JBL in ear True Wireless.

Anonyymi-ap

On kuulemma taivallisen hyvät melkein paremmat kun isot JBL kuulokkeet vaikka elementit on pienemmät kun sanka kuulokkeet niin se toimi hyvin kun ne on tiivit ja pieni ilman tilavuus korvan ja kuulokkeen välissä niin se kompensoi sen pienemmän elementtin mitä on pienempi kun sanka kuulokkeeissa.

Niin tietenkin sanka kuulokkeeissa on isompi elementti mutta sinä on enemään ilma tilavutta kuulokkeen ja korvan välissä ja sitten rakenne ei ole yhtä tivis kun in ear kuulokkeeissa niin se teke sen että käytänössä sanka ja in ear kuulokkeeiden välillä ei ole niin suuri ero.

Toinen asia mitä vaikutta on se että valmistajalla eli JBL on mahdollisuus muokata nissä ääni käyttäen EQ sillä tavalla että niissä on sama JBL signature ääni kun mitä on isoissa JBL sanka kuulokkeeissa ja sitten sovelluksessa on EQ asetus jos halua täyteläiset bassot mistä minä tykkän kun minun mielestä vakio asetus on turhan valea soundi eli kyllä vakio asetuksessa on on myös paljon bassoa mutta basso asetuksella diskantit ja keski äänet ei huuda niin korvin ja bassoa on jonkun verran enemän.

Että ääni on aika paljon sama kun isoissa JBL kuulokkeeissa mutta JBL in ear kuulokkeeista lähtee kyllä paljon enemään äänen voimakutta kun isoista JBL sanka kuulokkeeista mutta tämä johtu sittä että valmistaja JBL rajoitta isoissa sanka kuulokkeeissa äänen voimakkus että ei tule kuulo vauroitta.

Ja valmistaja luupa että akku kestä yhtä kauan kun isoissa JBL sanka kuulokkeeissa. Nyt oli nämä Prismassa minus 15% tänän ja huomenna eli ne maksoi 58,85€ kun normali hinta on 69€ ja kun minä olen tällaiset kauan miettinyt niin menin ostaman tällaiset kun ne oli minus 15% eli käytin tilaisuus hyväksi.

Nyt minun pitä olla tarkkana että minä en tee sama virhettä kun aiemmin eli ajatele että mihin minä uuseampi kuulokkeet tarvitsen ja sitten minä myyn ne kun kaverilla oli kans isot JBL kuulokkeet mutta silti hän osti JBL in ear True Wireless kuulokkeet kun minulla oli aiemmin Jabra in ear True Wireless mitkä oli hyvät mutta ne minä myyin kun ajatelin että mihin minä monta kuulokkeetta tarvitsen.

Mutta ne Jabra maksoi 99€ ja myöhemmin hinta nousi 149€ ja käytettyistä saai hyvin kun ne myyi mutta nämä on sen verran halvat eli maksoi 58,85€ että niistä ei saa niin hyvin kun ne myy niin varman minä kans ajatele että ei nittä hyödyttä myydä kun niistä saa niin vähän.

1

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑

      😋 ­­­N­y­­m­­f­­o­­­m­a­a­­­n­­­i -> https://ye.pe/finngirl21#178326246

      🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      246
      4482
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      123
      2929
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2692
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      78
      1669
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      109
      1532
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      51
      1251
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      85
      1174
    8. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      203
      1054
    9. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      1003
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      996
    Aihe