"#ITUTTAA TOMMOSET KUSIAISET"
Sampo Juntti Kaulaselle meni hermot
Anonyymi-ap
10169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Sampo on hieno mies. Hän on hyvä ystäväni ja erittäin ihana ihminen.
Ei pidä paikkaansa.
Älä jaksa valehdella...
Kyllä miestäkin kiusataan ja haukutaan eli ei ole pelkät incel-miehet haukkumassa ihmisiä. Ne, joilla on se misogynia -aate eli naisviha.
Identifioituuko tämä Kaulanen siis naiseksi, kun kirjoitat, että "misogyniasta" kyse? Onko She/Her? Ja mitä tekemistä kusiaisilla, eli pistinmuurahaisilla on asian kanssa? Ovatkos tehneet pesän sinne kyläkauppaan, vai mikä kauppiasta noin kiukuttaa..
Luetunymmärtäminen hoi! Tuossahan sanotaan että kyllä miehiäkin haukutaan, eli nämä naisia keskustelupalstoilla haukkuvat incel-miehet eivät välttämättä olekaan suuna päänä jokapuolella. Siis toivottavasti näin. Vaikka eihän mikään todista etteivätkö incel-miehet haukkuisi myös miehiä mutta eivät siinä porukassa mukana olleet ja siitä eronneet ainakaan sellaista tuoneet ilmi, kun kertoivat miten incel-miehet toimivat.
Nehän voivat syyttää vaikka miehen valitsemaa naista kaikesta tai muuten vain haukkua miehen kumppania ja tätä rataa.
Kannattaisi ottaa fiksumpi ja kauniimpi nainen niin ei wituttaisi niin paljon.
Kusiaiset ovat pesineet Sampon korvien väliin.
Kaveri ei käy ihan joka pytyllä...