Viimeisintä rikosraporttia katsoessani tuli vaan mieleen kun autokaistalla 3 ihmistä tappanut mies sai 15v. tuomion kolmesta taposta v. 2009. Ja tuomio tuli ns. vanhanajan pyttytuomiona eli joutuu lusimaan päivästä päivää sen, niin kohtahan tyyppi on taas vapaana... Ensi vuonna siis.
Ja kun tuon teki, hän oli vapautunut ex. vaimonsa murhasta vasta muutama kuukausi aiemmin.
Nyt olisi siis aika alkaa jo herätellä tuomareita ja arvioida kyseisen tyypin kohdalla vaarallisuusarvio kerrankin kunnolla. Vai onko laki vielä niin vaillinainen, ettei vaarallisuusarviota tehdä ollenkaa muussa tapauksessa kuin murhassa. Mikä sekin meni tuon kohdalla täysin pieleen viimeksi. Kun oikein sen olisi tehnyt, niin kolmen viattoman henki olisi säilynyt.
Itse olisin tuollaiselle säälittävälle pelkurille antanut kuolemantuomion.
Porvoon Mc Donaldsin autokaistatappaja on kohta vapaa!!!
Anonyymi-ap
5
343
Vastaukset
- Anonyymi
Vuosi oli 2010. Muistan sen kuin eilisen.
- Anonyymi
🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒🍑🍒
🔞 Nymfomaani -> https://ye.pe/finngirl21#17838945l
🔞❤️💋❤️💋❤️🔞❤️💋❤️💋❤️🔞
- Anonyymi
Täh?
Ei vaarallisuusarviota tehdä siinä kohdin, kun vanki on suorittanut koko vapausrangaistuksensa loppuun. Sen jälkeen hän on vapaa.
Piste. - Anonyymi
On muuten manne...
- Anonyymi
Ehtii murhata vielä monta kertaa ellei joku pistä kusipäätä kylmäksi sitä ennen, parasta kun tekisi sen itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin2093133Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.3002728Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.751788Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e501687Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?391551- 1221356
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee171240- 1051239
Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.4091218MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,91183