävät, jotka mulla on irl, tuntevat minut kyllä niin hyvin, että tietävät mun seisovan sanojeni takana ja ettei mulla oo tapana puhua lööperiä. Pellet löytyy muualta kuin täältä. :)

    Äänestä

Kriteerithän on oltava ensin kunnossa ennen tunteiden syntymistä ei toisinpäin

Äänestä
  • Noin juuri, mistä niitä tunteita muuten syntyisi.

    Äänestä

  • Nimenomaan. Siksi nettideittailussa kannattaa aina olla tarkkana, kun ei se totuus aina ole kovin kummoista ja usein jopa vastenmielistä

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Nimenomaan. Siksi nettideittailussa kannattaa aina olla tarkkana, kun ei se totuus aina ole kovin kummoista ja usein jopa vastenmielistä

    Livenä voi sattua samaa. Toiset on hyviä näyttelijöitä.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Livenä voi sattua samaa. Toiset on hyviä näyttelijöitä.

    Ja jotkut eivät muuta osaakaan kuin näytellä 😁 koko elämänsä. Ja mennä toisten tahdissa ja tahdossa, ei siinä omassa.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Livenä voi sattua samaa. Toiset on hyviä näyttelijöitä.

    Voi mutta ei onneksi kokemusta siitä

    Äänestä

  • Just näin! Tottakai kriteerit pitää olla eka kondiksessa kaikki muu on harhaa

    Äänestä

  • Anonyymi00017 kirjoitti:

    Just näin! Tottakai kriteerit pitää olla eka kondiksessa kaikki muu on harhaa

    Harhaa tosiaan, ei mitään muuta.

    Äänestä

Kriteerit tekevät miehen onnelliseksi.

Äänestä
  • Harhat naisen. Tuli huomattua.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Että tunteet menisivät kriteereiden edelle, mutta ei se taida tosielämässä niin mennäkään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu