Pojat hoi..

Eli, tästä on keskusteltu varmasti aika paljon.

Eli, POJAT: Onko ulkonäöllä väliä?
Eli haittaako, jos on lievästi ylipainoinen ja pari finniä siellä täällä. Molemmathan kuuluvat nuoruuteen. ;)



Jos; niin miksi? Pari perustelua kiitos.



Ja; jos ulkonäöllä ei ole väliä, niin millä on?
Luonne varmasti ratkaisee paljon.
7867
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyl se nii o et ulkonäöllä o aika paljon merkitystä... Itse olen "ei nyt nii kovin komea" poika ja naista ei tuu... Ne saa haistaa vitun jotka sanoo et sisäinen kauneus on tärkein asia... Ulkonäöllä se kumppani hankitaa nyt ja tulevaisuudessa!!!

Äänestä
  • Ota se hyvä puoli siitä, että jos ei ole kumppania niin ei ainakaan tarvitse mitenkään kärsiä. Yksin voi ihan onnellisena elää, kun ottaa sen asenteen. Eihän ne kumppanit kuitenkan osaa mitään muuta kuin satuttaa pitkässä juoksussa.

    Äänestä

  • .,..,. kirjoitti:

    Ota se hyvä puoli siitä, että jos ei ole kumppania niin ei ainakaan tarvitse mitenkään kärsiä. Yksin voi ihan onnellisena elää, kun ottaa sen asenteen. Eihän ne kumppanit kuitenkan osaa mitään muuta kuin satuttaa pitkässä juoksussa.

    Se kumppani on aivan "must".. Ei elämällä muuten oo mitää tarkotusta jos ei oo rakasta vierellää.. Nyt ennen kesää on pakko kosia yhtä morsianta ihan vaa kesäheilaksi... Yksin ei voi todellakaa elää onnellisena

    Äänestä

  • siis kirjoitti:

    Se kumppani on aivan "must".. Ei elämällä muuten oo mitää tarkotusta jos ei oo rakasta vierellää.. Nyt ennen kesää on pakko kosia yhtä morsianta ihan vaa kesäheilaksi... Yksin ei voi todellakaa elää onnellisena

    Se riippuu tietysti henkilöstä. Itse ainakin voin kertoa olevani todella onnellinen. Toisaalta taas monet suhteessa olevat valittelevat joka asiasta..

    Äänestä

  • ulkonäöllä ei ole silleen väliä.aina sanotaan että sisäinen kauneus voittaa.ja niin se todellakin on "loppu peleissä".ei kukaan jaksa olla sun kanssa loppuikää vaikka olisit kuinka kaunis mutta et osaisi keskutella mistään mitään.
    se on tärkeintä että itselle kelpaa.ja ne "rumemmatkin" saa paremmin kavereita jos on hyvä itsetunto.sillä se näkyy samanlain ulospäin mitä kauneus.
    jokainen on omalla tavalla kaunis ja jokainen on jonkun mielestä kaunis.:)

    Äänestä

Ulkonäkö on (todennäköisesti) osa elämäntapaa ja sillä on väliä suhteessa.

- Eli liika ylipaino haittaa
- tupakointi rumentaa

Äänestä

ON....RUMAT AKAT VITTUUN...!!!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tulkaas tänne. kirjoitti:

Eli, tästä on keskusteltu varmasti aika paljon.

Eli, POJAT: Onko ulkonäöllä väliä?
Eli haittaako, jos on lievästi ylipainoinen ja pari finniä siellä täällä. Molemmathan kuuluvat nuoruuteen. ;)



Jos; niin miksi? Pari perustelua kiitos.



Ja; jos ulkonäöllä ei ole väliä, niin millä on?
Luonne varmasti ratkaisee paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu