Miksi huoneistossani sihisee ja pian koko kehoa polttaa ja kun kuljen pistorasian ohi sähkö aivan kuin tarttuu jalkaan, olenko siis sähkövarautunut...en ole sähköallerginen.
Kysyn sähkömieheltä tai naiselta..
3
170
Vastaukset
- Anonyymi
Lisään vielä, että joudun katkaisemaan huoneista sähköjä sulakkeita sulkemalla, että tulen toimeen tässä asunnossa, minulla on epäilys että talossamme asuvilla venäläisillä on näppinsä pelissä. En voi nukkuakaan rauhassa kun sirinä ja minuun kohdistuva polte estää nukkumisen. Onko teillä kellään tiedossa tietotekniikkaan ja sähköasennuksiin perehtynyttä ammattilaista, voisin palkata sellaisen tutkimaan tätä hirveää terroria?
Kenelläkään ei pitäisi olla minua kohtaan mitään kostettavaa tai muuta sellaista, pelkään että olen sattumalta joutunut "linkiksi" johonkin venäläisten ylläpitämään ketjuun. Tämä ongelma on Kiteellä. "Miksi huoneistossani sihisee ja pian koko kehoa polttaa ja kun kuljen pistorasian ohi sähkö aivan kuin tarttuu jalkaan, olenko siis sähkövarautunut...en ole sähköallerginen."
Sähkövaraus ei kykene mitenkään "hyppäämään" pistokkeesta ilman lävitse eteenpäin ja jopa jos pystyisi (tarpeeksi kova jännite) ottaisi se suorimman reitin purkautuakseen, eli pistokkeen maa-liittimeen.
Eli ei, kyse ei ole varauksesta tai muustakaan vastaavasta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2932477Mistä löytää kadonnut motivaatio?
Mikä neuvoksi, kun oikein mikään ei enää jaksa huvittaa eli ei ole motivaatiota tehdä mitään? Joka päivä ajattelen, että1422254Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki132068- 1711560
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1381277Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä193898- 85886
- 174856
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala451796- 52684