On nyt seissyt puolituntia lidlin parkkipaikalla tyhjäkäynnillä. Nuorimies istuskelee autossa ja surffailee kännykällään. Aurinko paistaa, joten kylmä ei ole. Sanomaankaan ei viitsi mennä, kun on siitä huonoja kokemuksia. Tätä kautta sitten tiedoksi..
MATTOMIES FIRMAN PAKU
10
262
Vastaukset
- Anonyymi
Eihän Lidlin pihalla oo mitään rajoituksia?
- Anonyymi
Auton tyhjäkäynti on laissa säädetty, joten selvä sakon paikka noilla tiedoilla. Kyseessä on tietysti täysin turha laki, kun sitä ei kukaan valvo. Maalaisjärjen omaava ei tietenkään tyhjäkäytä autoa näillä ilmoilla..
- Anonyymi
No viime kesänä espoon sairaalan parkkihallissa iso paku (firman nimi kyljessä) kävi n 2 t tyhjäkäynnillä kuski nukkui kun oli kuuma päivä, olin sairaalassa jts omaista.
- Anonyymi
Yritys laskuttaa tunnin puolen tunnin jouten olosta.
- Anonyymi
Ilmasto ei ainakaan kiitä, kun diisselin katku käryää....
- Anonyymi
Lidlin henkilökunnan pitäisi puuttua tuollaiseen käytökseen.
- Anonyymi
Itsekin olen nähnyt, kun toinen käy kaupassa, niin kuski odottaa auto käynnissä. Toinen porukka on työmiehet, jotka käyvät kaupassa, ja alkavat syödä eväitään autossa, ja tietysti auto on jostakin kumman syystä aina käynnissä.
- Anonyymi
Viime viikolla kolme työukkoa tuli pakulla kaupan pihalle, ja jättivät auton valmiiksi käymään ukkojen mennessä kauppaan. Oliko autossa startti rikki, vai oliko vika korvien välissä..
- Anonyymi
narinari. valittajien kyyläkylä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit996592KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3666166Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei603043Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521112514Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1082165- 1251804
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191663Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1811340Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään341315- 731237