Abbot varmasti valmistautuu poistamaan FreeLibre 2 laitteet ja anturit markkinoilta sillä uusi Libre 3 on tulossa markkinoille, jolloin hinta saadaan pidettyä sikamaisena
Kun avaa FreeLibre käytetyn anturin sieltä löytää kiinalaista elektroniikkaa arvoltaan 25...30 €snt.
Suojateipeilläkin veloitetaan 0,7 €/kpl
Suomesta ostettu anturi maksaa alkaen 64€+ lähetys
Ali baba myy 8-10 dollaria / kpl 100 kpl erissä
Eivätkö pahoinvointialueet voi ostaa muualta kuin Abbotilta?
Väitän että laaja jatkuvan mittauksen käyttö alentaa terveydenhoitokuluja radikaalisti. Loppulasku on konnaisuutena taatusti halvempi yhteiskunnalle.
Kuinka kauan FreeLibre 2 patentti on voimassa?
5
473
Vastaukset
Patentti kestää 25 v eikä patenttihakemus sisällä kaikkia tietoja. Harmaatuontikin on mahdotonta kun Abbot puuttuu siihen nopeasti.
Esimerkiksi Ozempic maksaa jenkeissä 850 USD ja meillä 115 €. Hintaeroja on siis maksunyvyn mukaan.- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#178300378
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞 - Anonyymi
Patentti on voimassa max. 20 vuotta. Jos patentti ei sisällä kaikkea olennaista tietoa, niin sen antama suoja on heikko, koska kilpailijat voivat patentoida ne puuttuvat tiedot.
Anonyymi kirjoitti:
Patentti on voimassa max. 20 vuotta. Jos patentti ei sisällä kaikkea olennaista tietoa, niin sen antama suoja on heikko, koska kilpailijat voivat patentoida ne puuttuvat tiedot.
Käytössä olevaa teknologiaa ei voi patentoida.
Ei libressä ole mitään ihmeellistä, teknologia on tiedossa ja muitakin sensoreita on jo markkinoilla ja varmasti tulee uusiakin.
Noita on vaan hankala saada toimimaan kun perustuvat entsyymeihin. Täytyy googlata kyllä lisää noiden toiminnasta.hvp27 kirjoitti:
Käytössä olevaa teknologiaa ei voi patentoida.
Ei libressä ole mitään ihmeellistä, teknologia on tiedossa ja muitakin sensoreita on jo markkinoilla ja varmasti tulee uusiakin.
Noita on vaan hankala saada toimimaan kun perustuvat entsyymeihin. Täytyy googlata kyllä lisää noiden toiminnasta.Tämä oli aika vslaiseva noiden CGM:ien toiminnasta: https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC8764584/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
PropsApp Koodi
Haluatko ansaita ja kilpailla fiksusti samalla kun seuraat urheilua? Props tekee sen mahdolliseksi. Sovelluksessa pääset23548Persut yrittävät epätoivon vimmalla
kiertää häirintä asian https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/5389f072-60d9-4ef8-aa7b-c11f0eda66cf jonka muut puolueet a1023429"Skandaali muhii SDP:ssä" - "pelon ilmapiiri vallitsee"
Puolueen johto on vähintään vastuussa ilmapiiristä, jossa häirinnän uhrit eivät ole saaneet ääntään kuuluviin. Vyyhdin963026Taas nuoren kuolema
Vasunmäentiellä paha onnettomuus. Nuori nainen menehtyi. Niiin sydäntä riipaisevaa 😭742749IL: "Kyykyttämistä, alistamista, painostamista, huutamista ja tiuskimista SDP:n
eduskuntaryhmässä." Häirintäkohu puolueen ympärillä paisuu. Iltalehden haastattelemien SDP-lähteiden mukaan eduskunta-612713Riikka runnoo: konkursseja eniten 30 vuoteen
Vuonna 2025 Suomessa haettiin konkurssiin yhteensä 3 906 yritystä. Konkurssiluku oli suurin sitten vuoden 1996.962521Ahdistelu ongelmaa vain vasemmistossa - ei oikeiston edustajissa
Mutta demarit ovat tunnetusti sivistymättömiä, ja vähemmän fiksuja.172202Tehomaksu rankaisisi normaalista sähkönkäytöstä
Energiaviraston valmistelema tehomaksumalli herättää aiheellista huolta erityisesti tavallisten kotitalouksien näkökulma71706Jari Sillanpää isossa leikkauksessa - Paljastaa, mitä uralle tapahtuu!
Palaako Siltsu keikoille? Artisti, ex-tangokuningas Jari Sillanpää on ollut lonkkaleikkauksessa ja kotiinpaluu on edessä261484- 1021380