Suomisaari on Brittein saari. Siellä puhutaan suomenkieltä. Walesin kieltä, skotlannin kieltä englannin kieltä, ei siellä osattu. Eikä myöskään yhdistelmä kieltä näistä kolmesta, eli iirin kieltä, jota irlannin saarella, siinä suomen saaren länsipuolen saarella puhuttiin. Matkailijat yrittivät opettaa näitä neljää kieltä heille, tuloksetta.
Poliisi on suomensaaren poliisi. Suomenkielinen.
EUROSAARI on oikea, täysin oikea, nimitys tälle eurosaarelle jossa on maakuntia suomenkielellä, kuten varsinaissuomi, satakunta pohjanmaa, pohjoispohjanmaa, päijäthäme, kantahäme, pirkanmaa, karjala, pohjoiskarjala, savo Eurosaarella on useita suomen kielen maakuntia, tässä vain muutama.
Eurosaarella puhutaan pelin perus-sääntöjen mukaan vain eurokieltä.
Eurokielen oppikirjan voitte ostaa kirjakaupasta. Eurosaari kirja samoin. Eurosaaren karttakirja myöskin. Mitä vain mieleenne juolahtaa kirjan nimistä, niitä on saatavana.
Eurosaaren sääntöjen (laki) mukaisesti rauhan ja järjestyksen ylläpito kuuluu kansalaisille. Kansalaiset voivat surutta ja murheetta panna ulkomaalaisen (isiilop) mielisairaalaan. Matkailua kun eurosaareen ulkomailta ei sallita. Eikä mistään muualtakaan.
Eurosaarella on vain euro kansalaisia, naiset yhtä ulkonäköä, samoin miehet yhtä ulkonäköä. Kaksi ulkonäköä, kaksi rakennetta.
Aikaikkuna sulkeutuu. Täytyy lopettaa.
EUROSAARI.
4
395
Vastaukset
- Anonyymi
Kouvolassa, kouvolan kaupungissa, on kouvolan vankimielisairaala. Sinne viedään kaikki luvattomat MAahanMUuttajat. Mamut voi myös ilmoittaa pride järjestelmään.
PRIDE JÄRJESTELMÄN puhelin-numeron saa puhelin-numero neuvonnasta. 0100100, 020202 että 16123. Puhelin-numero neuvonnat ovat maksullisia palveluita. Todella kalliita. 15 minuutin puhelu maksaa 80€ euroa. Haut maksavat, eli numerot, joita kysytään.
Suomen alue voipi olla Fennolandia. Jossa puhutaan fennokieltä. Ja noudatetaan fennolakia ja fennosääntöjä. - Anonyymi
Braid tai Praid voipi olla tämän järjestelmän nimi joka huolehtii pois nämä luvattomat maahan muuttajat. Kuten Petteri Sario punaperse paviaanin. Myös hänen puolisonsa, naisensa, Jyri Sario punaperse paviaani naaraan.
- Anonyymi
Valkealassa on vankimielisairaala.
Valkeala on kouvolan kaupungin lähikunta.
Valkealan vankimielisairaalassa on oikein helikopterikenttä. Mistä tahansa eurosaarta saadaan nopeasti haettua vaaralliset vankimielisairaat.
Siellä on satelliittiseuranta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas2221510- 961306
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle191238Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan61177Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?9968Minä täällä vaan
Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛86930Jos haluat jatkaa tutustumista
Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.66905- 32880
T, miten mun pitäis toimia
Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest43861Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii58822