Tuletko mies syömään kanssani Nokialle, vanhojen muistojen paikkaan? Otan mielelläni kutsun vastaan.
Naiselta miehelle
Syömään kutsu
3
261
Vastaukset 3
- Anonyymi
Kiva viesti!!!!!!!!!!!!! Ja mukavasti nainen osallistuu kutsun vastaan ottajaksi. Vanhojen muistojen paikan täytyy olla hyvin ainutlaatuinen ja rakkaita muistoja täynnä. Jollakin tasolla voisi ajatella tälläisen liikeidean olevan kysytty ja toivottu. Useilla ihmisillä on ne "hetken muistot" jotka eivät unohdu koskaan, hetkestä on seurannut tunteisiin herkkiä ja hellyydentäyteisiä muistoja. Se tunne, kun toinen ihminen on vielä hieman vieras, mutta mutta tahto koskettaa ja seurustella on voimakas, sellaisen idyllin luominen olisi hauskaa ja antoisaa yrittäjälle. Se olisi toki kallista ja aikaavievää puuhaa, mutta kysyntää varmasti olisi. Ei tilojen täytyisi olla täydellisiä, muistot pienistä yksityskohdista olisi tärkeämpi, siellä voisi viettää vuosijuhlat sekä syntymäpäivät. Hetki kahden, useiden vuosien kuluttua, vaikka parin tiet eivät suhteeseen olisi johtaneetkaan, olisi myös hauska jos välit olisivat edelleen lämpimät ja huumorintajuiset. Jokaisella ihmisellä on joku, jota mietteissään on sovitellut omaan elämään, sellaiseen on mukava törmätä vaikka muistojen talossa, vaikka vuosien kuluttua.
https://youtu.be/IaYcDmM-Kto- Anonyymi
Olisi ihanaa, jos hän kutsuisi. Elämä vain vie mukanaan ja varmaan myös hänetkin. Kohta olemme niin vanhoja, että istumme yksin keinutuolissa ja mietimme, että olisi tässä voinut käydä toisinkin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1661421
- 1151068
Tämä meidän välinen tilanne
Se on tosi raskas mulle. Ihminen, jota haluan eniten elämääni, ihanin olento, enkä koskaan pääse näkemään häntä. Sydämen37855Mitä Kärnässä tapahtui?
Sinnen meni ambulanssi, paloauto, poliisiauto ja poliisimoottoripyörä.13833Rakastamisesi tarkoitus
Mikä oli kaiken tarkoitus? En sitä tiedä, en ymmärrä. Olet mielessäni, alati. Olen miettinyt. Ei sillä taida olla merki54745En ole hetkeen sinulle kirjoittanut nainen
Vieläkin ajattelen sinua, jos voit uskoa. Tunteet minussa huutavat toivoa ja rakkautta, kun kylmä loogisuus taas pistää56741- 70718
Ei enää ulkoteltta ruokaa.
Se oli sitten viimmeinen kerta kun tuonne teltalle menen.Laatu heikkenee joka vuosi ja annokset pienenee.Ei enää kiitos,33674- 70671
Hoikkana olet pysynyt, ja nättinä
Iloa silmille vähän liikaakin. Ei uskalla aina edes katsoa. Tulee liikaa kaipausta. Yhdelle ihanalle25669