Hilla Group irtisanoo ja jakaa osinkoja

Nyt on reilun pelin henkeä. Jostain ne rahat osinkoihin pitää kaivaa, niin irtisanotaan väkeä ja käytetään ne rahat osinkoihin.
4259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kokoomus ja persu yrittäjät tekevät juurikin näin,onko jotain yllättävää ja uutta?

Äänestä
  • 😍😋😍😋😍😋😍😋😍

    😍 ­­N­y­­­m­­­f­­­o­m­­a­­a­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17830591E

    🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Äänestä

Se ihan yrityksen omistajan asia, miten osinkoja jaetaan ja miten työllistetään. Ei yritykset mitään sosiaaliturvalaitoksia ole ja välillä on hyvä siivota tuottamattomat yksilöt pois, jotta yrityksen tulevaisuus ja osinkovirta olisi turvattu

Äänestä
  • Näin on, yrityksen tehtävä on tuottaa voittoa osakkeenomistajille, mitään muuta vastuuta sillä ei periaatteessa ole, kunhan hoitaa esim. vero ja ympäristöasiat lain mukaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nyt on reilun pelin henkeä. Jostain ne rahat osinkoihin pitää kaivaa, niin irtisanotaan väkeä ja käytetään ne rahat osinkoihin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu