Ajatuspajan Pomo tähdentää: Kun syntyvyys laskee, pitää maahanmuuttoa vähentää entisestään, loogisesti verstaalla puhki ajateltu, varmaan ei pitkään mietitty.
https://www.ku.fi/artikkeli/4863472-kun-syntyvyys-laskee-pitaa-maahanmuuttoa-vahentaa-entisestaan-kirjoittaa-perussuomalaisten-ajatuspajan-pomo-perustelee-vaitettaan-vaestonvaihtumisella
https://www.ku.fi/artikkeli/4863472-kun-syntyvyys-laskee-pitaa-maahanmuuttoa-vahentaa-entisestaan-kirjoittaa-perussuomalaisten-ajatuspajan-pomo-perustelee-vaitettaan-vaestonvaihtumisella
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ei VOI olla totta.
Persu T. Keskisarjakin on siis "väestövaihtohumpuukiteoriaan" uskova.
No siinä se nähtiin, seuraava Teemun sarja kuinka suoritimme väestönvaihdon isänmaallisesti, ensin Pa#kasakki ammarit ja mamut maasta helevetin kuuseen ja sitten rajat kiinni.
PS:n ajatuspajasta tulee pelkkää törkyä.
Veronmaksajien tuella härskiä naisvihaa.
https://yle.fi/a/3-11395718
Yksikin roisi naisia halventava kirja maksoi lähes 100000 euroa.
Prsu N azi sai sen veronmaksajilta tukena kirjan kirjoittamista varten,
Miten asioita katsoo. Jos syntyvyys lisääntyy vain maahanmuuttajissa, niin se tosiaan lisää väestönvaihtoa. Suomi on niin pieni kansa, että omaa syntyvyyttä pitäisi ylläpitää etuja lisäämällä, mutta ei niitä etuja pitäisi jaella muualta tulleille synnytyskoneille. Maahanmuutto aiheuttaa myös työvoimantarvetta, koska ne maahanmuuttajat tarvitsevat itse yhteiskunnan palveluja. Se on loputon kierre, jos otetaan lisää väkeä, ja se lisää tarvetta lisätyövoimalle.
Pienen maan pitäisi pystyä tasapainoilemaan oman kansan varassa, ja tehtäisiin vain esim. vientiä sen verran, että se tuottaisi hyvää vain omalle väelle. Jos aletaan viedä suunnattomasti ja aina vain kasvaen, niin pian ei mikään ihmismäärä riitä työvoimaksi.
Viimevuosien talouskasvu johtunu isolta osalta maahanmuutosta, tästä on EK kertonut.