Keskustan suu meni eräänä yönä kiinni, sai tarpeekseen omista äänestäjistään 🤣
Sai tarpeekseen
Anonyymi-ap
1692
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Maski päähän persut. Yksinkertaista.
Henkisestisairas on tuo henkilö josta kirjoitit.Kun alkaa nauramaan niin ei osaa opettaa sitä.
😍😍😍😋😋😋😋😍😍😍
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17837391w
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞💋❤️💋❤️💋🔞
Niin kai sitten 🤣
Saarikolle kenkää ja äkkiä....
siellä tahkoaa jo osa jopa Saarikon kannattajista puukkoa sen lyömiseksi asianomaisen selkään heti tilaisuuden tullessa. Vaikka ko. tätillä ei ole edelleenkään mandaattia päättää kuka puolueen johdossa jatkaa ja meneekö kepu oppositioon vai hallitukseen. Ihan muut ihmiset keskustan todellisia johtajia joiden pillin mukaan em. edelleen hyppii. Asialla samat joilta jäi sattuneesta syystä harjaamiset tekemättä Sipilän sukeltaessa ek vaaleissa kuten tälläkin kertaa Saarikon sukeltaessa. Antoivat itselleen synninpäästön tälläkin kertaa katastrofaalisen heikosta vaalituloksesta josta syyttivät jo persuja. Siellä on keskustassa nyt äärimmäisen kypsiä setiä ja tätejä jotka olivat halunneet päästä nykyisestä puoluejohdosta eroon ja viime vaalien jälkeen ja jotka eivät missään nimessä olisi hypäneet vihervasurihallitukseen ja jotka eivät nyt olisi missään nimessä hypänneet oppositioon. Kepuja täytyy vain ihailla siitä, että ne hoitokokoustaa Hoskoset jne. tälläkin kertaa hiljaiseksi kaikessa hiljaisuudessa siinä missä muut puolueet riitelee median kautta kuin ex puolisot.
selkään taputti puoluekokouksessa niitäkin ihmisiä joilla oli jo puukko toisessa kädessä selän takana. Saarikon suurimmat viholliset löytyy keskustan riveistä vaikka ovat laatineet käsikirjoituksen missä tarinan pahis helvetistä on persut pelastuksen enkelinä toimiessa taas kes kusta.
Näyttää politiikka olevan pirun vaikea laji, aletaan heti haukkua uutta tulevaa hallitusta .
Vaikka Saarikko oli apupuolueena tukemassa vasemmiston ja vihreiden toimia.
Soini yrittää kampittaa senkun kerkeää lehtien palstoilla, vaikka oma hallituskausi Sipilän johtamana kaatui.
Soinista tuli sininen, ja elo sai takakontti kyytiä 🤣 siinä oli sininen hetki.
"Jos mies on 15 vuotta kertonut miten homma pitää hoitaa, niin nyt se pitää hoitaa. Kaikki muu on teeskentelyä, Soini sanoo Halla-ahosta."
Mutta Jussipa juoksee pakoon. Pää ei kestä.
Raiskaamisesta toki jaksaa unelmoida.
Ei kestä Riikankaan pää puolta vuotta. Sitten nauretaan!
Niinhän siinä kävi! Hallitusneuvottelut aloitetaan kokokoonpanolla KOK+PS+RKP+KD. Oppositioon DEMUT, Kepulit, Vihreät ja Vasemmistoliito opettelemaan taloudenpitoa.
PHJ Kepuleiden alaosaston "Ropposet" olivat taas täysin väärässä. "Oppositiolöylyjä" tulevalle kesälle Komunrannalle.
"Jos mies on 15 vuotta kertonut miten homma pitää hoitaa, niin nyt se pitää hoitaa. Kaikki muu on teeskentelyä", sanoo myös persujen entinen puheenjohtaja Timo Soini."
Joillakin päättäjillä on oikeus Suomalaisten syrjintään.
"RKP:N kansanedustajan Eva Biaudet’n mielestä puolueen ei pitäisi osallistua hallitusneuvotteluihin perussuomalaisten kanssa"
Menis kotiinsa ei varmaan kukaan yhtä edustajaa kaipaa.😄
Eva Biaudet on kukkahattutäti.
Voiko raiskaukista unelvoimaa valita puhemieheksi? Ties vaikka alkaisi masturboimaan kesken istunnon.