Oon 12-vuotias tyttö ja mulla alkoi ehkä noin vuosi sitten kuukautiset en yhtään tiedä alkoivatko ne koska minulta tuli noin teelusikallisen verran verta pikkareihin ja ei ole sen jälkeen näkynyt onko normaalia??? PS. luin joskus netistä että on normaalia että aluksi kuukautiset ovat epäsäännölliset mutta onko vuosi liikaa?
Vastaukset 1
- Anonyymi
Vuosi ei ole liikaa! Joillakin kestää kauemmin joillakin vähemmän aikaa itellä alko menkat tossa 4kk sitte ja viime kuussa oli aika perus vuoto tuli vähä läpi ja tuli kuuluisa vesiputous nukkumisen jälkeen ja jotenki tuntuu et mul ois jo säännölliset ollu alusta asti?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092280Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???23903- 103896
- 71892
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha563816- 82718
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76660Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik24612- 57571