Ei kelpaa Corolla jos on tottunut oikeaan autoon.

Tässä jälleen suoraa mielipidettä Toyotasta henkilöltä joka ajaa yleensä oikealla autolla.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009543425.html
6137
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

”Pitää ruveta ajamaan jollain Toyota Corollalla”
”Ei minulla mitään Toyotaa vastaan ole, mutta onhan se ajaminen vähän toisenlaista.”

Äänestä
  • Kun oikein viitsit miettiä tuota artikkelia ja sanomaa, niin siinä kerrotaan nätisti ja sovinnaisesti, että vituttaa kun joutuu ajamaan jollain Corollalla kuukauden päivät kun on tottunut mukavaan ja hyvään autoon. Joku toinen tyyppi olisi sanonut tuon saman asian paljon "rumemmin", mutta tämä julkisuudesta elävä kaveri ymmärtää ettei kannata ärsyttää liikaa.

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Kun oikein viitsit miettiä tuota artikkelia ja sanomaa, niin siinä kerrotaan nätisti ja sovinnaisesti, että vituttaa kun joutuu ajamaan jollain Corollalla kuukauden päivät kun on tottunut mukavaan ja hyvään autoon. Joku toinen tyyppi olisi sanonut tuon saman asian paljon "rumemmin", mutta tämä julkisuudesta elävä kaveri ymmärtää ettei kannata ärsyttää liikaa.

    Ei ollut ollenkaan ensimmäinen kerta kun toyotacorollaa käytetään kuvaamaan jotain vastaavaa. Toyota on automaailman hk-maksalaatikko-kylmänä.

    Äänestä

Tyhmentääkö automerkki ihmisen pään?
Vravaltuutettu,eikä kehoituksesta huolimatta siirtänyt kokoslasnsa nuualle.Sem sijaan slkoimoitiskellamssimaailmaneniten myytyäsutomerkkiä.En minäkäänalajulkisestimoittiasaksalaisia autoja silloin jos itse töpeksin liikenteessä ..

Äänestä
  • Jos ei ole ajellut autollaan, eikä nähnyt koko ilmoitusta?
    Kuitenkin hän osaa lukea ja kirjoittaa, toisin kuin sinä.

    Äänestä

  • "silloin jos itse töpeksin liikenteessä .."

    Et ole näköjään kovin älykäs. Et edes ymmärrä että ei voi töpeksiä liikenteessä silloin kun ei aja autolla. Jos parkkiin jätetty auto runnotaan niin silloin joku muu on töpeksinyt. Auton saa siirrettyä ehjänäkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Tässä jälleen suoraa mielipidettä Toyotasta henkilöltä joka ajaa yleensä oikealla autolla.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000009543425.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu