Minä masennun...
Loma, eikä mitään tekemistä
Anonyymi-ap
111182
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Ajattele, miten paljon mahdollisuuksia ja aikaa oppia uutta.
Asennekysymys
Älä masennu. Usko Herraan Jeesukseen rakas ystävä.:)
Jeesus antaa tarkoituksen elämään.
Ilmestyykö hän konkreettisesti eteesi viisaamaan sormellaan?
Minä en itse usko, joten ei ole hänestä minulle apua.
Vanhainkotiin lukemaan vanhuksille
Mustasusi valittaa kaikesta ja eikä tee sen yksinäisyyden eteen mitään. Valitat vaan päivästä toiseen. Mitä helvettiä sä hyöyt että valitat samaa päivästä toiseen. Ei näytä auttavan sua yksinäisyydessä yhtään. Joo tiedetään miten paska olet ja miten paska elämä sulla on ja et kelpaa kellekkään.
Mustasusi niiden kavereitten kaa voi tehdä muutakin kuin ryypätä eli käydä vaikka kävelyllä, ulkona syömässä, kahvilla kahvilassa, elokuvissa esim.
Mustasusi voi helvetti. No ei ne 50 vuotiaat yksinäiset miehet ainakaan täällä palstalla ole. Itse olin vasta 30 vuotias kun sain ekan ystävän. Mutta sä et edes halua tehdä sen asian eteen mitään. Haluat kaiken valmiina ja tuodaan sulle eteen. Sä et halua nähdä vaivaa . Mä en tarkoita tinderiä vaan sivusotoja joilta voi etsiä niitä ystäviä. Voisitko edes harkita että etsisit ystäviä sen teini-ikäisen tytön sijaan.
Ajattele jos kuolisit viikon kuluttua, mitä tekisit? Yleensä mahdollisuutensa tajuaa vasta, kun tietää kohta menettävänsä ne.