Porvoon Mc Donaldsin autokaistatappaja on kohta vapaa!!!

Anonyymi-ap

Viimeisintä rikosraporttia katsoessani tuli vaan mieleen kun autokaistalla 3 ihmistä tappanut mies sai 15v. tuomion kolmesta taposta v. 2009. Ja tuomio tuli ns. vanhanajan pyttytuomiona eli joutuu lusimaan päivästä päivää sen, niin kohtahan tyyppi on taas vapaana... Ensi vuonna siis.

Ja kun tuon teki, hän oli vapautunut ex. vaimonsa murhasta vasta muutama kuukausi aiemmin.

Nyt olisi siis aika alkaa jo herätellä tuomareita ja arvioida kyseisen tyypin kohdalla vaarallisuusarvio kerrankin kunnolla. Vai onko laki vielä niin vaillinainen, ettei vaarallisuusarviota tehdä ollenkaa muussa tapauksessa kuin murhassa. Mikä sekin meni tuon kohdalla täysin pieleen viimeksi. Kun oikein sen olisi tehnyt, niin kolmen viattoman henki olisi säilynyt.

Itse olisin tuollaiselle säälittävälle pelkurille antanut kuolemantuomion.

5

357

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vuosi oli 2010. Muistan sen kuin eilisen.

      • Anonyymi

        🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒

        🔞 ­­­N­­­y­­m­­f­­­o­­­m­a­a­­­n­­i -> https://ye.pe/finngirl21#17838945l

        🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞


    • Anonyymi

      Täh?
      Ei vaarallisuusarviota tehdä siinä kohdin, kun vanki on suorittanut koko vapausrangaistuksensa loppuun. Sen jälkeen hän on vapaa.
      Piste.

    • Anonyymi

      On muuten manne...

    • Anonyymi

      Ehtii murhata vielä monta kertaa ellei joku pistä kusipäätä kylmäksi sitä ennen, parasta kun tekisi sen itse.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      371
      11864
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      42
      3537
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      80
      3116
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      112
      2858
    5. 93
      2720
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      57
      2566
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      159
      2476
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      275
      2354
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1501
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      15
      1488
    Aihe