Auttakee hyvät immeiset ja kertokaa miten sellaisen tarrapalan saa nätisti pois seinästä?
Olen joskus tyhmänä laittanut jonkun pienen taulun seinälle sellaisella kiinni ja nyt en meinaa saada sitä tarraa millään pois. Onko siihen mitään vippas konsteja?
Millä tarra pois seinästä??
13
27480
Vastaukset
- seinä
on?
- Peppi
on maalattu ilmeisesti tapetin päälle valkoisella maalilla. Sellasta röpelöpintaista sen on. Suurimman osan tarrasta saa kyllä hinkkaamalla pois mutta siihen jää se tahmea osa. Miten ihmeessä sen saa pois?
- Vaiko muuta?
Peppi kirjoitti:
on maalattu ilmeisesti tapetin päälle valkoisella maalilla. Sellasta röpelöpintaista sen on. Suurimman osan tarrasta saa kyllä hinkkaamalla pois mutta siihen jää se tahmea osa. Miten ihmeessä sen saa pois?
Sinitarra lähtee sinitarralla painelemalla, mutta jos on ollut kauan seinässä, jättää ikävän rasvatahran.
- liima_liisa
Gr-1000 1000.jpg http://www.nosotuote.fi/24
Liiman ja purukumin poistoliuotin.
Erikoisliuotinaine liiman, purukumin, potkujälkien yms. poistoon. Tuote soveltuu kaikille vettä kestäville koville pinnoille. Pehmittää purukumin ja liiman, jolloin ne on helppo irrottaa puhdistettavalta pinnalta. Ei vahingoita kumi- eikä kangaspintoja
- putsasin
Meillä putsattiin Sinitarrat seinistä asetoonilla ja veitsellä raaputtaen.
Samalla tehtiin kestopäätös, ettei sinitarraa enään taloon tuoda. - keino
Pyyhi tarrakohtaa puhtaalla tavallisella pyyhekumilla! Lähtee takuulla!
- ihan
warmasti lähtee lakkabensiinillä.
- minäolenrobotti
Toimiii!!
- Anonyymi
Aralle pinnalle voi ollakin hyvä, kovilta pinnoilta irrottaa rasva hyvin ja usein lähtee liimat ihan vaan tarralla itsellään painelemalla.
- kynsilakanpoistoainetta!
Eli, kokoile kynsilakanpoistoainetta. Sillä mulla lähti edellisen asukkaan jättämät tarratahrat.
- Anonyymi
Lähtee kynsilakan poistoaineella etenkin jos on kosteudenkestävällä tai lastenhuonemaalilla maalattu kiviseinä. Kipsilevyn ja hennon maalin kassa pitäää olla varovainen, ettei lutraannu maali mukana.
- kokenut mummo
Taltta ja vasara, ei mikään noista.
- alchemistelixir
Suolahappo
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342734Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2662335Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221423- 1151092
- 971050
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041023Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13942Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La57841Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.281794Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50781