Abbot varmasti valmistautuu poistamaan FreeLibre 2 laitteet ja anturit markkinoilta sillä uusi Libre 3 on tulossa markkinoille, jolloin hinta saadaan pidettyä sikamaisena
Kun avaa FreeLibre käytetyn anturin sieltä löytää kiinalaista elektroniikkaa arvoltaan 25...30 €snt.
Suojateipeilläkin veloitetaan 0,7 €/kpl
Suomesta ostettu anturi maksaa alkaen 64€+ lähetys
Ali baba myy 8-10 dollaria / kpl 100 kpl erissä
Eivätkö pahoinvointialueet voi ostaa muualta kuin Abbotilta?
Väitän että laaja jatkuvan mittauksen käyttö alentaa terveydenhoitokuluja radikaalisti. Loppulasku on konnaisuutena taatusti halvempi yhteiskunnalle.
Kuinka kauan FreeLibre 2 patentti on voimassa?
5
434
Vastaukset
Patentti kestää 25 v eikä patenttihakemus sisällä kaikkia tietoja. Harmaatuontikin on mahdotonta kun Abbot puuttuu siihen nopeasti.
Esimerkiksi Ozempic maksaa jenkeissä 850 USD ja meillä 115 €. Hintaeroja on siis maksunyvyn mukaan.- Anonyymi
🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑
💋 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#178300378
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞 - Anonyymi
Patentti on voimassa max. 20 vuotta. Jos patentti ei sisällä kaikkea olennaista tietoa, niin sen antama suoja on heikko, koska kilpailijat voivat patentoida ne puuttuvat tiedot.
Anonyymi kirjoitti:
Patentti on voimassa max. 20 vuotta. Jos patentti ei sisällä kaikkea olennaista tietoa, niin sen antama suoja on heikko, koska kilpailijat voivat patentoida ne puuttuvat tiedot.
Käytössä olevaa teknologiaa ei voi patentoida.
Ei libressä ole mitään ihmeellistä, teknologia on tiedossa ja muitakin sensoreita on jo markkinoilla ja varmasti tulee uusiakin.
Noita on vaan hankala saada toimimaan kun perustuvat entsyymeihin. Täytyy googlata kyllä lisää noiden toiminnasta.hvp27 kirjoitti:
Käytössä olevaa teknologiaa ei voi patentoida.
Ei libressä ole mitään ihmeellistä, teknologia on tiedossa ja muitakin sensoreita on jo markkinoilla ja varmasti tulee uusiakin.
Noita on vaan hankala saada toimimaan kun perustuvat entsyymeihin. Täytyy googlata kyllä lisää noiden toiminnasta.Tämä oli aika vslaiseva noiden CGM:ien toiminnasta: https://pmc.ncbi.nlm.nih.gov/articles/PMC8764584/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2679586IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3106777Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?741685Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61411Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.941267- 1091151
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut751059Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin40862MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk313748Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23746