Suomisaari on Brittein saari. Siellä puhutaan suomenkieltä. Walesin kieltä, skotlannin kieltä englannin kieltä, ei siellä osattu. Eikä myöskään yhdistelmä kieltä näistä kolmesta, eli iirin kieltä, jota irlannin saarella, siinä suomen saaren länsipuolen saarella puhuttiin. Matkailijat yrittivät opettaa näitä neljää kieltä heille, tuloksetta.
Poliisi on suomensaaren poliisi. Suomenkielinen.
EUROSAARI on oikea, täysin oikea, nimitys tälle eurosaarelle jossa on maakuntia suomenkielellä, kuten varsinaissuomi, satakunta pohjanmaa, pohjoispohjanmaa, päijäthäme, kantahäme, pirkanmaa, karjala, pohjoiskarjala, savo Eurosaarella on useita suomen kielen maakuntia, tässä vain muutama.
Eurosaarella puhutaan pelin perus-sääntöjen mukaan vain eurokieltä.
Eurokielen oppikirjan voitte ostaa kirjakaupasta. Eurosaari kirja samoin. Eurosaaren karttakirja myöskin. Mitä vain mieleenne juolahtaa kirjan nimistä, niitä on saatavana.
Eurosaaren sääntöjen (laki) mukaisesti rauhan ja järjestyksen ylläpito kuuluu kansalaisille. Kansalaiset voivat surutta ja murheetta panna ulkomaalaisen (isiilop) mielisairaalaan. Matkailua kun eurosaareen ulkomailta ei sallita. Eikä mistään muualtakaan.
Eurosaarella on vain euro kansalaisia, naiset yhtä ulkonäköä, samoin miehet yhtä ulkonäköä. Kaksi ulkonäköä, kaksi rakennetta.
Aikaikkuna sulkeutuu. Täytyy lopettaa.
EUROSAARI.
4
412
Vastaukset
- Anonyymi
Kouvolassa, kouvolan kaupungissa, on kouvolan vankimielisairaala. Sinne viedään kaikki luvattomat MAahanMUuttajat. Mamut voi myös ilmoittaa pride järjestelmään.
PRIDE JÄRJESTELMÄN puhelin-numeron saa puhelin-numero neuvonnasta. 0100100, 020202 että 16123. Puhelin-numero neuvonnat ovat maksullisia palveluita. Todella kalliita. 15 minuutin puhelu maksaa 80€ euroa. Haut maksavat, eli numerot, joita kysytään.
Suomen alue voipi olla Fennolandia. Jossa puhutaan fennokieltä. Ja noudatetaan fennolakia ja fennosääntöjä. - Anonyymi
Braid tai Praid voipi olla tämän järjestelmän nimi joka huolehtii pois nämä luvattomat maahan muuttajat. Kuten Petteri Sario punaperse paviaanin. Myös hänen puolisonsa, naisensa, Jyri Sario punaperse paviaani naaraan.
- Anonyymi
Valkealassa on vankimielisairaala.
Valkeala on kouvolan kaupungin lähikunta.
Valkealan vankimielisairaalassa on oikein helikopterikenttä. Mistä tahansa eurosaarta saadaan nopeasti haettua vaaralliset vankimielisairaat.
Siellä on satelliittiseuranta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622512Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant899737Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.507677Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va936459SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1906186Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m625767Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,535259Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot505175HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1204832Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1074519